Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Vlastně máme štěstí


  Vydáno dne 19. 09. 2012 (1353 přečtení)


  Jevy v okolním světě, jichž jsme často tak komicky až tragikomicky účastni, se zpravidla pokoušíme chápat v režimu různých podmíněných vztahů a hledáme souvislosti na principech přírodních zákonů, přirozeného vývoje či jiných pomůcek postavených na rozumové analýze.


  Ač na rozum dopustit nedám a snažím se ho - seč mé chabé možnosti dovolují - i používat, lecos beztak zůstává skryto tajemstvím, ne-li dokonce logice či rozumu rovnou odporuje.

  A snad ani nenajdu lepšího příkladu, než počinání „moderní“ evropské společnosti a její zápolení s vlastními „palčivými“ problémy. Tyto metody neodporují jen zdravému rozumu, ale i zákonům evoluce a přírody, jimž se jinak matadoři evropských procesů 5x denně klaní.

  Ve svém příspěvku chci ovšem nabídnout něco trochu jiného: zdá se mi, že tak moc máme pocit, že jevy kolem nás (přes všechny své šílené verze!) jsou jaksi normální, že nám ani obvykle nepřijde na mysl, jak málo by stačilo, a všecko by bylo úplně jinak. Z nekonečného souboru možností nahodile předkládám tyto verze:

  Kočky
  Sobecký dravec vzrůstu malého, který s libostí zakousne, nač při svém slídění přijde. Podobnost s tygrem je zřejmá, očividná. Představme si, že naše kočky jsou velké asi jako tygři. Mrouskají se po střechách, propadají do obytných prostor, dáví, nač tam přijdou. Zametly by s námi jako s myšmi!

  Draci
  Létání proudovými letadly se stalo běžnou záležitostí. Naštěstí už vymizeli draci/veleještěři. Představme si příklad, že soudruh z Číny letí do Moskvy na nákupy hodinek a drahokamů a jeho stroj uchvátí drak. Stáhne ho dolů do doupěte, drápem soudruha vytáhne za vázanku či brejle a nakrmí svá mláďata. Armády světa se snaží nestvůry vymýtit, ale tyto jsou na to moc chytré (např. drak Šmak).

  Život v opeře
  Lidský tvor používá ke komunikaci slov, v lepším případě slov spojených do vět, občas dokonce i vět vázaných do souvětí. Přijde nám to normální. Mrkněme 2x a představme si svět, kde se komunikuje na bázi opery. Pokusím se to představit na běžné situaci prodeje parfému v příslušném oddělení drogerie Šárka (dříve M+M drogerie s.r.o.):

  Kupující: Dobrý den, dobrý den, dobrý den! Přeji vám krásný dobrý den!

  Prodávající (R.S.): To dnes máme dobrý den! Vskutku krásný, dobrý den. Celý svět se směje hned, chci Vám stále takto pět! Hezký den, dobrý den, dobrý den, celý den!!!

  Sbory: To je dneska krásný den, překrásný den, krásný den! To je dneska krásný čas, čas babího léta, krásný čas i den! To je dneska krásný den, překrásný den, krásný den! To je dneska krásný čas, čas babího léta, krásný čas i den! (dalších 15 minut)

  Nepočítám vůbec instrumentální fáze…

  Neuvažuji vůbec, kdo by zpíval ty sbory…

  Organizace lidské společnosti musela by být úplně jiná. Nic by nezůstalo, jako dnes. Na druhou stranu by nejspíš nebyly války, a kdyby i byly, dopadaly by jinak, než jsme zvyklí.

  Ale sotva by měl kdo nervy čekat, až se prodávající R.S. dozpívá k tomu, že se mu kupující líbí a míní ji sbalit na svou oblíbenou lest (slevy pracích prášků). Vůbec neuvažujme už případ, že parfém, co dívka v drogerii hledá, není k dispozici, protože je moc drahý, navíc dívka na něj nemá, rozbila ho mamince a nejspíš bude muset uprchnout z domova. Dost možná se uchýlí na oblíbenou azylovou destinaci ke Königům Pod Skalu. Tam by se potkala s Drahošem Hronem. Kdy? Tímto tempem tak za dvacet let. V opeře to rychleji nejde. Proto by si sotva i v případě promptního sbalení na prací prášek řekli s R.S. své krásné a slavné svatební ANO. Toho se totiž nejspíš nedočkáme ani my ve světě skutečném!

  Obrázková příloha:  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook