Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Objev nového živočišného druhu


  Vydáno dne 22. 10. 2012 (1966 přečtení)


  Objevení nového živočišného druhu v České Republice? Zdá se to, jako nemožné a pokud ještě uvedeme, že se jedná o savce, tak je úžas o to větší.  Tento objev se stal vlastně úplně náhodným a to, že naše kamarádka Martina M. jednou přišla na návštěvu a po několika skleničkách meruňky se nám svěřila, že v Bzeneckých lesích uviděla nějaké zvíře, které svou vizáží připomínalo Pandu velkou Ailuropoda melanoleuca a zároveň kočkovitou šelmu Felis silvestris. Její popis byl natolik přesvědčivý a zajímavý, že ještě v ten večer, jsme vybavili vše potřebné a další den jeli tento pozoruhodný objev prozkoumat. Jako doprovod jsem si vzal mého dlouholetého kamaráda Jana O., který je vášnivý botanik a biolog. Hned po sdělení Martininého náhodného objevu zajásal a radostně zakřičel (konečně je potvrzen objev tohoto vzácného a staletí se skrývajícího druhu živočicha!) Po příjezdu do tamních lesů, které se ještě teď vzpamatovávají z velkého požáru, jsme postavili tábor a začali bájného živočicha hledat. Během několikadenního hledání a zkoumání všech nalezených stop a trusu, jsme konečně tvora objevili v koruně stromu, který se vzpamatovával z ohnivého živlu.

  Jedná se o savce velkého 30-40 cm, 3-4 kg vážícího, který se ukrýval ve výšinách tamních porostů. Tento živočich se převážně živí jehličím a listím stromů, které obývá. Jeho návyky jsou vlastně příčinou, že daný živočišný druh, se tak dlouho skrýval. Při spánku se pevně zachytil obvodu stromu a v hustém porostu nebyl vidět. Živí se převážně v nočních hodinách, což je také jedna z příčin, že jsme tento druh objevili až teď.

  Je paradoxní, že pokud by Bzenecké lesy nevyhořely, tak tohoto bájného tvora nikdy nespatříme, protože v hustých korunách stromů by nadále našemu zraku unikal.

  Po konzultaci s Akademickou obcí jsme tento nový živočišný druh pojmenovali po objevitelce Martině M. a to (Martinus Silva Cattus Vulgaris) a Českého jména Pandal obecný.

  Chci všem dotčeným osobám poděkovat, za přínos a snahu o objevení nového živočišného druhu, který se po staletí skrýval v těchto hustých lesích a slibuji, že po důkladném prozkoumání Pandala obecného, napíšeme daleko více. Bohužel bližší podrobnosti o nálezu a místě nemůžeme zveřejnit, aby nedošlo k ještě většímu ohrožení již tak vzácného Pandala Obecného.  ( Celý článek! | Autor: Bratr Pů | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook