Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  VAROVÁNÍ! - Jobing, Save Max Utah, D2D a další povedené firmy


  Vydáno dne 03. 12. 2010 (31841 přečtení)


  Jelikož sháním nějakou práci na zimu tak jsem prošel několik webových portálů s touto tématikou. Na webu www.prace.cz jsem narazil na velmi podezřelé inzeráty výše uvedených firem, které nabízejí nadstandardní příjmy ale požadavky na uchazeče o tuto práci jsou nulové. Největším expertem pro definici nejrůznějších velmi vábně vypadajících pozic je firma Jobing, která hledá např. referenty reklamy, referenty marketingu, asistenty manažera, specialisty pro styk s veřejností, řidiče, specialisty na rozvoj a zakládání nových poboček atd.
  Posuďte sami:


  Referent/ka reklamy - Olomouc
  Reklamní a marketingová společnost příjme nové kolegy na pozici: Referent reklamy
  Požadujeme: kreativní a obchodní myšlení, schopnost efektivně organizovat čas, (po zaškolení) vedení marketingového týmu, reprezentativní vystupování, vysoký etický a morální profil, důslednost.
  Nabízíme: Kompletní zaškolení v marketingové a obchodní oblasti (pravidelné a odborné kurzy na náklady společnosti), nadstandardní platové ohodnocení, systém podporující kariérní růst, práci v mladém, dynamickém kolektivu, zázemí silné, prosperující společnosti.

  Když jsem si tyto podezřelé inzeráty procházel, probleskla mi hlavou zkušenost stará asi sedm let, když jsem ještě pracoval v Praze. Jednou mi zavolali z firmy Save Max Utah, že hledají specialistu na marketing a nabízeli výborné finanční podmínky. Došel jsem tedy na pohovor, kde mne přivítala tzv. ředitelka společnosti- holčina o pár let mladší jak já a počala vykládat naučené fráze o businessu, za které by se nemusel stydět žádný miliardář. Nějak nezávazně jsme spolu hovořili a já byl celkem nadšen. Jenom vždy, když jsem se dostal k obsahu práce, tak mi řekla, že to probereme až v druhém kole, pokud se do něj dostanu. Rozloučili jsme se s tím, že mi tedy zavolají zda jsem se dostal do druhého kola.

  No bať! Ředitelka mi zavolala asi za dvě hodiny, že mám velkou šanci postoupit do druhého kola a pokud mám tedy zájem ať dojdu zítra v 8.00 na pozorovací den do firmy. Ještě v tu chvíli mi to vůbec nepřišlo divné! Došel jsem tedy za deset osm do kanclu na Václaváku. Ze zasedačky se linul nějaký řev a pak dost silný tleskot- „Že by ranní dril obchodníků?“ Blesklo mi hlavou. Pak se ze sálu vyrojilo několik desítek uniformně vzhlížejících lidí v kravatách a v tichosti zmizeli ve víru Prahy.

  Pak došel onen kazatel, představil se a vzal mne a ještě jednu starší paní se svým asistentem na kafe poblíž firmy. Tam počal pokládat otázky co si myslíme že je v obchodě nejdůležitější a další naučené věty. Na mé dotazy vůbec nereagoval a já už čichal nějakou lumpárnu. Pak jsme vstali, že nám jako ukáže jak správně vést obchodní jednání.

  Došel k nějaké administrativní budově zazvonil na horní patro a pak jsme jen už chodili kancelář po kanceláři, kde pán manager nabízel a prodával nějaké slevové kupóny do restaurací, fitness apod. Pořád se nás vyptával co tomu říkáme a jak se nám to líbí.

  No v tu chvíli mi bylo jasné že se jedná o velmi agresivní podomní prodej, který považuji vedle vedení válek za jednu z nejodpornějších věcí na světě. Oznámil jsem tedy milé fanatické skvadře že se jdu na WC. Asistent manažera mi řekl, že ještě jedna kancelář a pak půjde se mnou, že se mu chce taky.- Ha! Řekl jsem si, tak ty kurvy nás ještě hlídají. Počkal jsem si, až zmizí do dalšího kanclu a jen se za nimi zaklaply dveře tak jsem vzal nohy na ramena, seběhl několik pater a úspěšně jsem zmizel ve víru velkoměsta, nabit obrovským pocitem svobody. Ještě mi několikrát volali….marně, na toto nemám žaludek.

  Čili toto je má velmi krátká zkušenost s těmito podvodníky, která mi vytanula na mysli po několika letech. Nicméně mi to nedalo a zadal jsem si do Gooogle frázi: „Jobing zkušenosti.“ Byl jsem velmi překvapen kolik vyběhlo negativních reakcí od lidí, kteří stejně jako já před lety sedli na lep dobře vypadajícím inzerátům, nažehleným činovníkům a jejich naučeným frázím.

  Zvláště díky článku jedné holčiny, která vše popsala na odkazu http://varovani.blog.cz/1003/ jobing-reference , jsem se dozvěděl jak to funguje dál, když překonáte pozorovací den. Pokud máte trochu času, velmi doporučuji si jej přečíst a pokud možno varovat ostatní lidi před těmito firmami.

  Pro ty co čas nemají shrnu v kostce filosofii těchto firem a běžný pracovní den:

  Podomní prodej je nejstarší forma prodeje na světě a dle odhadů je schopno jej vykonávat 5% populace, proto tyto firmy verbují lidi ve velkém na nejrůznější lákavé inzeráty, včetně již zmiňovaného řidiče, kdy dojdete na pohovor a manažer vám řekne že si myslí že máte na víc a nabídne vám pozici obchodního zástupce.

  95% uchazečů obvykle odpadne a jen ti nejotrlejší zůstanou za vidinou velkých peněz a začnou podomním prodejem nejrůznějších produktů, které obvykle nepotřebujete. Většinou volí za oběti ty nejsnadnější terče, což jsou důchodci v panelácích, kde obvykle slaví velký úspěch, dále je najdete u nejrůznějších nákupních řetězců, nebo v centrech měst (např. co jsem byl naposled v Brně tak tyto lidé stály po pěti metrech od vlakáče až po Svoboďák a otravovali všechny co šli kolem, kdybyste si měli od každého něco koupit tak na této frekventované trase necháte nejméně 20 000czk, divím se, že radnice takové prodejce toleruje, jelikož jsem si tam připadal jako ve městě vexláků a zlodějů). Nedostáváte žádný fixní plat, žijete jen s provizí, což vám obvykle ze začátku nepokryje základní životní náklady. V terénu jste minimálně 12hodin denně a cestovné či pohonné hmoty si také hradíte sami. Na rodinu, přátele a koníčky můžete zapomenout, váš život se změní na pouhé otravování lidí a firemní rituály, které připomínají sektu.

  Tyto firmy mají kastovní strukturu a začínáte vždy od piky. Např. v Jobingu je to myslím prodejce, leader skupiny, trenér, specialista, asistent manažera, manažer. Na jednotlivé pozice se vypracujete dle toho jak plníte úkoly a kolik lidí jste si schopni pod sebe sehnat, čili je to letadlová struktura.

  Tento systém je založen na americkém modelu splň si svůj „American dream“ a v nejrůznějších formách funguje po celém světě. Je založen na neuvěřitelném drilu a dřině. Dle mého názoru pokud někdo na to má, tak si může minimálně zlepšit své komunikační schopnosti a natvrdo prověřit své osobní schopnosti.

  Pracovní den v Jobingu začíná v 7:00 hlasitým klepáním stáda obchodníků na dveře pobočky. Pak je stádo za velkého halekání puštěno dovnitř a následuje diskotéka, nejrůznější společenské hry a brainwashingová školení. Na každý den dostanete úkol kolik tohoto musíte prodat, abyste splnil tzv.goals a mohl ve firmě úspěšně pokračovat. Při všem se hlasitě tleská a skanduje: „Gogogo!“ Pokud školitel nebo kdokoliv z vyšší sekty řekne něco významnějšího tak se hromadně zvolá „JUICE“. Po té co jsou obchodníci dostatečně nadžusování vyráží po skupinkách do nejrůznějších měst zvonit na zvonky a nutit produkty.

  V 19.00 následuje sraz na pobočce, kde následuje zhodnocení dne a kdo splnil denní goals tak si zazvoní na velký zvon za hlasitého skandování slova JUICE. Kdo goals nesplnil tak ještě dlouho noci rozpitvává s trenérem své příčiny neúspěchu. A tak pořád dokola až do úplného zblbnutí a rozpadu osobnosti. No není přece jen moc hezká práce?

  Pro ty kteří, těmto slovům nevěří a chtějí podívat jak vypadá praxe v reálu např. u firmy Save Max Utah, nechť zhlédnou následující video:
  http://www.zionmag.org/media.php?id=437 .
  Hezkou podívanou!!!! JUICE!!!  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook