Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Kubrte, Kubrte


  Vydáno dne 10. 11. 2009 (2775 přečtení)


  Jak Čína pomáhá naší republice


  V médiích proběhla nenápadná zprávička, že tuzemské zpracovatelské závody nevykupovaly od českých malo a velkoproducentů vůbec žádná jablka určená na moštování a dřeňování. Jelikož jablečná báze je základem moštů, sirupů, kečupů, marmelád, šamponů, mýdel atd., máme se tedy na co těšit, jelikož zpráva končila tím, že naše jablka nahradí levnější dřeň z Číny. Pak se objevila druhý den ještě reportáž o tom, jak tradiční české moštárny krachují a lidé přicházejí o svou práci.

  Celý tento fakt je sice jen drobnou jehlou v kupce sena, co se tady děje, ale představa, že Číňané budou svýma sračkama čím dál více zamořovat Evropu a čím dál ve větším množství připravovat lidi o práci, mě donutila k napsání tohoto článku.

  Jaké jsou tedy největší důsledky levného čínského dovozu?

  1/Nestandardní a mizerná kvalita

  2/Nebezpečí intoxikace lidského neznámými patogeny, těžkými kovy a zbytky herbicidů

  4/ Odliv peněz z republiky do čínských rukou

  5/Podpora zločinného komunistického režimu

  6/Krach tradičních českých firem a tím způsobený růst nezaměstnanosti, což má za následek chudnutí celé republiky

  7/Nebezpečí zavlečení cizích organismů na území Česka a jejich nekontrolovatelné šíření např. čínské slunéčko sedmitečné, plísně, háďátka atd.

  Co se již povedlo čínským firmám v Čechách zlikvidovat?

  1/ Textilní průmysl
  2/ Výrobu porcelánu
  3/ Výrobu skla
  4/ Obuvnický průmysl
  5/ Potravinářský průmysl

  Z výše uvedeného vyplývá, že každý z nás denně na sobě nosí nebo konzumuje nějaký čínský výrobek, no hlavně že je to levné a je toho hodně. Uvedu příklady důvěrně známých čínských komponent, masově rozšířených v potravinářství:

  1/ Čínský rajčatový protlak- naprostá sračka, kterou používá celá Evropa k výrobě kečupů, barví se tzv. karmínou, jelikož hmota vypadá hodně nevábně. Poprvé, když jsem ho viděl, myslel jsem, že cca 100 Číňanů nazvracelo do barelu. Tradiční tuzemské protlaky téměř vymizely.

  2/ Čínský česnek- tady mě Čína nasrala nejvíce, jelikož díky dovozu jejich česneku bez chutě a bez zápachu vymizeli čeští tradiční česnekáři. Naštěstí minulý týden jsem našel v obchodě vedle laciného čínského česneku i česnek český. Stál sice víc, ale měl chuť, na kterou jsem byl zvyklí z dětství. Výhoda je, že takového česneku spotřebujete 5x méně, čili ve finále ušetříte.

  Čínský česnek se pěstuje opravdu zajímavě, reaguje totiž na směs lidských kompostovaných hoven a NPK. Výhoda je, že roste rychle. Nevýhoda je že pak žerete……

  3/ Čínské jahody- dovážejí se jako drť a přidávají do všeho, kde je, ve složení napsáno JAHODA. Dlouhodobě byl problém, že to byla bílá hmota bez chutě a bez zápachu, která se musela sladit a opět barvit karmínou. Dnes už trochu připomíná jahody, ale čínské zemědělské postupy jsou nekontrolovatelná časovaná bomba. Důsledek je opět ten samý…Tradiční čeští jahodáři s vysokou kvalitou jahod šli opět od válu na úkor čínské láce.

  Radím všem, co chodí nakupovat potraviny, aby důsledně četli jejich složení a zemi původu. Bohužel čas, kdy šlo koupit originální českou potravinu bez nebezpečí nějaké čínské příměsi, už není asi možné. Ten čas jsme již prošvihli, stejně jako spoustu ostatních věcí. Důležité je říci, že zodpovědnost za tento stav nesou jednotlivé firmy, které v rámci konkurenčního boje stlačovaly ceny na nulu. V potravinářství tento tlak nejvíce vyvolávají potravinářské prodejní řetězce. Stejně zodpovědní jsou i politici, kteří tento levný dovoz povolili a dali možnost řetězcům expandovat na území ČR v tak velké míře, jako nikde jinde v Evropě. Proč, to je jasné, ale krátkozrakost takového rozhodnutí je těžko uvěřitelná. /krach malých výrobců, zemědělců, hokynářů atd./

  Hoši děkujem !!!!

  PS: Pivaři neradujte se! Do piva se běžně používá čínský chmelový extrakt. Vyjímkou je např. pivovar Bernard, který používá výhradně čerstvé suroviny a jeho nepasterované pivo je opravdu přírodní. (pozn. editora : A výborné)

  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 23 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook