Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Fáfův psant Fufelko cestovatelem


  Vydáno dne 16. 12. 2009 (2472 přečtení)


  „ Hafiky Fáfo hafiky!!! Potřebuju se řádně vyvenčit.“ Poštěkával oblíbený pejsek Fufelko již několik dní zavřený na Hanbě za to, že snědl všechno masíčko z ledničky a několik smradlavých bačkor co tak Fáfa miloval.


  „ I pustil bych těch štěkálku jeden nezbedný, ale ty mi zase utečeš a natropíš po vsi tolika ostudy, že si s ní budu moc zatopit v kamnech.“ Odvětil Fáfa celkem měkce. „ I nenatropím, to bych ti páníčku Fáfulo nemohl přece udělat!!! Jen tady po zahradě poběhám, počichám k hovínkům ba myšičky pohoním dokonce pavoučky sežeru a v tlamičce budu do dřevníku klacíky nosit, ať jsem ti alespoň, pane můj, trošililinku užitečný.“ Docukroval Fufelko tak něžně, že Fáfa otevřel dveře od Haňby a Fufel v tu ránu frnk, jen zvířený prach a smrad ve výlevce po něm zůstal. „ Tak jsi mě písku vychcanej zase převez.“ Brumlal si Fáfa jen tak pro sebe. „ Tak vedeš již 125: 0 v soutěži „Kdo je podlejší“. Dobrumlal Fáfa trnouce strachy co mu jeho věrný štěkant zase provede.

  Fumelko nasedl dole na náměstí na autobus a odjel do Brna na Zvonařku. Kolem řidiče se sice proplazil tak, aby ho neviděl, jelikož pes bez pánečka a náhubku do busu nesmí, ale jinak se choval jako spořádaný cestující- vzorně seděl na sedadle , díval se z okna a sem tam nakoukl do novin, co je ve světě nového. Na Zvonařce zase mazaně vystoupil, že se půjde podívat do Brna, asi někam do šantánu. Ale co to? Sotva vyšlápl ze Zvonařky hned se stal předmětem zájmu jednoho asijského obchodníka s rychlým občerstvením, který ho honil po celém nádraží s kýblem česnekové marinády alá Mr.Wong. Nešťastný Fullgelko na poslední chvíli skočil do kanálu, jehož poklop díkybohu ukradli snědí obchodníci z kovy, čímž se dozajista zachránil před zdlouhavým procesem přípravy asijských jídel.
  Asi týden mapoval Brněnskou kanalizaci, až se nakonec úspěšně dostal do řeky Svratky, která ho začala unášet směrem na Břeclav, napřed jenom plaval, ale pak si opatřil kus polystyrénu který mu posloužil jako lehátko a usnul, kvůli čemuž prošvihl přítok Litavy, která vede až do Zástřizel u Střílek. Minul dokonce i přítok Jihlavy, vlil se až do Dyje a pak s Dyjí do Moravy.
  Zaspal dokonce i soutok s Dunajem. Nakonec se probral až na pobřeží Černého moře, kde se usadil, našel si zaměstnání a postavil si kemp pro turisty, načež nesmírně zbohatl. Na svého pána nikdy nezapomněl a dokonce mu jednou poslal pohled, když byl Fáfa v nouzi.

  A jaké z toho plyne poučení?

  Lepší býti bohatý, než v márnici nahatý
  Lepší vždycky podnikat, než zadarmo pracovat
  Lepší hodně peněz, než na hrobě věnec


  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook