Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  František Ploutvička na velikonočních ostrovech


  Vydáno dne 25. 11. 2012 (1721 přečtení)


  Ňůral sem včera na našej hůře a objevil jsem pohádku, kterou ZVL napsal nekdy v šesnácti. Je z ní cítit vůně čerstvé polistopadové svobody, probouzejících se frojdovských proudů v ZVLově pubertální osobnosti a také vliv četby sebraných spisů páně Mikulky je patrný. Doufám, že tento nález udělá po více než dvaceti letech radost nejen Zdenovi, ale i Vám milí čtenáři (TAP)

  Milé děti

  Dnes jsem si pro Vás připravil pohádkuu o jednom slavném mořeplavci.

  Tiše seďte a poslouchejte.
  Za starých časů v době kapitána Cooka se plavil po moři známý mořeplavec František Ploutvička. Ten vám měl to moře tak rád, že nebylo dne, aby se někam neplavil. Tak se jednou vypravil z Tichého oceánu až k nám do Labe, aby se nechal ostříhat na mořského ježka. No uznejte sami - Kabrňák!
  Jednou zrána se zas tak zbůhdarma plavil, neznámo kam. Asi tak do třetí hodiny odpolední probíhala cesta normálně. Ploutvička chytal ryby, spravoval plachty a učil se ruštinu. Vypadalo to, že tento den uběhne jako každý jiný. Jenže neuběhl...
  Zčista jasna se přihnala bouře jakou Tichý oceán nepamatuje a Ploutvička dokonce taky ne. Skoro kilometrové vlny stříkaly na loď, která se nepotopila jen proto, že na ní měl Ploutvička záchrané kolo. Cokoliv mu chtěly vlny odnést, vyrval jim přímo z pařátů. Ale když se schylovalo k třetí hodině noční, usnul na několik vteřin a to neměl dělat. Bouře si povšimla jeho nepozornosti, využila toha a sebrala mu všechny čtyři soudky s rumem.
  Když se ráno bouře uklidnila, vypadalo to, že je všechno v pořádku. Rozhodl se tedy náš hrdina, že pujde na kutě. To víte, když člověk spí v noci jen tři vteřiny, je zřejmé, že bude asi značně unaven. V pět hodin odpoledne byl zase svěží.Dostal však náramnou žízeň a to se nemělo stát. Přišel do skladiště - a co nevidí - veškeré zásoby pití jsou pryč. Začal tedy urputně plakat v domění, že mu to v něčem pomůže, ale nepomohlo. Plavil se tedy dál bez jediné kapky, která by smočila jeho žízní popraskané rty. Trochu zesmutněl. Říkal si: “Jestli teď umřu žízní, tak je se mnou ámen”. Asi dvanáctý den po té nehodě uviděl v dáli nějaké ostrovy. “Hurá!!! Třeba tam mají rum!!!” zajásal Ploutvička.Chudák nevěděl, že se dá pít i voda, protože znal jenom mořskou a ta se pít nedá. A v hospodě mu nic jiného než rum nedali. Byl proto většinu svého života notně pod parou i když tehdy ještě nebyl vynalezen parní stroj.
  Když dorazil k jednomu z ostrovů, uviděl něco co mu vyrazilo dech a přestal mít žízeň. Spatřil totiž krásnou krajinu, v ní plno domečků a ukaždého druhého vchodu stála parta chlapců. Ti se do něho asi půl hodiny dobývali a když se jedné tlupě podařilo pobořit střechu, viděl ploutvička jen krvavé okno a slyšel strašné ječení a svištění.
  Jistě jste už poznali, že přistál na velikonočních ostrovech. Tam je to uplně jiné než u nás. Tam jsou každý den velikonoce a jen dva dny v roce se tam pracuje.
  Zalíbilo se ploutvičkovi v této zemi. Poznal, že má možnost udělat zde kariéru. Velikonoční ostrovy totiž obývali samí sadisté a samé masochistky*). Tudíž měli uplně jinou kulturu než my. Například przidentem tamní říše byl nějaký pan Jelítko protože vlastnil ostnatý drát. Byl, dokud se zde nevylodil Ploutvička se svým pendrekem, který našel v Praze na Národní třídě, když pospíchal se svým novým účesem zpátky na moře.
  Nyní vládne na tomto ostrově mír. Chlapcům se pod ploutvičkovým vedením podařilo vyhubit vše, co se jen trochu podobalo dívce nebo ženě. Tak nepěkně tato krásná země dopadla. Z chlapců se stali muži, z mužů starci a ti pomalu vymírali, až zůstali jen poslední mohykáni s jednou nohou v hrobě. Ploutvička vystihl nejlépe situaci. Nabral si rumu co unesl, upaloval na svou loď a během několika hodin byly ostrovy v nedohlednu. Do měsíce poté tuto zemi objevil James Cook a uviděl zde na kámen vyprahlé obyvatele ostrova, kterak hledí na moře kudy jim pláchl ploutvička s jejich rumem.

  Protože byly právě velikonoce, nazval tyto ostrovy Velikonočními.

  A to je milé děti konec. Zavřete oči a ať už spíte.

  Dobrou noc

  *) Pokud nevíte co tato dvě slova znamenají, podívejte se do slovníku.

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook