Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Krize


  Vydáno dne 12. 12. 2008 (2758 přečtení)


  Není už dávno za horama, útočí pěkně z očí do očí.
  Ale ještě než nás otupí, poslyšte několik rad a doporučení.


  Mám zde vlastně jenom pár odkazů na velikány vědy národohospodářské. Kdo se nechá poučit, bude připraven. Nemnohý pak může - v protikladu ke zbytku světa - i hezky zbohatnout.

  Kde jinde začít než v knihovničce souborného díla jediného žijícího polyhistora - prof. Romana Babinského, Smjkl. Zde najdeme soubor veškerého platného vědění, které se v akademických kruzích vžilo pod označením "Summa Omnia". Není tomu náhodou, učenec sepsal své spisy jazykem latinským, což může činit určité obtíže. Tedy pro ty, kdo touto mrtvou řečí již nevládnou, doporučuji erudované komentáře géniových žáků - prof. Vavryse a prof. Cahela, které v mnohém nesmrtelné myšlenky ještě rozvádějí. Sama Summa čítá několik set svazků, je poměrně nepřehledná, a já tedy doporučuji pro naše téma pouze sv. 16. "Podnikání na cizím", sv. 168 "Popelnice a skládky", sv. 65c "Vikýře" a sv. 316 "Psychologie ženy".

  Jako stěžejní práci dále nacházím monografii doc. Pavelky "Krby, a co víc?", z níž si dovoluji přímo citovat: "Děláš, máš vatu. Neděláš, nemáš vatu. Máš vatu, můžeš chlastat. Nemáš vatu, nemůžeš chlastat." (18. vydání, Berlín 2003, str. 189, 3. odst.) Jen na okraj doplňuji, že tento citát je velmi oblíbený u bruselských úředníků všech třídních levelů, kteří si jej (nebo alespoň některou jeho část) rádi nechávají tetovat na svá nahá těla, načež se pak chlubí svým bruselským ženám.

  Dále uvádím u studentů velice populární práci prof. Königa "Podnikání na Havaji", zejména pak kapitolu "Tobogány", která oplývá mnoha originálními radami a nápady.

  Sám jsem většinu svých znalostí ekonomie pochytil během přednáškové cesty po USA v roce 2003, kde jsem v support teamu co řidič, pilot a potápěč doprovázel vynikajícího člověka a olbřímí kapacitu v tomto oboru - pana prof. Ing. Dr. Drahoše Hrona, Dis. Jeho přednášky na Yale, Stanfordu, Michiganu a Harwardu mě tak oslovili, že dnes mám co psát. Je nicméně podivné, že nedlouho poté, co jsme z USA odplavali, vydal Barack Obama svůj spisek "Business in Hawaj". Je pak dvakrát podivné, že ještě trochu déle poté, co jsme už byli (konečně!) pryč, plíživě se započala právě ta krize, o kterou tu jde.

  A teď vážně: jen ať ta krize přijde! Sice s námi trochu zamává, ale takto (100x hůř) mává ve většině světa s tamějšími lidmi od kolébky až do hrobu. Je šílené, jak "západní" člověk nazývá krizí právě jen ty případy, když jde o jeho peněženku, blahobyt a břich, prostě životní úroveň. Krize tu je, byla a bude pořád! V mezilidských vztazích, se životním prostředím, se ztrácením duchovního rozměru lidské existence (např.). Sem už tedy s tou krizí, třeba z ní vyjdu jako lepší člověk!  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook