Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Prezidentská volba


  Vydáno dne 23. 01. 2013 (1816 přečtení)


  Milí přátelé, drazí kamarádi!
  Maňu jsem vždycky vnímal především jako médium veskrze apolitické, jako primární zdroj zpráv o tom, jak se Vám daří, co děláte a (a to především) co, kde, kdy a s kým pijete.
  To co se děje v posledních dnech kolem prezidentské volby mě ovšem donutilo k sepsání kratičkého textu, který, jak pevně věřím, Maninu ( a Vaši zhusta deklarovanou) apolitičnost příliš nenabourá.
  Prosím tedy pana inženýra Vaďuru o zveřejnění mého příspěvku.
  Srdečně děkuji,
  Heilige.
  „Škoda, že nemůžeme volit Havla“, řekl včera večer náš Benjamin, a donutil nás tím ke krátkému zamyšlení nad prezidentskými volbami.

  Havla volit nemůžeme, ale možnost dobré volby i tak máme. Buďme za ni rádi, i když trochu připomíná pohádkovou volbu mezi dobrem a zlem, jde přeci o knížete a zemana.

  Komunisticko-národovečtí dějepisci a jejich pokračovatelé na Hradě i v podhradí se nám snažili a snaží namluvit, že volbou knížete se vlastně přiznáváme ke své poníženosti a svému plebejství. Myslíme, že je to právě naopak. Komunisty po desetiletí pečlivě pěstované závistivé maloměšťáctví a rovnostářské plebejství Čechů a Moravanů reprezentuje a zároveň vědomě využívá právě onen bodrý Zeman, který ještě minulou neděli sliboval férovou kampaň bez ran pod pás. Proč by taky ne, když za něj špinavou práci aspoň pro začátek převzala rodina Klausova, hrající na nejnižší národoveckou strunu. Apel na nejnižší instinkty, strašení sudetoněmeckou otázkou a kádrování rodinných příslušníků ve stylu 50. let, tak jak ho provozuje Zeman s Klausem, může, obáváme se, u mnoha voličů zafungovat. Vrátí se ovšem jako bumerang, tak jako už tolikrát předtím.

  Výsledek druhého kola prezidentské volby tak jasně ukáže, jestli v nás i 20 let po Listopadu přežívá to špatné, co do nás všech zasel a co v nás zanechal totalitní režim. Anebo zvítězí to dobré, co poslední dvě desetiletí přinesla, zvítězí náš zdravý rozum, tradice i naše evropanství a chuť být vpravdě svobodnými občany.

  I za to – ve smyslu masarykovské drobné práce – bojoval Karel Schwarzenberg během svého čtyřicetiletého exilu. O jeho pomoci venku se přesvědčilo nemálo českých emigrantů, o jeho pomoci doma píše třeba Věra Čáslavská.

  Ne, nestal se přitom Rakušanem, jak se nám snaží namluvit dosluhující Klaus i (doufejme!) Zeman. Zůstal Čechem s krásnou češtinou a my pevně věříme, že mu bude – i s malým přičiněním nás všech - umožněno státi se českým presidentem.

  Barbora a Martin Hudcovi

  V Praze, dne 22. ledna 2013  ( Celý článek! | Autor: mmhh | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook