Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Zážitky z Drásala


  Vydáno dne 23. 08. 2011 (2495 přečtení)


  Jelikož jsem od jara laboroval s koleny , nezúčastnil se žádného triatlonu ani žádného významného běhu , tak jsem se rozhodl že dám alespoň nějaké kolo.Zavzpomínal jsem na dobu před 3 lety , kdy mě Zevl vytáhl do Chrudimi na horská kola.Tehdy bylo po deštich , trať jedna velká kalužina a mě se to dost líbilo-také proto, že jsem mu ukázal záda.


  Tak jsem si našel nějaké to kolo Pro život,termín aby to vyhovovalo rodině ( aby nebyla nějaká rodinná oslava..) a také aby to nebylo z Brna tak daleko. A ejhle- jakésy Drásal. Po pár emailech se Zevlem a při najetých zhruba 400 Km letos jsem se rozhodl pro trasu 53 Km. Prý je to do kopce .Tak jsem si 14 dní před závodem dal 75 Km hodně v kopcích v okolí Blanska.Cítil jsem se dobře a to jenom moje rozhodnutí potvrdilo.Ovšem chyba byla , že těch zmiňovaných 75 Km bylo hlavně po asfaltě.

  A tak 2.7. vyrážím na trať 53 Km Drásala .Začátek pohodička-asi 3m po asfaltce.A potom to začlo-velice dobrý výšlap po kamenité cestě.Jelikož den předtím vydatně pršelo je vše kluzké a hodně závodníků zesedá.My co jsme za nima tak musíme také dolů . Jet na kole se nedá a tak se z nás stávají turisti.Po nějaké době se trať trochu rovná a tak jdeme do sedel.Ovšem do byl jenom klam.Neustále stoupáme.Zatím pohoda.Když už jsem myslel že ten kopec snad neskončí tak následuje prudký sjezd.Musí se dávat pozor na kameny a mazlavé blatíčko.Po sjezdu krátká asi 100m rovinka a zase nahoru- jenom hlesnu " ty krávo " . Kopec jako prase až někam do oblak a okolo samá kráva.Celkem závidím jejich polehávání a nudné přežvykování. Z letargie mě dostane modrý dres a pěkná prdelka nějaké cyklistky která mě předjíždí.To mě povzbudí ,rozjíždím kolo a jdu zase před ni.Po nekonečném stoupání opět sjezd.Začínám tušit že to nebude jednoduché.Po sjezdu zase nahoru , po kamenech , po cestě kde uprostřed teče potok. A zase z nás jsou turisti.

  Na již zmiňované akci se Zdenkem v Chrudimi jsem se snažil chůzi nahradit během , ale tady jsem rád že vůbe jdu po té kamenité cestě . Při průjezdu jednou kalužinou v prudkém stoupání padám do škarpy a okamžitě mě chytá křeč do stehna- to se mě stalo snad naposledy před 15 roky. No a pak zase sjezd, a tady toho začínám mít dost.Místo odpočinku křečovitě držím řidítka a snažím se nespadnout . Ovšem bez přední odpružené vidlice a s gumovými špalky na mém 13 let staré biku je to dost obtížné a tak ruce , záda pěkně bolí.Pak následuje zase klasika- výšlap.Mám pocit , že pořadatelé neznají nic jiného než nahoru a dolů.Po 5. výjezdu , který již byl po docela slušné lesní cestě toho mám plný zuby.Následuje zase sjezd při kterém sotva držím řidítka a nadávám jako starej námořník.

  Ale pozor, vjíždíme do civilizace což je znamení že by mohl přijít konec.Najíždím na rovnou asfaltku a jdu do háku ( tady nejsem na triatlonu) za borca co mě předjel.Vychutnávám si ten pocit lehké jízdy a přitom na tacháči 35 km.Následuje však prudká zatáčka do parku při které jdu málem na zem.Po několika stech metrech vidím dlouhou rovinku a na konci cílový baldachýn.Jdu do trháku, předjíždím toho soupeře a makám co mě síly stačí.Vidina konce utrpení mě žene a tak předjíždím ještě další dva.Na konci rovinky je však zrada.Není zde cíl , ale otočka a znovu zpět na začátek zmiňované rovinky a teprve potom závěrečná rovinka a cíl.Nemůžu ale pozici držím.

  Po průjezdu cílem stehna pálí a ruce bolí.Než si mě zbytek rodinky najde tak si dávám Frééčko.Pak sprcha ( překvapivě horká) . Potom umýt kolo a rychle na jídlo.Mám rád těstoviny a zde jich mají několik druhů.Dokonce i kynuté knedlíky s ovocem.Cítím , že po takovém to závodě musím dát něco pořádného.Vítězí guláš a pivo.Obojí výborné.Potom hodnotím závod a začínám měnit rozhodnití , že mě zde už nikdy neuvidí.

  Dokonce si jdu se synem zakopat.Následuje tombola , kde jak už jsem si zvykl nic nevyhrávám a po koncertě Queen revival sedáme do auta a nabíráme směr Brno. Po cestě přemýšlím , že jsem snad ostudu Maňa týmu neudělal a dát příští rok dlohého Drásala by nebylo špatné.  ( Celý článek! | Autor: Roman Nykl | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook