Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak to chodí na světě?


  Vydáno dne 06. 02. 2011 (2499 přečtení)


  Uplynula již dlouhá doba, co jsem naposledy sledoval nějaké televizní noviny. Ale nejspíš mi toho moc neuniklo, stále a pořád samé špatné zprávy. Však to všichni dobře známe!


  V Egyptě umírají lidi, a až se tamní revoluční vlna přežene, celkem vážně hrozí nástup islamistů. Diktátor Lukašenko se pyšně prochází po svém molu moci, a je mu fajn. Unie mlčí, asi se ho bojí. Doma v Česku část lékařů bojuje za platy dle svých představ.

  Inu, nechci jim dělat rozumy, ale na tomto světě to chodí spíš tak, že neexistuje žádná přímá úměra mezi společenskou prospěšností odvedené práce a jejím finančním ohodnocením. Buď lékař chce píchat injekce, předepisovat penicilin a napravovat zlomené kosti, nebo se topit v milionech. Protože to mu pak spíš doporučuji, ať dá lékařině košem a otevře si raději hernu s automaty nebo erotický salón. Pak bude moct brzy jezdit mercedesem benzem jako král a kupovat si značkové rifle i zlaté prsteny. Anebo chce dělat svou ušlechtilou práci a léčit lidi, a pak nechť, prosím vás, nevydírá nás ostatní tím, že tu bez něj pomřeme, když do konce měsíce nedostane výrazně přidáno! Mimochodem lékaři, co tak vím, zase moc nestrádají. A takového, který by musel vyžít se 40 Kč na den, což je obvyklá egyptská míra, bysme teprv sotva našli! (Pokud tedy vedle své lékařské práce nehraje závodně bednu, ale to by byl zase jiný příběh...)

  Proč píšu tak negativně, jako byly ty zprávy v telce? Asi toho mám plnou hlavu... Tak pro změnu - co chodím do kostela, slyším tam vždycky jen samé dobré zprávy. A sám mám taky pocit, že ten život není zase jen tak smutný a marný, jak nám ho dnes a denně média líčí.

  Někde se děje chyba, navíc u nás ve staré dobré Evropě zdechl pes. Chce to akci a přitom je toho tolik, co je potřeba udělat: Lukašenka poslat šup dolů z mola, v Egyptě a jinde dát lidem více než dva dolary na den, dobrým doktorům peníze na mercedesy a třeba (například) víc dětí do Evropy, protože ty nejenže dávají životu jakýsi elementární smysl, ale jsou také zárukou, že se bude konat legrace.

  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook