Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Maňa u Padajcích Novostaveb


  Vydáno dne 02. 12. 2010 (3095 přečtení)


  BRUSEL-JAROŠOV (DPA): Maňa dostala mímořádnou šanci se součastnít na koncert německé legendy Einstürzende Neubauten která vystoupila 19.11.2010 v mimoslovackým Bruselu. Maňa jako polyglot a s financní podboru Goethe Institutu bude psat tentokrát mímořádně v němčine.  Das Brüsseler Konzert der Einstürzenden Neubauten fand im Rahmen der Tournee „3 DECADES OF EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN“ statt. Neben Brüssel standen Orte auf dem Programm, die besonders wichtig für die Entwicklung der Band waren. Unter ihnen Amsterdam, London, Tampere, Berlin, Athen, Kopenhagen, Stockholm, Prag, Bologna, Paris, Stockholm und eben Brüssel. Wieso weder Míkovice noch Košíky nicht auf dem Tourneeplan standen, wollte der Sänger und Frontman der Einstürzenden Neubauten, Blixa Bargeld, Maňa nicht erklären. Die für Dezember geplante Fortsetzung der Tournee in den USA und Kanada musste von den Einstürzenden Neubauten abgesagt wurden, da das US Departement of Homeland Security den Bandmitgliedern die Vergabe der Visa verzögerte.

  Alle Konzerte der Tournee bestanden aus zwei Abenden. Beim ersten Auftritt wurden neue Projekte und Gäste der Band einem kleinen Publikum vorgestellt. Maňa war nicht eingeladen. Das eigentliche Konzert fand im seit Monaten ausverkauften Brüsseler Ancienne Belgique am 19.11.2010 statt. Unser Brüssler Maňa-Reporter hatte im letzten Moment von einem befreundeten Musikjournalisten noch eine Karte bekommen und musste dafür auf sein Dessert verzichten.

  Das Konzert gab einen Querschnitt über das Schaffen der Gruppe in den letzten 30 Jahren. Schwerpunkt waren neuere Stücke aus der Zeit nach der Trennung von F.M. Einheit von der Band Mitte der 1990er Jahre. Der einzige Klassiker in Brüssel war „Seele brennt“. Das Brüssler Konzert spiegelt sehr deutlich die Entwicklung der Band wieder. Die Einstürzenden Neubauten sind heute viel ruhiger, melidiöser aber weiterhin sehr episch. Die Percussion mit Material von der Baustelle spielte noch heute eine wichtige Rolle und ist Grundlage des Neubauten-Sounds. Die Band läßt heute aber die Motorsäge, den Schlagschrauber und den Trennschleifer, Symbole ihrer Bühnen-Performance in den 1980er Jahren, zu Hause.

  Zusammengefasst war das Konzert für Maňa ein historisches Erlebnis. Maňa bereut aber, nicht vor 25 Jahren bereits auf einem Neubauten-Konzert gewesen zu sein. Das Dessert war es aber mehr als wert.

  Konzertausschnitt: http://www.abconcerts.be/en/abtv/p/detail/einsturzende-neubauten-2

  Vorbericht zum Konzert: http://www.abconcerts.be/en/abtv/p/detail/einsturzende-neubauten

  Le Cannibal II  ( Celý článek! | Autor: Le canibal II | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook