Babinský v nás

Jen jeden člověk zná týdenní obrat kondomu na Šárce...

Jel jsem dalekou cestou. V hlavě se mi honily holky. Myslel jsem na různé věci, i na hvězdy nebeské. V tajemných a dalekých hlubinách válely se atomové ponorky, měl jsem dobrý pocit z množící se populace. V leckterém z mých obrazů mihla se smrt. Občas jen taková črtka, jindy skála z kamení a ze železa. Vždyť v horách je každý sám za sebe.

Nová slova slévala se z patra do sliny na jazyku. Válka utichala, aby nabrala novou sílu. Napil jsem se, i když ta voda byla otrávená jedem.

Málokdo opravdu ví, že rys je velký asi jako německý ovčák, ten pes.

Dvorky jsou od toho dvorkama, aby se na nich práskalo bičem.

A že ten rys je žravý a ve sněhu zanechává roztomilé ťapky.

My musíme být jako hráz! Hráz proti všemožným šíleným nápadům. Je tolik příběhů, minulých i budoucích, na mnohé z nich ale teď není místo ani čas.

Muž stár devadesáti let napouští si svou večerní vanu. Jeho kosti tiše klapkají. Jako padáčkem do panenských peřin snesla ses mi do snů. Od té doby plamenem svítíš mi v noci, od té doby nikdy nespím.

V mrazivém záchvěvu prašivá kočička zastavila se ve dveřích. Vždyť zubatá se ze své daleké cesty nevrací nikdy s prázdnou...

 

 

 

Napsal uživatel Lipan dne Pá, 22.08.2003 - 08:29

Comments

Kdyby sem šly přidávat i zvukové komentáře, slyšeli byste zvuk mých dlaní, plácajících o sebe ve velmi rychlém tempu a po dlouhou dobu - tedy tzv. nadšený potlesk. Takto alespoň píšu: Skvěle!!!

Nudíte se? Pozvěte si Romcu do sveho bytu, chaty atd. a uvidite co se zacne dit!!!

Je to tak uzasne, ze jsem to az nepochopil. Ale napsane je to moc pekne.

Oc mene sem nekteri pisi, o to lepe se jim dari. Zatim nejlepsi clanek na Mani. Tise zavidim a tleskam. A zdravim vsechny Manase ze Slovenska z Tater!

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Refundo.cz