Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Smrt načuhovala


  Vydáno dne 27. 11. 2014 (2634 přečtení)


  Smrt načuhovala

  Když jsem slýchal v dobách sametově revolučních, že tato společnost se změní, zbohatne a dožene Západ za nějakých 20 let, přišlo mi to tak daleko, že jsem nad věcí spíš mávl rukou.
  Podobně asi mnohdy sami nazíráme na svůj život či smrt, přijde nám to všecko jakési daleké – předaleké.

  Inu uběhlo ne 20 let, ale rovnou 25 let, mnohé se změnilo, to k lepšímu, to zase naopak, ale bilancovat se nikdo nechystá, aspoň ne za sebe, když tak o jiných. I já budu takový:

  ZEMAN

  Zeman

  Upřímně M. Zemanovi přeji, aby svými skutky, postoji a slovy přestal vzbuzovat odpor. Jedním dechem nicméně dodávám, že poklonkováním Číně, podporou Putina v jeho válečném štvaní ani posmíváním se 17. listopadu tomuto procesu nepomůže.

  AUTOMATY

  Automaty

  Nemálo z našich lidí je podezřele tolerantní vůči výherním automatům a byznysu s tím spojeným obecně. Tito lidé jsou přitom současně často nesmírně milí, báječní... Vždy jsem si myslel, že masa, co toto podnikání respektuje a uznává, činí tak proto, že produkuje nestandardní zisky, koří se tudíž pouze penězům. Jejich původ je přitom nepálí. Avšak moji lidé takoví nejsou. Peníze nemají na prvním místě. Možná jde o nějaký popletený typ patriotismu, co já vím…

  Ale je zde jeden základní spor, na která dojde v diskuzi o automatech vždy velmi záhy. Prý že když je legální alkohol, proč by neměly (nemohly) být legální i bedny! Tato věc mě – mírně řečeno – rozčiluje.

  Je to demagogie a pitomost! Není důvod alkohol primárně chápat jako ZLO, zlem je pro ty, co ho nedokáží zvládnout. V naší společnosti je naprostá většina obyvatel alespoň příležitostně konzumentem alkoholu. Víno je úžasná a zdravá tekutina, navíc velmi dobře chutná! Totéž pivo.

  Kořalku nekomentuji, avšak zabíjí v krku bakterie a zahřeje v zimním čase, když je to nejvíc potřeba, takže je asi taky OK. Pijte s rozumem, ale nesnažte se tvářit, že alkohol je zlo. Zlý je chlast, když člověka opanuje.

  Jinak je tomu s automaty. Opravdu se nedomnívám, že jsou situace v životě lidském, kdy je potřeba si zahrát bednu, aby věci dávaly hlubší smysl. Stejně tak se nedomnívám, že většina populace je – alespoň příležitostný – hráč. Rovněž tato čertovina není nikterak součástí naší kultury. Myšleno z tradice. Otcové, matky, dědové, babky, strejdové i tetky, jakož i mládež potřebují po tučném obědě upokojit vnitřnosti i mozek lahodným pivem, ne jít někam do smrduté kobky cpát drobné do blikacího stroje. Titéž pak za jiných okolností – oslava, přátelské setkání, rozhovor, významná událost – otevírají láhev a láhve vína toho či onoho druhu a chuť i celý obřad radostně vespolek vnímají, nerozprchnou se do koutků prokletých špeluňk promrhat majetky a čas v předem prohraných bitvách a jiných šejdířských pastích.

  K věci lze hovořit dlouho a z mnoha jiných úhlů. Toto byl jen jeden z nich. Můj argument je tudíž tento: výskyt hráčů automatů, kteří tak činí pro zábavu, rovná se číslu blízkému nule. Těch závislých, destruktivních je naprostá většina. S alkoholem je to víceméně naopak.

  USA

  USA

  Lid národa amerického už dávno není, co zřejmě býval. Mnohé je v krizi. Myslím, že USA a Evropa mají podobné problémy: pýchu (ach jak trapnou!), lenost, ztrátu základních hodnot… Nicméně vidět co nejvíc špatného na USA a nevidět, že jsou místa (a je jich naprostá většina!), kde jsou věci mnohem horší, je důkaz naivity, hlouposti, malátného rozhledu. Nemám, co věčných pochybovačům a stěžovatelům lepšího nabídnout: přestěhujte se do Číny, Severní Koreje, na Kubu či do jiných světových prdelí. Nebo si tam aspoň zajeďte na návštěvu! Pak kecejte.  Související články:
  Oslava Hampejzových 35 byla v uměleckém duchu. (01.03.2014)
  Motivace (10.06.2012)
  Zprávy z hospody II (22.07.2009)
  Zprávy z hospody (20.07.2009)

  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook