Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak Kordulka plavila dřevo na zimu


  Vydáno dne 05. 07. 2013 (2635 přečtení)


  Kordulka táhne dřevo

  Včera jsem byl u Hampejza kvůli práci a když jsme končili, zavrtěl se ve svém ředitelském křesle a povídá: "Co děláš večer? Potřebuju pomoct se dřevem na zimu."
  Hned mi ale prozradil, že to dřevo je vlastně vyvrácený celý strom a že je uvízlý ve větvích kousek za Pahrbkem a že se pro něj pojede na lodi Kordulka. No to je ale panečku jiná brigáda!

  Přijel jsem na kole na Rejdu, kde už Hampejz čekal se sklenicí v ruce. Dali jsme si tedy nějaké ty jontové nápoje, abysme nezamdleli a pustili se do toho. Michal nastartoval Kordulku a jelo se.

  Celou cestu se bylo čím kochat. Chvíli jsme si prohlíželi rybáře, kousek dál zase místo, kde byl nedávno uvízlý kamión, vysvětloval mi také, co vše ti může řeka dát (když to někomu o pár kiláků proti proudu před tím vzala) a také jak jeho prapradědeček těžil duby z bahna a jak u toho málem jednou zemřel.

  Michal sahal rukou do vody a říkal, že voda už je teplá a že koupat by se dalo. Potvrdil jsem mu to, ale rovnou jsem podotknul, že se koupat nechci. To mi zase potvrdil Michal a zatočil kormidlem.

  Když jsme přirazili do keřů, začala profesionální akce. Nejdřív jsme odložili mobilní telefony, chopili se lan a vesel a pomocí brilantní techniky kormidlovací (Hamp) a silných paží zvedacích a odstrkovacích (Zvl) se nám v rekordně krátkém čase podařilo dostat kmen doprostřed řeky Moravy. Následoval převaz a tradá zpět na Rejdu.

  Cestou jsme vzpomínali staré vorařské řemeslo i pivo, které na nás čeká a doufali jsme, že se trefíme do komory a neponičíme žádnou loď v přístavu. A opravdu se nám to všechno napoprvé tak parádně podařilo, že nás za to dokonce telefonicky pochválil Stancek z Holandska.

  Komorou jsme propluli a zbýval poslední úkon. Uvázat strom ke břehu, kde bude později vytažen a rozřezán. S dobrým pocitem, že jsme fakt profesionálové a se slovy, že se tím budu jednou živit jsem se nahnul z lodě nad vodu a jenom slyším "ŽBLUŇK!". Zděšeně jsem šáhnul do kapsy, kde v tu chvíli již mobil nebyl. Než jsem se stačil rozmyslet, jestli nejdřív zuju tretry, již jsem zahlédnul bílou prdel Hampejzovu. Stál jednou nohou na displayi a volal "Mám ho!". Bůh ví, jestli ještě palcem u nohy odeslal útok v Travianu, nicméně jej vytáhnul ještě svítícího.

  Já jsem rychle vyndal baterku a on pokračoval v uvazování, když už byl ve vodě. Jakmile to měl hotové, připomenul mi, že je záchrance mého telefonu a šlo se pro myslivce.

  Netřeba snad zdůrazňovat, že nezůstalo při jednom. Poseděli jsme do 2 do rána, jelikož pití bylo lahodné, partička příjemná a jedna slečna dokonce uměla zpívat. Padla na nás tma a nakonec i únava.

  Na kole jsme domů nejeli. Původně jsme chtěli obsadit jeden z hausbotů, ale nakonec jsme zvolili taxík. A protože jsem tam nechal své kolo i rozebraný telefon, musel jsem ráno zase na Rejdu a tedy jsme mohli hodit i Hampejza autem. On totiž jede dneska vystřídat Stancka, přebírá po něm Holandsko a neměl by se jak dostat k autu. Je to vůbec možné, jak on to dokáže vždycky tak parádně zorganizovat?  Související články:
  S Keňou na vodě (26.07.2010)
  Nová vodácká sezóna (16.01.2007)
  Rafťáci na Olšavě málem přišli o život (27.03.2006)
  Maňa zahájila vodáckou sezónu (01.04.2004)
  Pravda o expedici Rumunsko 2003 (10.11.2003)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook