Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 4


  Vydáno dne 24. 09. 2013 (2549 přečtení)  Je ráno, všude mlha a zbytek posádky ještě spí. Chce se mi také spát, ale netuším, jestli by byla ještě někdy příležitost udělat zápis do deníku a tak se raději překonávám a pokusím se co nejvěrněji vylíčit všerejšek.


  Ráno jsme vypluli z přístavu brzy. Bylo to totiž placené místo a tak jsme využili holandské vyspávačské nátury. Než nás stihli zkasírovat, frnk! a kdeže je nám konec.

  Cesta byla po těch všech dnech už rutinní záležitostí a tak se kapitán rozhodl nás více proškolit. Nejdříve nám vysvětloval světla semaforu a pak začal mluvit lodnickou hantýrkou. Kdo neví, jaký je rozdíl mezi vraty a bránou je po včerejšku naprostý ubožák a když po někom chcete, aby odvázal lano, musíte zařvat z plných plic: „zruš!“. Pokud jste kapitánem lodi ovšem. Kapitán se musí za všech okolností poslouchat, to je pravidlo číslo jedna, dva a tři.

  Pan Kö byl těmito informacemi natolik ohromen, že se rozhodl až do večera nepít vůbec žádný alkohol, což mu vydrželo do dvou odpoledne, protože uvařil tak chutný guláš, ze jsme ho museli zapít pivem. Guláš byl tak chutný, že už s tím pivem pan Kö nepřestal.

  Plavili jsme se po řece, která se klikatila a vedla malebným holandským venkovem. Pak byla ještě možnost plavit se po Amsterodamsko - Rýnském kanálu, který je rovný, plují po něm velké lodě a nevede ničím. Kapitán nechal hlasovat, kudy se budeme ubírat dále a my jsme zvolili kanál. Zamířili jsme tedy do komory a pak na velkou vodní cestu.

  Na kanále nás čekaly neskutečně velké vlny od neskutečně velkých lodí. Jednu takovou loď řídil arogantní idiot a udělal takovou vlnu, že panu Kö vyplavila spacák a já jsem musel hodinu vytírat záď.

  Loď co udělala vlnu
  To je ten kokot

  Jak se tak houpáme směrem Utrecht, dostal kapitán chuť na brambory. Zásoby nám sice zatím nedocházejí, ale brambory zrovna jako na potvoru nemáme. Nedá se nic dělat, dostáváme rozkaz uvázat se v místech, kde by se dal najít nějaký obchod s potravinami. Uvázání je náročné, okolo projíždějící lodě s námi pěkně lomcují. Když se to nakonec povede, vylezeme na břeh, kde vidíme jednu paní na balkóně věšet prádlo. Ta nám řekla, ať okamžitě vypadneme, že se tam stát nesmí a tak opět skáčeme do lodi a odplouváme. Ale stejně jsme víc poslechli kapitána, který když sme se vyvázali řekl, že kvůli těm vlnám se tu stát nedá.

  Zastavili jsme aspoň na benzínce pro lodě, což byla stará velká loď se starým pánem a my jsme byli pravděpodobně jejich jediní zákazníci za život. Kdo ví, možná to byli duchové a my jsme je tímto vysvobodili, v Holandsku se takové věci stávají docela často.

  Z kanálu jsme nakonec odbočili na Merwede kanál kde si pan Kö nesčetněkrát procvičil angličtinu, když do mluvítka prosil o otevření zvedacího mostu. Všechny slečny na druhém konci drátu byly jím ohromeny a přály nám šťastnou plavbu a některé jej dokonce přemnouvaly, aby tam zůstal. Dokonce i ty automatické, dopředu namluvené. Šarm pana Kö nezná hranic.

  Pan Kö po otevření mostu
  Pan Kö po otevření mostu

  K večeru, těsně před osmou hodinou, kdy všechny komory usínají po celodenní práci, jsme dopluli do městečka Gorinchen. Doufali jsme, že nám ještě jako posledním proplouvajícím otevřou a umožní nám dostat se do mariny Merwede. Stáli jsme tam a nic moc se nedělo. Hampejz se vydal do města hledat nějakou obsluhu. Po delší době se objevila skupinka starších lidí a začali se nám posmívat.

  Řekli nám, že Češi mohou proplout za 20 euro, že nás znají a že umí slovo Staropramen. V tu chvíli dostali do ruky 1,5 l PET flašku Staropramenu a to je úplně vyřídilo. Pozvali nás k sobě domů a naslibovali přátelství na život a na smrt. Poděkovali jsme zdvořile a zmizeli za právě otevřivší se vraty plavební komory.

  V přístavišti nebylo moc kde se vyvázat, z jediného volného místa nás zase vyhodila nějaká ženská, která věšela utěrky. Kapitán stejně prohlásil, že tam by v životě neparkoval kvůli nějaké lodní technikálii, které jsem doteď neporozumněl a tak jsme pod rouškou večera obsadili místo u mola s odčerpávací stanicí na odpadní vodu z lodí. Jak řekl kapitán, sice se tam za jiným účelem stát nesmí, ale na noc už stejně nikdo nepřijede a tak jsme si řekli, že ráno zase zmizíme před osmou, vyvázali loď a vyrazili na pochůzku do města.

  V jediném místě, kudy se dá z přístavu odejít, stál starší manželský pár a oba se nám představili jménem. Když spatřili obličej pana Kö prodloužený ještě o půl metru, pochopili a dodali: „My jsme ti, jak jste nám dali ten Staropramen.“ A měli nás. Museli jsme k nim na návštěvu.

  Asi je teď na místě popsat, v jakém stavu jsme se nacházeli. Nesprchovali jsme se 3 dny a smrděli pivem. Mně se chtělo hrozně čurat a bál jsem se vykonat potřebu během konverzace s těmito milými lidmi u nich na WC. Navíc mě štvalo, že ničemu nerozumím, ale Hampejz poctivě překládal a slíbil, že po jednom pivu vypadneme, takže jsem nakonec neutekl. Zvali nás do sauny a nabídli nám sprchu, paní byla totiž z Finska od Kuopia, pán pracoval chvíli v Krnově. Obojí sme odmítli, a když nám neukázali svoji dceru, Hampejz zdvořile ukončil konverzaci pozváním na Baťák a šli jsme o dům dál.

  Musím uznat, že lidi to byli opravdu milí a pohostili nás brambůrkama a dvěma pivínkama, ale když jsem močil za keřem, pociťoval jsem úlevu velikánskou. Toho dne už se nic velkého nestalo. Jedno pivo v náhodně vybrané hospodě, znechucené poslouchání Elektrick Manna vystřídané tklivými lodnickými písněmi plynule přešlo do zaslouženého spánku.

  Spěme tedy dnes už braši sladce, vždyť kdo ví, co zítřek přinese!  Související články:
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 3 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 2 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 1 (21.09.2013)
  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo 2 (13.07.2013)
  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo (09.07.2013)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook