Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Hledání zaniklé obce Smíchov nad Hlukem


  Vydáno dne 05. 10. 2012 (3448 přečtení)


  Tata mě od malička vykládal příběhy, jak nad Hlukem byla kdysi vesnice Smíchov, ve které bydleli loupežníci a jak nakonec lehla popelem. Prý ještě jako malý kluk tam běhal a pozoroval zbytky základů a studnu. A pak že to jézédáci rozorali a není tam nic. No tak jsme ho s děckama vytáhli na procházku, ať nám to teda jako konečně ukáže.  Nejprve jsme se posilnili četbou hlucké kroniky, abychom si dodali jistoty, že tata nekecá. Kupodivu se o tom doopravdy píše, takže taky je odkaz na pověst o Smíchovu a tady je dokonce jakási vědecká studie.

  Tož to je sila. Navykládal jsem děckám, co všecko se tam dá určitě najít a zvlášť silně rovněž zapůsobila pověst o osiřelých dětech, které ještě po mnoho nocí plakaly. Na to se mi dostalo odpovědi, že oni by tak blbí nebyli a že by sešli dolů k babičce. No aspoň že tak. Ukecání dědy k akci stálo Agátu jen zanedbatelnou námahu, už jen nabrousit foťák a jelo se směr Ostrožská Lhota.

  Děda si okamžitě připravil výmluvu pro případ, kdybychom Smíchov nenašli, totiž že ze lhotské strany tam nikdy nešel, jenom z hlucké a to už teď vypadá stejně všecko úplně jinak a kdoví jestli je tam ještě ten mostek, který postavili stařeček a tak dále. Především nebyl schopen jednoznačně určit, jestli se bývalá vesnice nachází na poli nebo v lese. Začal jsem tušit, že to nebude zcela jednoduchá expedice.

  Pomoci by nám mohla jedna keška Smíchovu věnovaná(pro neznalé co je to geocaching), ale byla, stejně jako ona vesnice, již zaniklá. Museli jsme se tedy spolehnout na dědu a doufat.

  Nejdříve jsme vstoupili do lesíka. Ten jsme prošli třikrát tam a zpět a kromě placatého šutru jsme nenašli nic. Ten byl ale opracovaný, takže to byl jistý důkaz lidské přítomnosti. No aspoň něco. Podle mě to mohla být právě skrýš na tu kešku, to jsem ale neověřoval.

  Pak jsme vlezli do lesíka naproti. Tam Agáta začala prudit, že ji to nebaví, bolí nohy a nic tam není. Minimálně v posledním bodě měla pravdu. Tak jsme z lesa vylezli a kráčeli přes pole směrem k zaparkovanému autu.

  Jdeme a kecáme, když mě něco napadlo. Jak to, že před chvílí bylo pole samý šutr a tady ani kamínek? Vrátili jsme se o pár desítek metrů a skutečně, kameny velmi hustě všude okolo.

  Obešel jsem lokalitu s výskytem kamenů a mohlo to být tak na 4 domečky velké. Taky to mohl být jeden barák doširoka rozoraný. Čert ví. Jisté však je, že pokud tohle Smíchov skutečně byl, nezůstal z něho na kameni kámen.

  Tata říkal, že přece říkal, že to jézédáci rozorali a toho byl důkaz. Takže záhada byla vyřešena, Smíchov nalezen a šli jsme domů. Děti to vyhodnotily jako nejblbější výlet, na kterém kdy byly, ale nás starší tento objev hřál na srdci a hřeje dodnes.

  g+


  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook