Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Pivní Odyssea


  Vydáno dne 09. 11. 2011 (1748 přečtení)


  Pár střípků z výletu pana H…… a pana K.


  Den 1.

  Pan H….. se probudí a přemýšlí, zda-li tomu vskutku večer bylo tak, že… Inu, bylo, tlumený pocit v a za čelem tomu odpovídá. Ále co… Blaženě se překulí z jednoho boku na druhý bok a přemýšlí nad tím, že ráno nejlépe nic neuspěchat. Vstane jako poslední, pozdraví zbylé osazenstvo chaty, vykukne na terásku, vychlazený soudek piva i svět kolem se třpytí jinovatkou, sluníčko se klube skrz smrky a vůbec to celé vlahé ovzduší slibuje krásný den.

  Pan H…… si natočí první pivo. „To pivo je jako křen!!!“ Po těle i po mysli se rozlévá pocit spokojenosti. S druhým douškem hladí snídající děti po vláskách a připravuje ranní slivovičku pro sebe i manželku. S radostným úsměvem se vítá s panem K. „ Ty si alkáč! Neééé,ty si alkáč. Oba sme alkáči, pičo!“ Pan H….. se kření na pana K. a pan K. se pro změnu tlemí na pana H…… pokuřujíc první ranní cigaretku. Hezký večer to byl, hezké ráno to je a hezký den to bude.

  Den 2.

  Pan H….. se probudí a přemýšlí, zda-li tomu vskutku večer bylo tak, že… Inu, bylo, tlumený pocit v a za čelem tomu odpovídá. Ále co… Blaženě se překulí z jednoho boku na druhý bok a přemýšlí nad tím, že ráno nejlépe nic neuspěchat. Vstane jako poslední, pozdraví zbylé osazenstvo chaty, vykukne na terásku, vychlazený soudek piva i svět kolem se třpytí jinovatkou, sluníčko se klube skrz smrky a vůbec to celé vlahé ovzduší slibuje krásný den. Ze sluncem osvícené střechy automobilu stoupá pára z rozpouštějící se jinovatky. Hezký pohled.

  Pan H…… si natočí první pivo. „To pivo je jako křen!!!“ Po těle i po mysli se rozlévá pocit blaha. Paráda... S druhým douškem hladí snídající děti po vláskách a připravuje ranní slivovičku pro sebe i manželku. S radostným úsměvem se vítá s panem K. „ Ty si alkáč! Neééé,ty si alkáč. Oba sme alkáči, pičo! Ale že sem se tě včera nedočkal. Sem usnul s děckama u pohádky… Hahááááá!“ Pan H….. se kření na pana K. a pan K. se pro změnu tlemí na pana H…… pokuřujíc první ranní cigaretku. Hezký večer to byl, hezké ráno to je a hezký den to bude.

  Den 3.

  Pan H….. se probudí a přemýšlí, zda-li tomu vskutku i předchozí večer bylo opět tak, že… Inu, bylo, tlumený pocit v a za čelem tomu odpovídá. Ále co… Blaženě se překulí z jednoho boku na druhý bok a přemýšlí nad tím, že ráno nejlépe nic neuspěchat. Usne. Pak vstane jako předposlední, pozdraví zbylé osazenstvo chaty, vykukne na terásku, vychlazený soudek piva i svět kolem se třpytí jinovatkou, sluníčko se klube skrz smrky a vůbec to celé vlahé ovzduší slibuje krásný den. Z lesa se ozývá zpěv ptáků a vůkol šumí les.

  Pan H…… si natočí první pivo. „To je neskutečné, ale to pivo je opět jako křen!!!“ Po těle i po mysli se rozlévá pocit blaha. Štěstí. Nirvána. S druhým douškem hladí snídající děti po vláskách a připravuje ranní slivovičku pro sebe i manželku. S radostným úsměvem se vítá s právě se probudivším panem K. „Ty si alkáč! Neééé,ty si alkáč. Oba sme alkáči, pičo! Ale že sem se tě včera nedočkal. Sem usnul po té pozdní večeři… Hahááááá! Sem tu četl jakýsi strašný časopis, úžasné s tou slivovičkou! Šak počkej dneska!“ Pan H….. se kření na pana K. a pan K. se pro změnu tlemí na pana H…… pokuřujíc první ranní cigaretku. Hezký večer to byl, hezké ráno to je a hezký den to bude.

  Den 4.

  Pan H….. se probudí a přemýšlí, zda-li tomu vskutku i předchozí večer bylo opět tak, že… Inu, bylo, tlumený pocit v a za čelem tomu odpovídá. Ále co… Blaženě se překulí z jednoho boku na druhý bok a přemýšlí nad tím, že ráno nejlépe nic neuspěchat. Přesto vstane jako jeden z prvních. Pan H…… si natočí první pivo. „Tak bohužel, všechno jednou končí, tohle je poslední pivo!“ Po těle i po mysli se rozlévá pocit... Zmaru? Ale kdeže, člověk si vzpomene na všechna krásná předchozí rána a nastávající cestu jídelňákem domů a dopije to poslední pivo. S posledním douškem hladí snídající děti po vláskách a připravuje ranní slivovičku pro sebe i manželku. S radostným úsměvem se vítá s právě se probudivším panem K. „Ty si alkáč! Neééé,ty si alkáč. Oba sme alkáči, pičo! Ale že sis včera pohrál s tou bečkou! No, taky ta slivovička do tebe padala… hahááá.“ Pan H….. se kření na pana K. a pan K. se pro změnu tlemí na pana H…… pokuřujíc první ranní cigaretku. Hezký večer to byl, hezké ráno to je a hezký den to bude. A byl to celkově hezký výlet, provoněný bryndzou, borovičkou, smrkovými lesy a přátelskou vzájemností.  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook