Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Esej,Lipan, Květen, 2008


  Vydáno dne 23. 05. 2008 (2517 přečtení)


  Stojím, hledím, zírám, mrkám – furt se něco děje, nevěřím svým očím, buď jsem blázen já, nebo se zbláznil zase o kousek víc celý ten svět kolem nás. Nebudu zeširoka tlachat, dlouhé články nudí, navíc Bohdan má zítra tu očekávanou svícu a většina už je stejně duchem tam, proto jen v bodech:


  Takže Ústavní soud prohlásil, že nejlépe proti zdravotní reformě argumentovala komunistická strana. Kde jsme se to po těch 18-ti letech octli! Páni pašíci a dámy bachyně, díky vám za vaše moudra!

  Je legrační, jaké že to máme nové náboženství: globální oteplování. Pominu-li fakt, že existují mnohé názory, co tvrdí, že souvislost změn klimatu s vyfukováním CO2 do ovzduší je pramalá, musím se opravdu smát snahám našich evropských politických elit bojovat a měnit na svém kousku světa, co se dá, zavírat ale přitom oči před faktem, že země jako Čína nebo Indie, kde se znečišťuje pořád jako zamlada, na toto všecko zvysoka kašlou, nota bene si dávat veliký pozor, aby se prosazovaná opatření nedotkla životních standardů všech evropských lidiček, toho našeho vyžraného blahobytu. Myslím, že je to celé farizejské až lhavé: žijeme v nadbytku, jezdíme auty, lítáme letadly, tak si nehrajme - prosím vás! - ještě na boj s oteplováním! A nezapomínejme, že když tihle evropští politici s desetitisícovými příjmy v € hloubají nad tím, jak garantovat pro své občany správně zahnutý banán (tato norma skutečně existuje), tak plynule jinde ve světě lidé hladoví, umírají, nemají vůbec nic a ještě je přitom někdo mlátí...

  To se třeba jedno irácké děvče (17 let sotva stáro) zakoukalo do britského vojáka, načež je vlastní tatík brutálně zabil, aby "očistil svou čest". Co na tom, že vztah byl jen platonický. Soud pana tatíka osvobodil, to je aspoň příkladná forma vyspělé kultury!

  A o takových kulturách (třeba Irán) si Greenpeace myslí, že jsou přátelské a nic z nich nehrozí, naopak se bojí USA, ježto Evropu za posledních 100 let dvakrát nezištně osvobodily z vlastních sraček, a radar tu nechce a všemu rozumí zase jednou nejvíc. Ach jo!

  Samo o sobě jsem měl začít i skončit jen výpravou Marti Königa do Sýrie, ale řekl jsem toho víc. I když několik slov o té cestě si přesto neodpustím: je dobře, když se navštěvují nedemokratické země jako jsou Kuba, Sýrie, Bělorusko nebo Venezuela. Tamní diktátoři se pak nemusejí od rána do večera jenom mračit, protože za valuty z turismu si nakoupí třeba tak potřebné zbraně, že ano!

  Jinak výprava měla mít vedle rozměru diplomatického (König + Souček) také dimenzi vojensko - komerční (Hron + Smejkal). Ing. Dr. chtěl v Damašku udat nějaké bio produkty, myslím že třeba zrovna biologické zbraně, Romka Babinský zase - co věčný slídil - hledal nové špicle pro své kamarády z Mosadu. Zdá se, že oba soudruzi jsou sice na opačných stranách barikády (to je ta vojenská složka), přesto spolu moc rádi cestují (to je zase ta složka komerční). Inu peníz, ten má moc. Ale nejeli, oprava střechy na drogérii zvítězila. (A to je právě ta jeho moc.)

  Závěrem už jen aplaus paní Džamile St., co nám rodičům chce naordinovat zákon, že svým potomkům nesmíme naplácat. Jo, v tom jejím světě, co se svými slaboduchými evropskými levičáky buduje tak sveřepě, tam je místo opravdu jenom pro nevychované spratky. Má recht!

  Sorry, že jsem dnes tak smutný, jsou samo sebou i veselé a dobré věci, je jich určitě nakonec i mnohem víc, než těch špatných. Jen se sem už nevešly. Až na ty hady, tento rok je jich totiž hodně a moc.

  +¦stavn+ş soud.jpg (2924 bytes) +Źr+ín.jpg (2498 bytes) Evropa.jpg (5562 bytes) Evropsk+í komise.jpg (3549 bytes)
  Ir+ík.jpg (3525 bytes) Nik a had.jpg (82095 bytes) Venezuela.jpg (2548 bytes) zem¦Ťkoule.jpg (4740 bytes)


  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook