Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Žena jako přítel člověka


  Vydáno dne 04. 03. 2015 (1309 přečtení)


  Pro nečekaný zájem přepisuji záznam z přednášky profesora Šwabinského na výše uvedené téma. Upozorňuji, že tato přednáška nemá se mnou nic společného…..
  Prof. Šwabinský:

  Vážení kolegové,
  Cílem mé přednášky není určitě dehonestace mužů a žen. Chci jen vyjádřit pocity z dnešního stavu společnosti a vyvolat ve vás zamyšlení nad dnešním neblahou situací. Žijeme ve složité době a navíc v republice kde nic není hanba. Média se nám poněkud spřáhla s politicko-podnikatelskou špičkou, přestala fungovat jako sedmá investigativní velmoc a potupně razí filosofii jediného správného názoru, hraničícího se zpravodajstvím za dob nadvlády Sovětského svazu nad naším územím. Klasické hodnoty, které dělají člověka člověkem padly. Pojďme se podívat na příčiny tohoto stavu. Vše začalo pozvolna a plíživě příchodem kultu tzv. Konzumní kultury. Počaly být objevovány nové umělé lidské potřeby, které mají s reálným životem máloco společného. Tento revoluční marketing začal být ponejvíce zaměřován na ženy, respektive na jejich zranitelné pocity. Důkazů by šlo najít spoustu. Např. musím mít lepší myčku než-li Máňa, mé děti jsou budoucí géniové a k tomu nám poslouží výrobek XY, tento výrobek XY ze mě udělá opravdovou paní a princeznu, musím mít lepší bydlení než-li Dáša, tato kabelka zvýší mé postavení ve společnosti, když Máňa do Alp, tak já minimálně na Kanáry….atd. Věřím vážení kolegové, že teď vás napadá spoustu dalších zářných příkladů, které byste jak kdyby už někde slyšeli…(smích)…

  Příjemcem těchto v podstatě zbytečných a nic neříkajících informací bývá obvykle manžel, či partner té či oné ženy. V první fází po sdělení takovýchto informací nastává přirozeně zděšení a pokus tyto informace obrátit v žert, obvykle pomocí vlídného slova a přátelského pohlazení. Po čase si ovšem každý muž uvědomí, že tato přání jsou myšlena zcela smrtelně vážně. Co zbývá? Buď sbalit kramle a žít ve finančně nenáročném celibátu, třeba jako tady pan…no nebudu raději jmenovat, nebo se dát na velmi riskantní cestu částečného plnění těchto ženských fantasmagorií. Jak tato cesta obvykle dopadne zná hodně z vás ze svého reálného života. Obvykle tato varianta končí nemalým finančním zadlužením, naprostým se odcizení sebe sama, naštvanou a neuspokojenou partnerkou, absencí sexu, depresemi, pozvolným rozpadem partnerství a závěrečnou frustrací, často spojenou s totální ztrátou sebevědomí.

  Otázka zní: Lze s tímto tristním stavem vůbec něco dělat? Samozřejmě že ano! Variant je několik. Jako ta nejméně pravděpodobná, ale zase jako nejvíce účinná se jeví varianta úplného odstřižení žen od přiblblých dámských časopisů, jejichž jediný účel je cesta do konzumních pekel. Zákaz podvodné reklamy a marketingu a celospolečenské osvěta na téma: Základní životní hodnoty…..(potlesk)…. Problém je, že žijeme v demokracii a nemáme právo cokoliv legálního zakazovat. Jako muži dobře víme, že by na světě bylo lépe kdyby se mladé maminky raději věnovali plnohodnotné výchově svých potomků než-li přiblblým chatům, kafíčkům a debatám na nepodstatná témata, ale to opravdu nejde.

  Když jsem zmínil ona přiblblá témata maminkovských debat, nemůžu jinak, než-li uvést pár příkladů např. vařit doma se nevyplatí, umyla jsem nádobí a ten můj to nijak neocenil, vysávání je strašná dřina, ten můj je kdesi v práci a já se musím starat o malého, tak jsem tu pračku zapla co by ještě po mě ten můj chtěl a další přehršle neuvěřitelných výplodů lidské blbosti, pramenící s naprosté sobeckosti a pohodlnosti, kterou nám systematicky vštěpila moderní média a jejich účelový agresivní marketing, jenž hraničí s propagandistickými výkony Josefa Goebbelse za dob fašistického Německa.

  Ptáte se zda mám pro nás všechny nějakou přijatelnou variantu, která by ze soužití muže a ženy neudělala jistou katastrofu? Řešení tu vážení mladí muži je a spočívá ve vás samotných. Nevěříte? Místo konzumní kvantity preferujte u žen duchovní kvalitu. Než-li si s nějakou začnete, tak pevně prověřte žebříček jejich životních hodnot a pokud vám nebude sedět, tak to raději zabalte, i kdyby se vám dotyčná žena líbila sebevíc. S hezkou ženou si sice ze začátku dobře zašukáte, ale velmi záhy za to začnete platit velmi neadekvátní daně. Pokud se tedy váš pohled na svět nějakým způsobem slučuje, můžete se pokusit s danou ženou sblížit a pokud vám to dopadne tak jí můžete skutečně reálně prověřit. Ptáte se jak? Člověka nejlépe poznáte podle toho jak se chová v kritických situacích. Tak nějaké uměle vytvořte a pak konečně poznáte s kým máte tu čest. Nejlepšími prověrkami jsou bloudění v pustých horách, nečekané finanční potíže, porucha auta v pustině atd. Pokud vaše drahá projde i tímto testem, tak máte částečně vyhráno a můžete se pokusit založit spokojenou rodinu. I tak to bude pořád sázka do loterie….

  Závěrem své přednášky chci vyjádřit naději, že trvalé soužití muže a ženy je možné, pokud se oba vrátí k plnění svých odvěkých funkcí, budou dodržovat časem prověřená pravidla a ctít historicky dané základní hodnoty, které vytvářeli plnohodnotné rodiny a drželi je pohromadě. Ptáte se jaké tyto základní hodnoty jsou?

  Dle mého názoru plně stačí řádně pracovat, ušlechtile se bavit, respektovat jeden druhého, vzájemně se tolerovat, budovat společné duchovno a konstruktivně komunikovat. A co by nám asi nejvíce prospělo? Dle mého názoru by bohatě stačilo kdyby se muži začali znovu chovat jako muži a ženy jako ženy. Myslím tím ženu jako něžné stvoření, tvořící ono potřebné koření života, nikoliv ženu jako přisprostlého bezpohlavního neurotického chlapa, který snědl pověstné Šalomounovo hovno a ví všechno nejlépe.

  V současné době běží v kinech naprosto děsný film Padesát odstínů šedi, který je učebnicovým mementem dnešní dekadentní konzumní doby a je odstrašujícím příkladem toho, kam až byla schopna naše pozvolna zanikající západní kultura zajít a co jsou lidé, zvláště ženy, ještě schopny vnímat jako cit a lásku. Úspěch tohoto filmu je nepochybným důkazem dnešních zvrácených hodnot. Lež je pravda, špatné je dobré...zřejmě začínáme ztrácet schopnost tohoto základního rozlišení, což je nepochybně velký průser. Dobré je, že tento film vyvolal u některých mladých lidí potřebu psát svérázné recenze, jejichž společným jmenovatelem je zdrcující kritika naprosté debility nám podsouvaných hodnot prostřednictvím těchto brakových filmů, respektive současných unifikovaných médií. Že bychom se pozvolna začali probouzet ze současného konzumního průseru a snažili jsme hledat skutečné životní hodnoty a nějaká konstruktivní řešení? Kéž by to nebylo jen zbožné přání!

  Vážení přátelé,
  dnešní doba, plná plytkého unisexu bez jakýchkoliv pravidel, duchovna a citu, se ukázala být jako slepá ulička, ze které je třeba najít rychlou a efektní cestu ven.
  Děkuji za pozornost! (potlesk)  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook