Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Skrým fó mý Ostráva!


  Vydáno dne 07. 08. 2007 (3283 přečtení)


  Okurková sezóna vrcholí, píšů sa recenze na Kabáty. Toš sem zalovíl v paměti a podělím sa fčíl o jeden červnový kultůrní zážitek. Jak bývá u Slováckých metalistů dobrým zvykem ,gdyš sa poblíž neco děje, jedů to zkontrólovat. Toto platí aj o letošním koncertě Ironů v Ostravě, prvním !oupn ér" u nás. Hned v únoru, jak sa začaly prodávat lupeny, sem dva kůsky objednál a poslál sem pro ně do Zlína kolegu, kerý furt naplákal, že by sa chtěl na neaků takovů kapelu podívat aj ve svojem pokročilém věku, gdyš sem za komunistů nesměli.


  Onen příznačný deň, 6.6. zme to v práci zabalili hned po obědě, oprášili kultovní trička a vydali se vlakem přes Přerov do Ostravy. Peróny přerovského nádraží zmodraly sepranýma džískama, vlaky od Brna měly klasicky sekeru, toš zme toho využili k návštěvě bufetu, ať nám zbytek cesty lepší uteče. Vlak do Ostravy byl tak přecpaný, že zme cestovali v uličce, toš ale s tým zme tak neak počítali. Z hlaváku, gde zme sa potkali s Pendolinem z Prahy zme sa vydali na Bazaly, našli příslušnů bránu a vydali se hledat svoje místa. Eště zme sa ale stačili potkat s kamošem, kerý ně tam dovézl moc pěknů vlajku, Eddieho jak trhá káble. Bohužel zme měli lupeny na tribunu hned vedle pódia s krásným výhledem na slúp osvětléní, ale malů lstí sem sa dostál až do kotla, gde sem sa protlačíl tak deset metrů k pódiu a mohlo se začat.

  Předkapela gate Crasher byla ze skoro třicetitisícového davu lehce zaskočená, no mě by tam nebylo lepší. Zahráli ale docela dobře. Druhá předkapela v čele s mladů Harrisovů vypadala trochu jistějc, pravda asi sů na takový nával zvyklí. Nejspíš s tatů objela kus světa. Na tů cácorku by sa aj dalo dívat, alefšecko co hrála znělo stejně.

  Ironi nastůpili neco před devátů, stejně jak tři roky zpátky ve Zlíně s Doctor, Doctor, původně od U.F.O. Představování jejicho cédéčka A Matter of Life and Death začali s Different World a zahráli z něho nekolik dalších věcí, na můj vkus až moc. Z eLPíčka The Number of the Beast, keré má letos čtvrt století a nebál bych sa ho označit za kultovní, zahráli The Number of the Beast, Run to the Hills a Hallowed by the Name. Zazněl i The Trooper z Pice of Mind, Fear of the Dark (při kerém sa ně stavěly chlupy na zádech, gdyš sem slyšél zpívat třicet tisíc hrdel) a Iron Maiden z jejich první desky. Škoda že nezahráli nic z desky Brave New World, třeba The Wicker Man by se určité líbil. O půl jedenácté to zabalili, bez přídavku. Asi zme byli moc potichu, gdyš Dickinson furt řvál "Skrým fó mý Ostráva!!!

  Ironi udělali čest své pověsti kapely s velice dobrů scénů aj tím, že se na pódiu při The Number of the Beast objevil sám ďábel s kozlí hlavů, jindy tam pobíhal maskot Eddie ve vojenském mundůru a tečku tomu dala kulisa tanku, kerý sa po mohutném vrzání pásů a rachotu velikého dýzlu zjevil na pódiu. Otočil lauf, z kerého sa eště kůřilo do lidí, otevřel dekl a Eddie vylézl s dalekohledem, z kerého do teho davu svítily dva lasery. Ten lauf otočený do lidí způsobil pomály paniku v předních řadách, čekal sem neaký pořádný pyrotechnický efekt.

  Podívaná to byla krásná, zvuk slušný, aj gdyš sem stál tak blízko pódia a s mojim metrem sendesát sem toho na pódiu zas tak moc neviděl. Naštěstí byla hned vedle obrazovka, toš ale hned na začátku jí odešel jeden pixel, tak metr čtvereční.

  Po koncertě zme sa vydali do temných ostravských ulic a gdo by řekl, že zrovna Stodolní nás zajímala nejvíc, néni daleko od pravdy. Toš zme probrali zážitky jak z tribun aj z kotla, povykládali gdo je gde jinde viděl a slyšél, gde zahráli víc, gde bylo víc lidí a vydali zme sa na první ranní vlak. Zase to tam byl samý chlupatec s vytáhaným tričkem, zase byl vlak narvaný jak ty co pár let zpátky jezdily do Terezína.

  Toš co dodat? Pro mě to byl veliký kulturní zážitek a to, že měli stejný playlist jak v celéj východní Evropě bych jim klidně odpustíl. Fronty na plzeňsků dvanáctku bych taky nekomentoval, jeli zme tam na Irona a né na pivo. A příště pojedu zas. A zas si kůpím lupen do kotla!

  Související články:
  ICE-B je bůh! Bůh je mrtev. (22.11.2015)
  Které 3 slavné osobnosti najdete na koncertě Laury? (06.03.2013)
  V sobotu na Chátru (26.02.2010)
  Two mainstreams… 2. díl Metallica (13.09.2007)
  Koncert na řece (08.08.2007)
  Dva mejnstrýmy (31.07.2007)
  Sůtěž (23.02.2007)
  Jak zme byli podpořit Arakain (03.04.2006)
  Jak zme byli podpořit Debustról (10.11.2005)

  ( Celý článek! | Autor: Chátra | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook