Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  1. máj, svátek práce, lásky čas


  Vydáno dne 01. 05. 2013 (4068 přečtení)


  Zas tu máme první květen. Čarodějnice jsou upálené a ostatní ženy, ty co zbyly naživu, se musí políbit v zahradě pod rozkvetlým stromem. Jaro se předvedlo v plném proudu a pomalu se hlásí o slovo léto. Tapíři jezdí na kole ostošest a posedět u piva se dá i na zahrádce.  Krom toho máme svátek práce. Tento svátek slaví převážně komunisti a socialisti, protože práce je pro ně jistým svátkem nebo alespoň nevšedním zážitkem. Co jsem ale nevěděl, že se jedná též o svátek křesťanský, jelikož jej katolická církev roku 1955 zasvětila sv. Josefu dělníkovi.

  Inu, je to pěkné datum a pro nepamětníky vlaječek v oknech bych chtěl dodat, že je to den, kdy bylo osvobozeno Uherské Hradiště Rudou armádou v roce 1945. To musela být nádhera, vůně šeříku je zrovna aktuálně všude kolem a napadá mě, že v kombinaci s emocemi způsobenými koncem války, to muselo na lidi působit lépe než THC.

  A jsme zase u toho lásky času. Dnes se mi rozmnožily rybičky. Paví očice porodila spoustu malinkých miminek. Většina z nich už je zase v bříšku, ale v jiném, barevnějším. Ale ty, co se dokázaly schovat, ty jsou tak milounké, malinké a tak bezbranné. Asi hodinu jsem seděl u akvárka a koukal, jak se obratně skrývají mezi kamínky.

  Lásku však můžeme pozorovat nejen u rybičky. Třeba u Osla, tam se zrovna chystáme s dětma prověřit kvalitu Samsona. Oslík Medard je zahrnován veškerou láskou nejen od svého pečovatele Karla, který se o něj vzorně stará a báječně si navzájem rozumí, ale také od Hampejze, jenž neváhá napsat do poradny, aby vyřešil veškeré detaily jeho kvalitního oslího života. Láska je prostě obrovský dar, který spojuje nejen lidi nezávisle na pohlaví, ale také lidi a zvířátka a dokonce i zvířátka mezi sebou.

  A tohle všechno má dneska svátek! A jak tedy slavit?

  Zatímco během oslavy svátku práce je všeobecně doporučováno nepracovat, slavit svátek lásky lze i v průběhu milování. V tomto spatřuji hlavní rozdíl, kteří mnozí nepostřehli a dávají si pohov od obojího.

  Ne tak manželé Lipovští. ZdaLipak si ještě někdo z vás vzpomene, kdy ti dva se to vlastně brali? No ano, na prvního máje! A teď jsou někde spolu odjetí na líbánkách uprostřed skalistých hor a líbají se oslavujíc všechny svátky najednou.

  Vezměme si z nich příklad! Köovci, zalezte si do včelína, Hampejzovci johoho do podpalubí Kordulky, Maříkovci hupky šupky na Markov ... no a my se půjdeme líbat k Medardovi do oslína pod rozkvetlé kopřivy.  Související články:
  Jak se staví máj (01.05.2011)
  Májový přechod Malej Fatry (29.04.2008)
  Prvomájové oslavy v metropoli nad Sprévou (09.05.2003)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook