Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Náš první milión, aneb chvála pozdního vstávání.


  Vydáno dne 29. 08. 2009 (3503 přečtení)


  Jako obvykle. Ráno vstanem brzo. ZOO v Tróji je velká a dá nám práci celou ji projít.


  Jako obvykle jsme brzo nevstali. Sladké nicnedělání, dovolená, všecko stihnem. Kávička ranní, kávička dopolední. „Helleno, myslíš, že můžeme vyrazit?“ -„Počkej, dopiju kávu a pak asi pujdu kakat.“

  Cca 11.30 Deme pěšky z Flóry na Náměstí míru. Město žhne téměř poledním sluncem. Když dojdeme na Mírák, můžeme jet až na Hradčanskou s nepřestupní jízdenkou, čímž ušetříme při počtu tří osob celkem 20CZK.

  Z Hradčanské míříme ke Stromovce. Hospoda na Slamníku se nedá minout bez sentimentu a jednoho malého piva. Stín na zahrádce chladí. Čuráme a deme dál.

  Stromovka je rozsáhlá. Kropící vůz nás na poslední chvíli nepokropil. Nespěcháme. Lávka na Císařský ostrov. Koně. Stáje. Lávka z Císařského ostrova. Trojský zámeček musíme obejít delší stranou, lebo tam bágrujů. Debata o tom komu vlastně dala sfinga hádanku. Jediný Janíček to ví.

  Líbí se nám, jak je pojata botanická zahrada. Její jižní stranu obklopují vinohrady plné sládnoucí vinné révy.

  Pomalu přicházíme k pokladnám. Není u nich vůbec žádná fronta. U okýnka rozvážně studujeme jaký lístek si vlastně koupit, abychom utratili pokud možno co nejméně peněz. Pokladní na nás vrhají podivné grimasy a podezřele se kření. Přičítám to svému stojatému účesu. Sám si připadám trochu jako orangutan.

  Blížíme se k turniketům. Za branou stojí vysoký sympatický muž s mikrofonem a volá na Helenu. „Tak pojďte rychle, nebo Vás někdo předběhne. Isn’t it fake? To je Fejk. „Gratuluji Vám, stáváte se milióntým návštěvníkem ZOO Praha v tomto roce. „ dál si to pamatuju jen mlhavě.

  Pokračuje Helena:

  Pan ředitel nás přivítal. Před obecenstvem a fotografy, kteří už čekali za branou. Později nám došlo, že už tam asi čekají nějakou chvilku, protože nikdo nový nešel a autobusy také nejezdily.

  Fatalistické zjištění: Kdybychom cokoliv z výše popsaného neudělali, jistě bychom se milióntými návštěvníky nestali.

  Představili jsme se a hrdě oznámili, že jsme od Uherského Hradiště z Košíků.

  Pan Fejk se zajímal jsme-li autem, neboť sponzoři zoo nás zasypou množstvím dárků které v rukou rozhodně neodnesem. Nacpali jsme se tedy okamžitě do právě obdržených propagačních triček zoo praha a pro dnešní den s radostí přijali roli živoucích maskotů.

  To už jsme si celá rodinka připadali jak v Jiříkově vidění. Budeme provedeni zákulisím lachtanů a pujdeme si potřást rukou s gorilami. Jáníček v náručí s obrovským plyšovým psem se ochotně zubil fotografům do objektivů. Po bohatém občerstvení (pivo, víno a tak), jsme se vydali k lachtanům. Jsou to velice chytrá a také velmi zjišťná zvířátka. Udělájí cokoliv je naučíte. Prý jako jediná zvířata si hrají i v dospělosti. Ale nic neudělají zadarmo. Vždy musí za svůj výkon dostat rybu.

  Měli jsme možnost být v boxu přímo s dvěmi nejkrotšími samicemi Barčou a její dcerou Abibou, které nám v bazénku se slanou vodou předváděly své veselé kousky. Dokonce dovolily Janíčkovi, aby je nakrmil rybičkami. Za to nám podaly ploutev a zasypaly desítkami slaných pusinek.

  Jdeme ke gorilám. Mladý ošetřovatel popisuje poměry v gorilí tlupě. Dva malí raubíři dělají binec od rána do večera. Od doby co se narodili, jsou prý vztahy v tlupě mnohem lepší. Alfa samec Richard sedí celé dny ve svém kanclu ve středu výběhu. Hlídá své teritorium a samice. Jen málo co ho prý přiměje změnit své stanoviště.

  Jsme však poctěni velikou událostí. Richard, poté co mě zahlédl, se vzpřímil, jde k nám a předvádí své mohutné a svalnaté tělo. Na TAPa výhružně cení špičáky. Cítím se nadmíru polichocena, že o mě jeví zájem takové veliké zvíře. Pohled Richardových hlubokých tmavě hnědých očí je nezapomenutelný.

  Loučíme se s ošetřovatelkami, a dál procházíme zoo svou cestou. Lanovkou na kopec a jdeme k Indonéské jungli.

  Problém s odvozem nám pomáhá řešit Marčin Mates. Je hodný a naše dárky v sobotu vyzvedne. Když mu telefonuju, je shodou okolností právě v práci a posílá svou kolegyni, aby se mnou provedla telefonické interwiev.

  Dnešek je náš a jsme hvězdy. Nepravděpodobnostní pohon opět funguje.

  Zpráva na stránkách ZOO

  ( Celý článek! | Autor: HELP +TAP | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook