Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Příspěvek k únoru 1948


  Vydáno dne 27. 02. 2008 (2230 přečtení)


  Připomínka toho zlého výročí opět prošuměla kolem, píši tedy kratičký příspěvek, abychom my nezapomněli na totality a diktatury, hlavně taky na diktatury autodopravců.
  Dovoluji si hrdě zde prohlásit, že se považuji za nepřítele socializmu. Důvodů k nesympatiím s levicí mám bezpočet.

  Namátkou jen jmenuji:

  1. obvyklá blamáž o boji za sociálně spravedlivý řád má základ mnohem prostší, a tento se nazývá závist
  2. vede lidi k lenosti, nezodpovědnosti a primitivnosti
  3. vlastně chce z člověka udělat opici (a docela se jí to i daří)

  Tak by šlo pokračovat, ale mně nejde o žádné pravicové harašení. Naopak: člověk, co má moc či peníze a neužívá jich dle svých možností i ve prospěch těch potřebnějších, je určitě také darebákem (ne-li nakonec mnohem větším). Řešení je ovšem výlučně v individuálním boji, boji se sebou, tím se pak zušlechťuje i celá společnost a doba. Rozhodně tedy není žádná životní pravda v marném hromadění majetku a užívání si statků, už vůbec ale není v revolučním odejímání těchto statků těm, kteří je svou pílí (či jinak, legálně) nabyli. Což je recept komunistů, a je třeba proti nim proto bez přestání brojit.

  Avšak jinou starost mám:
  Nejprve si kamionovou firmu otevřela sestra Ing. Dr. Hrona - Soňa, která se ve volném čase věnuje hradištským bláznům pod jménem MUDr. Soňa Hronová. Náklaďáky parkuje nejspíš na Alžbětě, aby to řidiči měli po šichtě blízko do divadla. Netrvalo to dlouho a bratr - Ing. Dr. Hron - si založil vlastní spediční firmu HRON. Jen doplňuji, že Soňa pojmenovala tu svou SONA. Čas plynul a já jsem problém téměř pustil z hlavy. Až minulý týden potkal jsem kamion s názvem BABA. Hádanka to byla jednoduchá: též Romka z Chabaní už se svojí flotilou brázdí evropskou silniční síť. Ale fakt, že dnes mě minul náklaďák SMEJKAL, již není náhoda. Jde nepochybně o větší věc. Babinského společnosti šlapou ze své podstaty jako švýcarské hodinky. K čemu potřebuje Roman vytvářet si vnitřní konkurenci? Snad jen aby nás mátl, abychom neviděli něco důležitějšího. Něco co chce skrýt.

  Ne náhodou jsou ostatně Hron i Babinský únorová dítka.  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook