Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Drahošova lesní anabáze


  Vydáno dne 28. 03. 2008 (3123 přečtení)


  Tak nějak to vypadalo ve Střílkách, pár domků, jestě míň rodin a všichni se znali a když se Drahoš přistěhoval, byl najednou mezi svýma. Kousek vedle bydlel jeho strýc Mira Kusník, známý po celé vesnici i okolí.


  Strýc chodíval k Drahošovi na besedu a to každodenně a někdy i častěji. Strýc byl vtipný a úpřimný, ale dost pil a potom dělal hrozné věci. Jednou, když byl na návštěvě a zjistil, že Drahoš je bez práce, začal ho přemlouvat, aby s ním pracoval v lese.

  Práce v lese je náročná, ale dobře placená, člověk se nadře, to jo, ale ta krása kterou vídí kolem sebe, ta stojí za to. A tak Drahoš svolil. Během týdne sehnal strýc dva kumpány, staré auto a mohli vyrazit.

  Jejich práce byla různorodá, káceli, mýtili prostě všechno co les potřebuje. K tomu žádný nadřízený, žádná píchačka, přestávka podle potřeby a kouřit můžeš pořád. Ze strýcových přátel se ovšem vyklubali pěkní výlupci. To si Drahoš uvědomil, až když zjistil co to pořád kouří. Vzpoměl si na dědu Karla, který ho vždy varoval. A měl pravdu, teprve teď Drahoš viděl na vlastní oči, co drogy dokážou, ještě že on pije jen slivovici.

  Dny a týdny ubíhaly jeden za druhým a práce bylo pořád dost. Toho roku byla dobrá úroda a tak Drahoš napálil spoustu slivovice. Nikdy nezapomněl a tak vždy kromě svačiny si nesl do práce i pet láhev. Někdy se sice stávalo, že se i opili, ale to už k práci v lese patří.

  Onoho osudného dne při svačině vznikla hádka. Strýc už byl notně ožralý a tak začal urážet zhuleného Bubáka a jeho rodinu. Ten si to nenechal líbit a hodil po strýcovi sekeru. Hádka utichla, ale sekera nikde. Někde zapadla, to byl problém, co bez sekery v lese?

  Tráva byla vysoká a sekera v ní nebyla vidět. Nikdo už neví, koho napadl ten nápad: ,,zapálíme trávu a jak shoří najdeme sekeru hravě". Tráva shořela a s ní i kus lesa a od té doby je tam mýtina a té se říká ,,u ztraceného kalača ".

  A tak skončila Drahošova lesní anabáze.  ( Celý článek! | Autor: babb | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook