Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo


  Vydáno dne 09. 07. 2013 (2904 přečtení)


  Krátké info o pitelnosti a nepitelnosti holandských piv, protože nejen plavbou živ je člověk a tak bych se s vámi rád podělil o můj žebříček holandských piv s krátkým komentářem.


  Nr. 1 GROLSCH

  Asi opravdu pivo, které by neurazilo nikoho z vás. Snad i Lipan by ho dokázal aspoň okem polaskat. Bude-li 100% etalonem např. Janáček 11° nebo Samson 11°, dávám Grolšíkovi, jak mu mazlivě říkám, taky 100%. Je fajn, že na toto pivo v lahvové podobě narazíte v každém obchodě a zhruba ve 30 % hospod ho mají přímo na čepu, což je slušná šance, že ho budou mít i v takové prdeli, jako je třeba Aldeboarn, kde sem včera kotvil a kde kromě křivé kostelní věže, že i v Pisse by panikařili, vyžraného obchodu jak na Ukrajině v 90. letech a hotelu s generací „smrt na nás zapomněla“ na večerním bridži, nebylo jinak lautr nic.


  Zvětšit mapu

  Ale jo, jinak krásné městečko se supr úzkým kanálem, takže jedete před městem a kanál 20 m šířky, ve městě najednou tři otáčecí mosty, ovládané ručně, takže zmáčknete před prvním z nich tlačítko a čeká se, 1 minuta, 5 minut, nic, deset minut a nic, nervozita stoupá, manévruje se, nakonec se ta nejpohyblivější osoba z večerního bridže doplouží na kole, otočí most, projede se lodí, osoba ho zavře, sedne na kolo, dojede 100 m k dalšímu mostu, otočí ho a … celý proces se pak opakuje ještě 1x. Nic zvláštního, kdyby ten kanál neměl místo 20 m jen metry 4 a to ještě mám dojem, že je holandskou specialitou tam nechat kotvit kdejaké necky, ať si turisté užijí, přičemž samozřejmě fouká boční vítr a poněvadž je tu po 158 letech horko (Stancek by mohl vyprávět, že možná i po delší době), tak se v tom ještě koupů děcka… Ale jo, u posledního mostu paní od mostu zasněným něžným tichým hláskem prohlásila: „Dneska je ale hezky, není-liž?“ Vše, teta, odpuštěno, sem se prostě ještě někdy vrátím!

  Cena za Grolshe v obchodě 0,33l lahváč 59 – 70 centů, 0,5l lahváč 0,99 – 1,5 EUR dle akce, třetinky mají skvělou bednu s uchem a je jich tam 24 kousků. Záloha 10 centů kus a 1,20 EUR přepravka. Momentálně dlí jedna ještě slušně zaplněná v podpalubí, šak Vaďura ví kde!

  Grolsch Bier

  Točené v hospodě stabilně 4,0 – 4,5 EUR za půllitr po celém Holandsku včetně Amsterdamu.

  Nr. 2 GULPENDER

  Pivo, které je možná ještě lepší než Grolsh a klidně bych mu dal s ohledem na etalon i přes 100%. Jenže ho sráží skutečnost, že sem na něj kromě domovského přístavu v Heegu a jedné hospodě „už si fakt nepamatuju kde“ nikde jinde nenarazil.

  Pivo je silné, hutné a na holandské poměry poctivé. Vaří se na jihu v oblasti Limburg a u Roba v přístavní knajpě v Heegu stojí 5 EUR půllitr, což je dost. Předposlední návštěva této super restaurace s báječným kuchařem a majitelem v jedné osobě Robem skončila tím, že jsem ráno v lodi nalezl 3 umělohmotné holuby, kteří se již stihli stát maskoty lodě Diva, dále multifunkční led baterku na pavoučích nožkách, která dodnes věrně svítí, sametový šál v holandské národní oranžové barvě, po kterém Lucka mocně toužila, než se mi během večera ztratila z dohledu, dále pak spokojeně pochrapkující 2 cizí osoby odlišného pohlaví, z nichž se vyklubala posádka plavby do Antwerp, jež dorazila během večera.

  Holub na hausbotu Diva
  Jeden z maskotů - holub za oknem Divy

  Co sem teda nenalezl bylo 100 EUR, s nimiž sem na ten Myslivecký bál do té hospody vyrazil. Celkově si myslím, že za ty ztráty a nálezy Gulpender až zas tolik nemohl, protože ty holandské myslivecké šnapsy sou fakt zabijácké, tudíž sem na Gulpendra nezanevřel a už jich letos pár ochutnal.

  Jak sem psal výše, jasná jednička, ale kvůli nedostupnosti „jen“ druhé místo. V obchodě po něm nepátrám, ceny za lahváče nevím, piju jen lahvové Grolshe, pokud se nenechám nachytat, ale o tom zas až v dalším díle, protože posádka na Divě čeká, utíkám ke kormidlu.  Související články:
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 4 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 3 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 2 (24.09.2013)
  Plavba lodí Diva z Heegu do Belgie 1 (21.09.2013)
  Holandská pivně lodní Odyssea aneb po kanálech na lodi na pivo 2 (13.07.2013)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook