Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Tatarák na NETu


  Vydáno dne 22. 08. 2011 (2731 přečtení)


  Už o tom přemýšlím delší dobu. Vlastně na to myslím skoro pořád. Což by bylo klišé, kdybych svedl řeč na sex, ale já mluvím o jídle. Papání. Mňamce. Chálce. Dobrůtkách. Lahůkách. O všech věcech, které si můžete vložit do toho otvoru pod nosem.

  Život je plný krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých plánů. Nehledě na ně člověk příjmá potravu. Pravidelnější je už jen cyklus NÁDECH-VÝDECH. Uvědomuju si jak je to supr, že mám co jíst. Ještě intenzivněji si uvědomuju jak je supr, že pracuju v Uherském Hradišti a chodím příjmat potravu ve formě meníček do místních restauračních zařízení. Každý den se dá v centru UH najít podnik, kde mají jako menu něco, co vám udělá z všedního dne malý svátek.

  Mám záměr. Doufám, že neskončí stejně neslavně jako dvanáctidílný seriál pana Kö, který skončil prvním dílem (ten díl pojednával o zahradničení v lednu. Zrovna tak mohl popisovat problémy s berňákem na Marsu :-) ). Rád bych se pro Vás - čtenáře Mani stal průvodcem po poledni v Uherském Hradišti. Toto není žádná skrytá reklama. Samozvaný pan Dishman nechce být objektivní a taky nikdy žádné jídlo nepohaní. Bude psat prostě jen o tom co mu děsně chutnalo.


  Začínáme tatarákem. To je totiž zjev z nenjneuvěřitelnějších. Dát si ho v restauraci značí jednoznačné výjádření nadřazenosti pravicového labužníka nad levicovými pivochlemtaly. Dát si ho na Silvestra doma značí strašlivé uskromňování, protože tataráčku je jedna miska a žroutů tolik... A zničeho nic uvidíte v meníčku - Tatarský biftek. Za pětasedmdesát. Jenom pro Vás. S polévkou. Většinou si k němu dám i pivo. Hardware se dostává do harmonie se softwarem. Život má aspoň na chvíli smysl. Tao je uchopitelné, po dobu kdy máte v ruce příbor (takže si šáhnout samozřejmě nemůžete :-) ).

  Při jídle myslím na celou hladovějící Afriku a uvažuju o tom, že kdyby se hříšníci nestrašili peklem, ale nadhodila se jim možnost, že se příště narodí jako malé hladové čerňoušátko, tak by se lidstvo možná začalo chovat slušněji.

  Takže tak...

  Machine napiš do meníček nějaký watchdog ať to furt nemusím hlídat. A ať se při příštím tataráku na NETu všichni potkáme.

  ( Celý článek! | Autor: tap | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook