Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 2


  Vydáno dne 24. 09. 2013 (2248 přečtení)


  Zvedací most
  V sobotu jsem přebral od posledních letošních zákazníků loď a začal ji chystat na naši výpravu. Pánové vyspávali kocovinku a poté, než by se mi měli motat po lodi a přičinlivě zavazet, vyhnal jsem je na nákup. Bohužel jejich kocovinka byla tak obrovská, že nezvládli zajet do Sneeku koupit hašiš. A že o tom mleli celou dobu cestou přes Německo.


  Plán byl takový – uklidit a vystrojit Divu na plavbu a odpoledne vyrazit z Heegu do Lemmeru, proplout komorou, zajet do města do maríny, zakotvit, projít se městem, trošku orazit s holkama z přístavu a popasovat se s kubánským rumem, prospat se a na druhý den za časného kuropění vyrazit na plavbu přes vnitřní moře – Ijsselmeer.

  Loď opustila Heeg v 16:30. Cesta byla romantická, zvolili jsme spíše menší kanály a jezera s tím, že velké vody na Rýnu, Šeldě a evropsky dopravně významných kanálech si ještě užijeme až až. V Lemmeru jsme čekali na vjezd do plavební komory spolu s nákladní lodí, která se jmenovala, a teď se podržte, DIVA! Což sme si hned nafotili a při focení slyšíme češtinu. Na lodi dělal lodníka Čech! Tak sme pokecali, kam jedou, oni že ze solí do Vídně, čiliže asi za 14 dnů že tam budou, nacož Vaďura spočítal, že kolem 20. října bude tato sůl k dostání v Tescu. Tak pozor, solte s tou solí s vědomím, že má příběh a nezlobte se, že ji proto nekoupíte v akci. Popřáli jsme si hodně zdaru a vyčkávali, co za lodě vypluje z plavební komory Beatrixsluise v Lemmeru, protože jsme slyšeli pana komorníka přes rozhlas hlásat, ať aspoň při proplouvání komorou nechlastají, a navíc se z komory nesl bujarý hlahol, tak jsme čekali nějakou veselou posádku.

  Nákladní loď Diva
  Nákladní loď Diva vezoucí sůl do Vídně

  Nakonec z komory vyplula jedna nákladní loď, tři celkem nezajímavé motorové jachty a 24! plachetnic od 6 do 12 metrů délky s více či méně veselýma posádkama. Holanďani si to taky umí náležitě užít!

  V plavební komoře jsem vydal pokyn, že se vyvážeme vlevo. Vaďura se uvázal zkušeně a v pohodě, ale záď se nám pomalounku vzdalovala od stěny komory dál a dál. Vykuknul jsem ze dveří na pana Kö, co že to tam tropí za nesmysly a jaktože ještě není uvázaný. Nebyl, zoufale pohazoval zatraceně krátkou smyčku na v tu chvíli zatraceně vzdálený vazák, tvářil se nešťastně a zoufale a čím více si to smyčku prodlužoval, tím dále byla záď lodě od stěny komory. No prostě dokonalý kovboj! Ještě je nutno dodat, že v tu chvíli toho dne pan Kö poprvé mlčel. Vydal jsem pokyn Vaďurovi odvázat příď, přemanévrovali jsme na pravou stranu, kde se oba pánové elegantně a napoprvé vyvázali. Proplavení proběhlo již klidně a vypluli jsme na Ijsselmeer. Je to vlastně pozůstatek bývalého Severního moře, které Holanďani hrází Aftslujdik přehradili, částečně vysušili, získali tím pěkné kousky nového území a úrodné půdy. Přesto tam vody zůstalo dost a Ijsselmeer ve mně budí respekt.

  Protože už se smráká, vracíme se z výjezdu na Ijsselmeer po 300 metrech zakotvit hned pod plavební komoru. Takže z přístavních holek byly pasoucí se ovce, z kubánského rumu Königova výborná slivovice a z procházky po Lemmeru procházka po hrázi plné ovčích hoven, které nám kompletně zasvinily obuv. Ještě je třeba zmínit, že pod komorou čekala další nákladní loď, tanker, na které byl opět český lodník. Tak sme zase pokecali, líbil se mu náš plán kam plujeme, popřál nám hodně zdaru a se slovy, že by nám dal naftu, ale neklapne to, že tento jeho kapitán je čurák, že ten druhý, pod kterým jezdí, by nám ze dvěstě litrů dal, jsme se rozloučili a šli spat. Usínám s myšlenkou, jestli su pro ty dva taky čurák, když jim sice nedávám naftu, ale jen jsem je pozval na pivo a večeřu. Další dny ukážou.

  Celkem jsme urazili 18,3 km při 2,6 motohodinách.  Související články:
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 4 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 3 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 1 (21.09.2013)
  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo 2 (13.07.2013)
  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo (09.07.2013)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook