Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak chytit myš


  Vydáno dne 09. 01. 2014 (15502 přečtení)


  Myš chycená do pasti

  Tato fotografie není ilustrační. To je ONA.
  Už je to tak. Máme doma myš. Všude sere a v noci to škrabká. Manželka ječí a děti ženského pohlaví se bojí vzdálit od rodičů na metr. Je třeba s ní rychle skoncovat. Tak jsem zakoupil pastičku.

  Zpočátku jsem tuto skutečnost tajil, aby se mi lidé nevysmívali. Vždyť se nic neděje, asi nějak náhodně přišla, možná se k nám schovala, když utíkala před kocourem. S písní "Myš na konci léta" na rtu jsem pečlivě vybral návnadu, teď už jen opatrně položit na místo posledního výskytu, pastička sklapne a je to. Jenže to jsem netušil, že z toho bude regulérní souboj kdo z koho!

  "Tatíííí! Ta myš to sežrala a past nesklapla! Ta je mazaná!"

  Tohle se opakovalo několikrát a to už se nedá nic dělat, museli přijít na pomoc kamarádi u piva. Co mě zprvu nejvíce překvapilo je fakt, že myši se vyskytují snad ve všech domácnostech světa a že já jsem byl asi poslední, koho teprve teď vyčmuchaly. A zajímavé je, že každý z mých kamarádů je expertem na myšolov a za slíbené pivo ochotně přispěli s neotřelou radou, která na 100% funguje. Nevím, jestli si to všechno pamatuju, ale pokusím se zde sestavit seznam rad a tipů, jak a na co chytit myš.

  Jak chytit myš dle Maříka
  "Jednou jsem na chalupě nastražil pasti a nic jsem nechytil. Pak mi tchán vynadal, že jsem měl ten drát nechat v té dírce jenom na krajíčku. To jsem napravil a od té doby myši chytám. "

  Jak chytit myš dle Peťi Veselého
  "Ty pastičky občas nesklapnou, protože ty myši jsou opatrné a taky lehké. Já třeba chytám na ořech. Ten položím na ten plíšek omotám to celé dokola izolepou. Myši to nejde odnést, tak víc zabere a past se spustí."
  - To není fér!
  "Však taky byly pokaždé pěkně nasrané! Na jeden ořech jsem jich pochytal klidně i deset."

  Jak chytit myš dle Vlada
  Je to tak, ta návnada tam musí být napevno. Já používám kůži ze špeku, do které vyvrtám dírku. Tou protáhnu ten zobáček na pastičce pak to celé přibouchnu kladivem, aby to tam drželo. Myš s tím cloumá a hned se chytne. Minule jsem jich dal několik po baráku a cvakalo to hned po sobě, jak se chytaly.

  Na co chytit myš dle paní v obchodě
  Manžel usmaží topinky a potře česnekem. Jakmile pastičku položíte, ani nechoďte moc daleko, to bude rychlovka.

  Jak se vyrovnat s myškami dle pana Kö
  "No jo, myši, těch máme plný barák. Dřív jsem to řešil tak, že jsem odsunul pračku, pustil do koupelny kocoura Filipa a ten ji čapnul. Teď co máme psa, tak ty myši nechytáme. Ale co vím, ta pastička není po zakoupení určena k chytání myší. To se musí nejdřív kladivem zabouchnout ten zobák v dírce, pak zkrátit a narovnat ten drát, co se tam strká a nakonec ještě zbrousit pilníkem, aby to šlo hladčejc. Jinak nic nechytíš."

  Jak chytit myš dle Drahoša
  "Myši, tím jak mají krátký život, jsou už za ty roky geneticky připravené na pastičky a umí bez problémů sežrat návnadu tak, aby se nechytily. Já jsem bydlel nějaký čas u Keni na chatě a tam těch myší bylo opravdu moc. Všechny jsem je pochytal mnou vynalezeným systémem. To musíš ty pasti poskládat do hvězdicového útvaru. Myš dokáže sledovat jen tu past před sebou, ale při uskakování se chytne do té co má za sebou. Na to ještě vývojově nedospěly, takže to funguje dokonale. A návnada? Normální na co jsou zvyklé, kus chleba nebo brambora."

  Konečné řešení dle TAPA
  "Vezmeš termokameru a podíváš se s ní na barák. Objevíš všechny dírky a ty ucpeš. Pak už ti tam zádná myš nevleze."

  Závěrem
  Myš z obrázku se chytla na kus parmezánu nastraženého dle rady Karla Maříka. To jest úplně na krajíček, plíšek musí být vodorovně. Nechápu jak, ale dokázala vytáhnout ořech i kus špeku z té izolepy. Dále jsem zjistil, že ještě než se chytla, se stačila naklonovat a geneticky zmodifikovat, takže tu běhá zase a do úplně stejně nalíčené pasti se už nechytla. ..... a tak jí asi nabídnu azyl.

  A co vy? Máte ještě někdo nějaký zaručený tip? Pište do komentářů!  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook