Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Výlet na Slovensko – sobota / neděle – 14.6. / 15.6.


  Vydáno dne 19. 06. 2008 (2400 přečtení)


  Tak tohle se mi o víkendu zdálo:


  Jedeme s Lipanem, Babinským a Drahošem na Slovensko za velkou akcí. Babinský si totiž před lety schoval nějakou věc v jakémsi Slovenském hotelu a nyní je nutné ji získat zpět.
  Přijíždíme k městu, ve kterém se má hotel nacházet a zjišťujeme, že celé město pohltil obrovský těžební závod. Vše je rozkutáno, krajina je zahalena v červenohnědém prachu, těžební závod je obehnán plotem.
  Neutěšené krajině dominuje mnohapatrová budova hotelu, tyčící se k nebesům. Problém je v tom, že hotel je evidentně dlouho nevyužívaný, takřka se rozpadá a hlavně je uvnitř těžebního závodu, kam se asi budeme těžko dostávat.
  Jdeme před bránu, sledujeme, jak se těžební dělníci plouží tam a zpět a přemýšlíme, jak proniknout dovnitř.
  Drahoš si sundává své bezvadně padnoucí a evidentně luxusní sako, převrací ho rubem ven a obléká si jej. Je to divné, ale z druhé strany vypadá luxusní sako přesně jako hazuka těžebních dělníků. Drahoš se beze slova noří mezi dělníky a mizí za branou.
  Lipan s Babinským se taky někam ztratili, a tak zůstávám před těžebním závodem sám. Usedám na lavičku a z batohu vytahuji staré boty a ošoupaný oděv, abych se také přizpůsobil zjevu okolních osob. Na lavičku vedle mne usedá Bohdan. Na otázku, kde se tady bere odpovídá, že pracuje v těžebním závodě, a že ho za novým zaměstnáním zlákal Hampejz, který už delší dobu v podzemí závodu těží nějakou rudu a nemůže si to vynachválit.
  Ustrojen v oděv podobný oděvu těžebních dělníků se loučím s Bohdanem a nenápadně se ploužím vrátnicí do útrob těžebního závodu. Nikdo si mne nevšímá, je to dobré, přebíhám prostranství za vrátnicí a vstupuji do tunelu, za kterým tuším cestu k hotelu.
  V tunelu kutá množství dělníků v zemi. Překračuji spoustu příkopů a za chvíli mám tunel za sebou. Stojím ve vytěžené krajině a přede mnou stojí ON – HOTEL.

  Střih

  Babinský, Lipan, Drahoš i já jsme v nejvyšších patrech hotelu. Vymlácenými okny silně profukuje vítr, celá stavba se povážlivě kýve a Lipan dostává nápad, že bychom se mohli vyfotografovat. Dokonce přichází i s námětem na moc pěknou kompozici fotografie. Máme si stoupnout na balkóny hotelu jednotlivě nad sebe a fotografii zhotovíme shora. Jak Lipan řekl, tak činíme. Na nejvyšším balkóně stojím já, pode mnou Lipan, pak Drahoš a dole Babinský. Na balkónech se téměř nedá udržet, jak s nimi lomcuje vítr, proto se Lipan i já přivazujeme motouzem k jakýmsi trubkám. Dál stojíme na balkónech v Lipanově kompozici a čekáme na zhotovení snímku. Po velmi dlouhé době zjišťujeme, že s námi není nikdo další, kdo by snímek pořídil a vlastně ani nemáme fotoaparát, tak celou akci rušíme, kompozici rozpouštíme a setkáváme se v útrobách hotelu k naplánování dalšího postupu.

  střih

  Mířím prostranstvím za autobusákem v Hradišti ke stánku s občerstvením. Zjišťuji, že ve stánku pracuje jako výčepní trenér z juda Mira a mimo jiné zde provozuje i útulek pro psy. Říkám tedy Mirovi, že bych si jednoho psa vzal, ale odvětí, že všichni už došli. Náhradou za psa nabízí pivo. Dobrý nápad, po takovém dobrodružství si jedno zasloužím. Odcházím se zpěněným půllitrem ke stolu, přikládám jej k ústům v tušení rajského zážitku … a budím se …

  Zůstává několik nezodpovězených otázek:

  Co to Babinský ukryl v hotelu?
  A našli jsme to tam?
  Jaká ruda se to v těžebním závodě vlastně kutá?
  Pracuje Bohdan s Hampejzem v jedné partě?
  Jak by asi vypadala Lipanova kompozice, kdyby ji někdo mohl vyfotit?
  Je Drahošovo zvláštní sako běžnou konfekcí, nebo zakázkovým modelem?
  A proč si vlastně Drahoš takové sako pořídil?

  ( Celý článek! | Autor: Dula Půlpán | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook