Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Recenze: Vinný sklep U Pajerů alias U Miry ve Strachotíně je nejhorší sklípek, který jsem kdy navštívil


  Vydáno dne 27. 05. 2013 (6235 přečtení)


  Nikdy jsem ještě nepsal negativní recenzi, ale co je moc, to je moc. Taky jsem ještě v životě nenavštívil tak ubohý vinný sklípek, takže když už má být něco takového poprvé, tak jedině pěkně spolu. Rovnou upozorňuji, že jsem si nic nevymyslel a na všechno mám 20 svědků.

  Vinný sklep U Miry (Pajerů) ve Strachotíně
  Bylo nebylo. Partička zaměstnanců z jedné firmy na uherskohradišťsku se rozhodla, že spolu stráví příjemný prodloužený víkend zaměřený na cyklistiku a konzumaci kvalitních alkoholických nápojů. Slovo dalo slovo a domluvili chatky v kempu Free Star v obci Strachotín. Ten leží u vodní nádrže Nové Mlýny, nad kterou se tyčí kopec Pálava.

  Kemp nebyl nijak zvlášť výjimečný, ale obsluha byla velmi milá a obětavá, děvčata se o nás starala jako o vlastní a dokonce nám tam udělali velmi dobrý dortík, takže jsme se tam měli jako v bavlnce. Chatky byly poměrně slušné a čisté, pivo Černá hora lahodné.

  Na sobotní večer byla domluvena řízená degustace ve sklípku "U Miry" alias "U Pajerů" ve Sklepní ulici ve Strachotíně. Sklepní ulice byla skutečně fenomenální, táhla se snad dva kilometry podél novomlýnské nádrže a bez výjimky ji tvořil sklep vedle sklepa. Při pomyšlení, že jsme mohli strávit parádní večer v kterémkoliv jiném sklípku, ještě dodnes polykám hořkou slinu.

  Když jsme přišli do sklepa, vítal nás ve dveřích pan Pajer prostřední. Na první pohled byl notně opilý a jen tak se kymácel a uculoval. Kolem něj se motali dva synové ve věku kolem 8 a 5 let. S rozpaky jsme vstoupili dovnitř, kde na nás pokřikovaly přiopilé dámy a ukazovaly dětem, že přišla pánská jízda. Děti se přišly okamžitě kamarádit a s ohledem na budoucí vývoj večírku musím konstatovat, že to byli asi dva nejinteligentnější obyvatelé tohoto domu se kterýma jsme také nejvíce pokecali.

  Ale to už přišel osobně sám Miroslav Pajer - vinař. Mlčky pokynul směrem ke sklepu, natáhnul z koštýře a řekl: "Miler". Pak v posvátném tichu obešel všechny postávající a každému ulil. Když se opět objevil na začátku kruhu, ozvalo se tiché: "Veltlín".

  Ticho bylo trapné a tak se jeden z kolegů zeptal: "A co to vaše víno? Řeknete nám o něm něco?"
  Pan Pajer se udiveně podíval a pravil: "A co byste jako chtěli vědět?"
  Kolega to zkusil ještě jednou: "No třeba kolik máte hlav?"
  Mira Pajer se zamyslel a řekl: "Onehdá jsme sadili 8 před barák". Pak se zamyslel ještě víc a pravil: "Ale celkem máme tak 1000". Načež se zamyslel nejvíc a dodal: "Ale to bude taky málo."

  Okamžitě se ozvali malí synkové, že jich mají určitě milión a že dneska už víno taky měli. Zeptali jsme se tedy ještě na nějakou odrůdu pana Pajera prostředního, ale ten jen odsekl, že vínu nerozumí a odešel.

  Degustaci jsem celou nedokončil. Pan Pajer ještě popletl Vavřinec s Frankovkou a nebyl sto s jistotou říci, které červené je které. Většina bílých vín byla kyselá a tak jediným pitelným kandidátem pro mě zůstala odrůda Pálava.

  Usedli jsme k prázdným stolům a začali objednávat džbánky. Každý dle vlastní chuti, leč brzy jsme zjistili, že to za dveřma stejně lije z jednoho plastového kanystru a doufá, že nic nepoznáme.

  Přišla řada na guláš. Přesněji řečeno gulášovou vodu s jedním až dvěma kousky masa. Večer před tím nám místní opilec v kempu tvrdil, že jsme nemohli najít lepší sklep, že nám přinese vína neomezeně a žrádla tolik, až se z toho všichni posereme. No neposrali jsme se a guláš byl i celkem chutný a hlavně lehce stravitelný.

  Odnesli talíře a na stole opět nebylo nic. Jen sklenice a džbánky. Opět se někdo zeptal, zda by nepřinesl třeba kousky sýra. "Vy chcete sýr?", zeptal se pan Pajer udiveně. "Ten já nemám, ale přinesu vám brambůrky." A tak se i stalo.

  Pan Mira Pajer s námi ale neseděl. Víno nosil na objednávku, pokaždé když na něj někdo zavolal do vedlejší místnosti, kde seděl se svými (pravděpodobně) rodinnými příslušníky.

  Pak se stalo něco neuvěřitelného. Pan Pajer se objevil v naší místnosti, kde celou dobu zvolna plápolal krb. Otevřel dvířka nahoře a vytáhnul věnec uzeného trampského cigára. Položil to na tácek a odešel to sežrat vedle. Pak se ještě jednou vrátil a vyndal i ten zbytek.

  Nálada ve sklepě byla podivná a leckomu se zdála cena za takové služby přemrštěná. Dva z kolegů se zvedli, vzali milého Pajera stranou, seřvali ho do kuličky, vyhádali na něm 50% slevu a vyzvali zbytek sedících k odchodu.

  Do rána se toho stalo ještě hodně, ale to už je zase jiný příběh. Pálava je hezká, lidé jsou tam milí a víno výborné. Leč kokoti se najdou bohužel všude.  Související články:
  Exkurze v pivovaru Hrádek (19.11.2014)
  Egoistická onanie, aneb půjdeme s Richardem do restaurace U Richarda na pivo Richard na ulici Ríšova (13.11.2013)
  Interaktivní mapa pivovarů ČR (10.07.2013)
  Reportáž z exkurze do pivovaru Černý orel (17.12.2012)
  Cestopisy beze slov - Do Břeclavi na Dalešice (14.12.2012)
  Pozvánka na trek skrz Bílé Karpaty (25.11.2012)
  Maňin Vánoční večírek vol. 2012 (22.11.2012)
  Adventní výlet do pivovaru (15.12.2011)
  Exkurze v Pivovaru Janáček aneb s Hampejzem končícím adventem (02.12.2009)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook