Bazar účtenek do účtenkovky - koho vlastně podporujeme z našich daní?

Účtenková loterie - dítko pana Babiše - už nějakou dobu rozdává peníze daňových poplatníků mezi lid. Hlavním posláním této ne zrovna levné akce je motivovat lidi, aby vyžadovali od prodejců účtenku a tím bránit společnými silami šedé ekonomice.

 

„Smyslem projektu je motivovat zákazníky k přebírání účtenek, coby standardu běžného v nejvyspělejších zemích. To se podle průměrného počtu zaregistrovaných účtenek okolo 16 milionů měsíčně daří. /www.uctenkovka.cz//

 

No já nevím, kolik lidí to obrátilo na cestu dobra, ale spolu s účtenkovkou vznikl nový fenomén. Vychází se z čisté matematiky, čím víc účtenek dotyčný pošle, tím větší šance na výhru. Kvůli tomu ale nikdo nemusí utrácet sumy za nákupy.  Dokonce ani korunu.

 

Stačí jednoduše prohrabovat odpadkové koše před obchodním centrem a posbírat co nejvíce účtenek. Ono v rámci fair play sice platí omezení 1x1x1 - což znamená asi něco jako u jednoho obchodníka za jeden den jen jednu účtenku - to by ale nebyl vynalézavý český člověk, aby si s takovou maličkostí neporadil.

 

Stačí si zadat do vyhledávače slovo bazar účtenek a jsme okamžitě v obraze. Existují portály naprogramované přímo pro tento účel. Princip je zhruba takový: Nahraj účtenku  a dostaneš bod. Za bod si můžeš stáhnout jinou účtenku od jiného obchodníka. Jednoduché, funkční. 

 

Do účtenkovky proudí zhruba půl milionu účtenek denně. A nesou si s  sebou panečku data! Nezaměstnaní povaleči vykazují útraty klidně i za 300 000 kč po všech koutech republiky .... a nikomu to není divné ... kde na to vzali? A oni tito lidi tedy i občas něco vyhrají, tady pravděpodobnost a statistika mluví jasnou řečí. A copak to teda vyhrají? No přece penízky vybrané od lidí, kteří pracují, poctivě platí daně za vše co nakoupili a co nemají čas ani chuť hrabat se v odpadkovém koši.

 

A pan Babiš? Ten si mne ruce, jaká čísla může zveřejňovat o počtech odeslaných účtenek. 

 

 

Napsal uživatel zvl dne Pá, 04.10.2019 - 17:59

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz