Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Gde to tepe? No přece v Brně! Záhada Guruova vyřešena!


  Vydáno dne 08. 11. 2013 (1865 přečtení)


  Za poslední dekádu jsem kromě Hawaje pařil v různých evropských městech víc, než vlastně v domácím prostředí. Amsterdam, Brusel, Vídeň, Barcelona, Madrid, Antwerpy, Roterdam,Bratislava,Kodaň, Budapešť, Eindhoven… Ve všech těchto městech jsem utratil víc peněz a času, než bych si chtěl připustit a dopočítat. Ovšem včerejší výlet do Brna mně úplně vyrazil dech. Nedá mi to, než se s Váma hned po vysednutí z vlaku a popravení se v hradišťské nádražce podělit o své zážitky.
  V Brně jsem studoval celkem šest let a než jsem se z něj s jistou úlevou vytratil zpět za Opičí hory, jak Brňáci posměšně říkají Chřibům, prolezl sem tam kdejaký lokál. Od pajzlů přes různé hospůdky a restaurace, lepší i horší bary, kluby a nonstopy. A docela jsem si to užíval. Postupem času se mi ovšem zdálo čím dál víc, že to Brno je takové chmurné, smutné, depresivní a ušmudlané. První pařba v Amsterdamu tomu dala glejt, prostě Brno je provincie a po skončení studií a návratu dom nebyl moc důvod se tam vracet. Ne že bych nepodniknul pár pokusů, ale za poslední 3 roky jsem tam nebyl nikde jinde než U Vojty ve Starém Lískovci a to opravdu není etalon.

  O to víc mne překvapila včerejší večerní procházka a noční toulky centrem. Hezky uklizeno, romanticky nasvíceno, hrůzy minulosti v podobě vyhořelých a zdevastovaných baráků v centru po rekonstrukci, všude kavárničky, food obchody, restaurace, bary a plno veselých a usměvavých lidí.

  Navštívil jsem jen tři podniky, ale v každém z nich mne dostali do kolen. A to nemluvím o tom, že mně má průvodkyně přislíbila další lahůdky pro příště. A pochopil jsem, proč ten Coufal už k nám na pivo nejezdí. Proč by to taky dělal! My se tady honíme za plzeňským a myslíme si, co nechlastáme, provinční La Brusla je vydávána za stávající hit… Mírem to začíná a Krabem končí. Asi to tak má byt, nestěžuju si, ale už vím, že když dostanu jednou za půl roku chuť opravdu propařit celou noc a vystřídat pár slušných podniků, nemusím nutně letět do Amsterdamu, čímž Vám pane Ko a ZVL dávám košem a rovnou Vás zvu do Brna.

  Začali jsme U Všech čertů http://ucertu.cz/dvorakova/

  Dal jsem si Bratčické zámecké 11° filtrované pivo a čekal sem, co Lipan ve mně na to. S U P É É É R ! ! ! V životě sem to nepil a rád zase někdy budu! K tomu gulášek, na jídelníčku spousta nakládaných pochoutek k pivu, jídla nikterak drahá a veskrze zajímavá, klasická česká kuchyně, žádné vymazlené foodies názvy, ale když je něco bramborová kaša, tak je to kaša a né pyré a podobné chujoviny. Hodnocení? Kdysi sem doufal, že Šarovec bude dobré místo k posezení na jídlo i pivo. Omyl. Čerti u mě mají 6 hvězd z 5.

  Pokračovali jsme do Výčepu Na stojáka http://www.vycepnastojaka.cz/

  Úplně bomba koncept! Du z práce, zajdu si na jedno až tři, žádné sezení a podobné blbinky, postojím, pěkné prostředí, bomba jídlo k pivu, tam kde mají ve Vídni na otočném pultíku v prosklené lednici dortíky, tady se vrtí bůček, tlačenka, domácí utopenec… Jako chlap sem si připadal v sedmém nebi. Dal sem si Chotěboř světlý ležák a Lipan ve mně vrněl blahem. Herdek, ani o tomto pivu sem ještě neslyšel…

  Skončili jsme v podniku s názvem Bar, který neexistuje http://www.barkteryneexistuje.cz/

  Byl jsem silně podezřívavý a cynicky přezíravý, míchané drinky a já? Eště tak myslivec k pivu, ale něco extra jiného? Jo, dal jsem ty drinky tři, jeden lepší než druhý, barman, který je míchal a sestavoval, byl opravdu barman jak má být, decentní a nenápadná show s přípravou, nic rušivého a přehnaného, voda k zapíjení na pultu automaticky zdarma, drinky 90 – 130 Kč průměrná cena. Super prostředí, za barem stovky různého chlastu, na nápojáku jen pár základních drinků, zbytek si domluvíš s barmanem sám. Jakou máš náladu, jo, prdnem tam toto, něčím doostřit? Ok! Chceš to sladčí nebo trpčí? Není problém! Hodně ledu? OK. Brčko? Ne, nejsu buzna! A už to piju brčkem. I ta máta a limetka, pro mě dva symboly hnusu, se staly tak nějak normálními.

  Suma sumárum, příště si půjčím od pana Ko růžové triko, vykartáčuju si semišové tenisky, vemu litr do kapsy a půjdu hledat Gurua. Věřím, že v nějaké hospůdce s pivem, na které reklamu v bedně neuvidíme, ho najdu a pomějeme se až do rána.

  P.S.: Brňáci prej říkají, že oblast kolem kostela sv. Jakuba se stává druhou Stodolní. Věřím jim to, těch hospod je tam fakt mraky, a dodávám, zatím o tom nikdo moc neví, ty ludry brněnské si to nechávají pro sebe. Tak navrhuju Maňinu vánoční besídku udělat v Brně.

  P.P.S.: Už vůbec mimo moje chápání je vkusný design, čistota WC a servis ve výše popsaných podnicích. Tak bych si to představoval všude, kde nechávám své těžce vymodlené kapesné, žel, není tomu tak všude zvykem.

  A v sobotu hybaj na Hawaj!  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook