Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak socani dali šeckým liďom prácu


  Vydáno dne 12. 11. 2010 (2374 přečtení)


  Tož to sa jednůc zase sešli v tem svojem Lihovém domě a přemýšlali jak si u lidí šplhnůt. Napadlo je,že postavija obrovsků fabriku a všechny potřebné tam zaměstnajů. Tož teda vypsali veřejné výběrové řízení, v kterém sa nakonec objevila jen jedna uznatelná nabídka. Ostatní firmy byly z výběrového řízení vyloučeny z formálních důvodů, jelikož nedodali úplné podklady.


  Nabídka byla sice 4x dražší než konkurenca, ale předpise sů předpise a ty sa u nás dycky ctili. Tož sa ta firma dala do práce a fabriku postavila. Sice ještě jednů tak dráž a pozdě, ale kdo si počká ten se dočká. Pak to dali do novin, že sa teda každý može přihlásit a može pracovat. Napřed sa lidem moc nechtělo, ale když sa rozkřiklo, že se v té fabrice nemosí dělat a že sa tam dodržuje Zákoník práce, tak sam tam šeci hrnuli jak poslanci do bufetu a tak ještě moseli kúsek fabriky přistavit. Dokonca, když sa důchodce rozhodl, že by chtěl ještě dělat, tak mu místo důchodu dali čtyrykrát více než byla jeho penzijní dávka. Tak byli štědří!

  Fabrika to byla dobrá. Platy byli obrovské, jídlo zdarma, dva měsíce dovolené, 4xdo roka pobyty v exotických krajoch pro každého, doktor zdarma včetně náročných zákroků, školka zdarma, škola zdarma a pracovní doba v úterý a čtvrtek od 12 do 14hod skoro jak v Sokole a hlavně sa tam nemuselo makat! Popularita socanů byla obrovská. Nezaměstnanost spadla na nulu, sociální dávky sa nevypláceli, důchody skoro také ne, prostě sa šecko zlepšilo a státní rozpočet skončil v nadbytku.

  Jenže fabrika nic nevyráběla, jelikož sa lidem nechtělo dělat , pak sa socani nebyly schopní shodnůt co by měla jako vyrábět a jak to udělat aby výrobky byly na trhu zadarmo a přitem byl eště na tem zisk. Nakonec sa nasrál aj investor, že taků neschopnů pakáž nebude už živit a že de pryč. Socani přemýšlali co budů dělat s tolika rozmlsanýma lidma, co nic neumija a nedělajů.

  Tož aby neztratili body u svých nejvěrnějších, tož fabriku aj se zaměstnancamama rači vyhodili do luftu . Po tom výbuchu jim začali a najednů klesat preference. „Čím to muže kurva byt“, rozčilovál sa Parůbek, až mu šecky laloky zčervenaly. Nakonec, cirka dvoustý výzkum prokázal, že socani už nemajů žádné voliče, jelikož všichni dělali v tej fabrice.

  Tož teda moseli stranu rozpustit a prodat aj Lihový domek, protože nebylo ve světě žádného kdo by jim dal hlas. Všeci sa pak úspěšně vrátili do normálního života. Třeba Parůbek dnes dělá rozvoz obědů jedné cateringové společnosti, Súbotka sa znovu učí do pěti počítat, Škrompach velí zametačom a DRáth sbírá v parku hovna po psoch. Tož tak to šecko nakonec dopadlo.

  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook