Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Vlasta Redl a duševní masochismus


  Vydáno dne 19. 08. 2008 (3559 přečtení)


  Včera, když jsem jezdil po zahradě sekačkou nahoru a dolů, vetřela se mi do hlavy písnička. Taková ta vtíravá, jak si ji člověk musí furt zpívat, přestože ho už dost nebaví. No a včera to byl zrovna Vlasta Redl se svým songem „Napiš mi brzy“.


  Tu píseň znám víceméně nazpaměť, kolikrát už jsem ji slyšel, ale teď jsem měl alespoň spoustu příležitostí zamyslet se nad textem. Egofon má báječnou schopnost posouvat se písní tam a zpět bez přerušení melodie a tak když jsem potřeboval, hrála mi jedna sloka třeba pětkrát za sebou. Tak se stalo, že jsem si ji konečně i přes decibely sekačky na trávu poslechl opravdu důkladně.

  Docela jsem žasnul, co tam ten Vlastík vlastně po té slečně chce. Aby mu napsala dopis. Že jí sice neprozradil ani jméno, natož adresu, ale „třeba zázrak stane se“. No já bych spíš řekl, že je to spíš alibismus. Kdyby ji opravdu chtěl vidět znova, patrně by jí ty údaje poskytnul.

  Jenomže Redl se potřebuje trápit. Chce každý den marně čekat na listonoše, představuje si ty nejhorší možné scénáře, jak se kvůli babě ocitnout v řiti.

  Jelikož sám je v tomto směru velmi nadaný a pochybuje o vynalézavosti žen, ještě poskytuje návody, co by na pohlednici (kdyby teda náhodou uhodla adresu) měla napsat. „Ať jsou na ní podepsáni všichni výletníci, ať můžu vzteky puknout co všechno se tam děje.“

  Je tam hoho víc. Konečně každý si to může poslechnout. Pořád mi však vrtá hlavou, co tím vším doopravdy sleduje. Možností je několik.

  a) Zdůrazňuje jak moc ji miluje – co všechno je ochoten přetrpět, aby ji dostal. To je ovšem v rozporu s faktem, že jí ani neřekl jak se jmenuje a zmizel.

  b) Je duševní masochista. Snaží se udělat cokoliv, aby se mohl trápit a de facto důvody k tomu, aby se mohl zprášit jako dobytek. To mi přijde malinko věrohodnější. I když pochybuju, že člověk na tak vysoké úrovni by měl něco takového zapotřebí

  c) Čistí si rybníček, likviduje konkurenci. Ano, tohle mi připadne jako pravý záměr všech těch jeho hitovek.

  Uvedu příklad. Mladý, docela hezký a příjemný mládenec je zmítán pubertálními pochody a hledá si holku. Trochu ještě tápe a hledá způsoby jak na to. Vtom se mu dostane do rukou Vlasta Redl a jakmile si jej jednou poslechne, má jistotu, že si pět roků nezamrdá.

  Vlasta přímo srší návody, jak si to u baby podělat a pak se pár let sám litovat. Tím stárnoucí hudebník samozřejmě získává čas a jenom sbírá plody svého talentu, osamělé mladé dívenky.

  Vím, že cenzura už pár let není možná. Ale prosím, hlavně mladí kluci , neberte toho chlípníka až tak vážně. Má jenom strach z vaší konkurence. A oprávněný!  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook