Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Kubrte, nepřivezli gumičky aneb -


  Vydáno dne 13. 10. 2009 (3211 přečtení)


  Zpráva o stavu západní civilizace….místo: Česká republika rok: 2009, věc: případová studie POTRAVINY


  Jak šel čas s jednou potravinářskou firmou

  2/2004 -Přestáváme vyrábět majonézu z čerstvých vajec. Belgičani mají super sušený prášek a je levný. Propouštíme deset lidí. I když, díky tomu zkrachovalo pár českých farem, co nám dodávaly, super úspora.

  5/2004- Vstupujeme do EU, řepný cukr zdražil skokově o 15 korun na kile. Co budeme dělat?

  6/2004- Dojíždí zástupce jedné firmy z Německa a nabízí nám tekuté umělé sladidlo. Pokud přidám jako procesní úsporu to, že nemusíme cukr rozpouštět, tak je cena stejná jako před vstupem do EU. Propouštíme z míchárny pět lidí…další úspora. Super, srovnali jsme krok z konkurencí z Německa a Polska. 7/2004- Ztrácíme odbyt kvůli levnější polské melanži. Jedu do Polska,

  domlouvám vejce za super ceny. Z Čech bereme jen okrajově. Krachují další farmy, co nám dodávaly. Zbytek farem nám prodává vajíčka pod výrobní cenu. Poláci nás asi převálcují, vítejte v EU….kurva.

  8/2004- Výběrové řízení na kečup pro jeden řetěz se dělá pomocí elektronické burzy. Ceny začaly na 30ti korunách za kilo kečupu a neuvěřitelně padají, shazují je poláci a němci . Obchodní ředitelka nechce kšeft pustit. Vyhráli jsme!!!! Nákupní cena pro řetězec se zastavila na 12ti korunách za kilo kečupu. Co budeme dělat?

  9/2004- Začíná kečupová krize, tak levný kečup nejde vyrobit. Naštěstí přijíždí obchodní ředitel jedné německé firmy s Éčky. Mícháme vodu, sojovou mouku, barviva a aromata. Vida….krásná hustá hmota, která vypadá jako kečup. Výrobní cena 4 koruny za kilo, obal a etiketa to jsou další čtyři koruny plus 2% rajského protlaku z Číny asi za korunu, ještě koruna za špedici a koruna na výrobu. Nakonec tedy plníme obrovský kontrakt se ziskem jedné koruny na balení. Přichází obrovská úleva.

  10/2004- Podařilo se sehnat levné rybí piliny z Polska /filety se normálně řežou na cirkulárce a co odpadne, je pilina to se zamete a slouží to jako další surovina pro výrobu/. Čili proč nevyrobit rybí prsty? Sedíme nad smradlavou kašovitou hmotou, z které nejde nic uplácat. Naštěstí jsem zavolal svému oblíbenému ředitelovi od Éček. Po pár drobných úpravách se nechutné piliny mění na špičkové rybí prsty alá losos. No chudáci ti, kteří je budou žrát.

  10/2004 - Zákazníci si začínají stěžovat, že majonéza není tak chutná jako dříve. No jo…. to ten sušený prášek s umělým sladidlem udělal svou práci. Naštěstí byl v republice ještě hodný pán od Éček. Trochu jsme to vylehčili aromátky a absorbenty. Chuť jako dříve a dokonce můžeme do majonézy lít i vodu, která je relativně zdarma, čili další úspory proti konkurenci. 11/ 2004-Výběrové řízení na lahůdkové saláty pro jeden řetězec opět

  elektronická burza. Opět ten samý scénář. Z 12czk za 100g salátu šla cena na 5,20czk za kus. Opět jsme vyhráli a opět nastává stejný problém…jak salát za tak málo peněz vyrobit?

  11/2004- Exkurze do obrovské klecové drůbežárny v Německu. Jsem v úžasu…..s dovozovýmy kuřaty končím….i s vajíčky, ale jen soukromě. Z vajíček pod lampou se rodí malá kuřátka, která papají speciální hormonální směs s antibiotiky. Rostou jako divá a světe div se, nemají peří, čili další úspora času. V pátém týdnu od narození je shrne buldozer a nasype je do třídící linky. Tam se oddělí živá a mrtvá kuřátka. Živá pokračují dál pod výboj elektrického proudu, jenž je usmrtí. Vše je automatické, krom kontroly, žádný dělník….linka vjede do kuchacího stroje, a s něj na konci vypadnout zabalená kuřata roztříděná do skupin dle kvality a hmotnosti. Každá bedýnka s mrtvolkami je již předem označená s místem určení podle objednávky. Neuvěřitelné, tomuto u nás s naší zastaralou mechanizací nemůžeme konkurovat. Německý průvodce mě ujišťuje, ať se nebojím, že všechno v Čechách skoupí a postarají se nám o kvalitu….jdu blejt.

  Zajímá Vás, jak to dopadlo se salátem? Zajímá Vás, co za sračky vlastně žerete? Počkejte si na druhou část zprávy.

  Váš rodinný dietolog Dr.Smrt  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 28 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook