Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Dva mejnstrýmy


  Vydáno dne 31. 07. 2007 (3070 přečtení)


  I. díl - Kabáti  Ze začátkem fesťákové sezóny a open air koncertů jsme zavítali na dva, a tak se s vámi rádi podělíme o zážitky, dojmy a pocity. Naše vlastní a vysoce subjektivní. Hampejz píše modře, Lucka červeně, společné pasáže sou černě.

  Dva lístky na kabáty od nás dostala Deniska k narozkám, dva jsme si koupili s Luckou, že půjdeme s ní a s Matesem. Lístek na Metallicu dostala ode mě Lucka k narozeninám a já si ho koupil, aby nejela sama, hehe. Doprovod nám ještě dělal Stancek s přítelkyní Janou. Na Kabáty jsem šla víceméně jako doprovod, ovšem Metallica, to bylo jinačí kafe, protože James byl sympaťák dycky. Nicméně, bylo to překvápko a bylo by to ještě větší překvápko, kdyby mě to Michal nechca neřekl…

  Kabáti, 29. červen 2007, areál letiště Otrokovice


  Track list:

  Z veřejně dostupných zdrojů jsem ho nezískal a z hlavy si to fakt nepamatuju.

  Návštěva: cca 15.000 lidí

  Vstup: 350,- Kč

  Kabáti jsou fenomén české rock-popové scény a zřejmě se nenajde nikdo, kdy by o ně nezavadil. Jejich hudbu cíleně nevyhledávám, na druhou stranu, neurazí mě a rád si ji poslechnu, je-li příležitost. Ostatně na Burlaky hrozně rád paří Martin, slyší-li je v rádiu, ovšem to i na Anarchy in UK (Sex Pistols), Territory (Sepultura) či Známku punku (Visací zámek)… Proto když už Kabáti v rámci svého turné Corrida 2007 zavítali tak blízko ke mně a pro Denisu bylo třeba dárku, taky v novinách psali, že dobré a šou a efekty a kdesi cosi, bylo rozhodnuté. Za ty prachy…

  Mě teda Kabáti taky neurazí, nakonec texty nicmoc náročné, pro sborový řev jako dělané, na večírku zajistí dobrou náladu, témata jednoduchá a pro všechny společná (chlast, chlast, pařby, baby/chlapi, flákání a taky chlast).

  Na koncert sme se nechali zavézt a z mostu u Barumu mávali na projíždějící „kaču“ ze Zlína, v níž sme tušili Matesa s Denis, ježto u nás před barákem parkovali auto. Tušili sme je správně, Denis pak říkala, že nás viděli a že než nás Mates poznal, tak jí rozjařeně ukazoval jakési čuráky, co mávají z mostu na vlak jak buzeranti… Mates, no, my se tak snažili.

  Potkali sme se před areálem, já příjemně naladěn ze školní akce, kde sme od oběda pekli sele, těšil sem se na fajn večer a že zapaříme. Akce byla fakt povedená, vynikající slivovička od věrného fanouška Slovácka chutnala, eletrikáři měli na starosti chod opékacího zařízení, sele zkušeně porcoval zasloužilý myslivec, jež je mimochodem i učitel, koláčky obzvlášť vypečené!

  V areálu docela slušně velké pódium, dostatek místa, dostatek hajzlů, tak hned na pivo do řady, pro jistotu sme si koupili každý 4, kdo by tam taky stál za 10 minut zas 20 minut na další…

  Hrála předkapela MEWA, ničím mě nezaujala, slyšel sem ale jen jejich poslední 2 písničky. Druhá předkapela Walda gang je kapela z těch, které nemusím. Zrychlené verze slavných písní Waldy Matušky upravené povrchnímu vkusu, doplněné o halekání a rádoby vtipné tyrolské kostýmy… Hmmm, no a co jako? Takže sem vůbec nelitoval, když vypadli. Ale lidi to bavilo, rozpumpovalo je to do varu a tím pádem svůj úkol splnili. My sme se mezitím vrhli na druhou várku piv a bramboráky, které ovšem nebyly nic moc. Tlusté a extra mastné. Mno, co už.

  Kabáti začali v 9 a valili jak z CD. Ze začátku to bylo faň, s postupem času čím dál větší nuda. Jedna píseň za druhou, obligátní ste super a kdesi cosi, očekávatelné úvody písniček, např. ta k Go, Satane, Go by Dulu jistě svým antivánocovským poselstvím jistě uspokojila, lidi to chtěli tak to měli, já si šel na pivo. Světla byly, sem tam aj ohně, zvuk teda prvních 20 minut příšerný, stáli sme cca 10 metrů od zvukařské věže, to to proboha neslyšeli? Pak se to malinko zlepšilo, ale hlasitost průměrná, čistota zvuku jakž takž, zejména důraz na Vojtkův „zpěv“, dobré a perfektní kvality byly záběry na obrazovkách a tak když na samotné pódium nebylo moc vidět, bylo co sledovat. To co dělá koncerty koncertama, to sem nezaregistroval. Žádný jam, žádná sóla, minimální úpravy, alespoň mně známých písní, od studiových verzí, prostě nic nového. Kdyby zapli CD a skákali tam s plyšovýma kytarama, asi by to nikdo moc nepoznal. Tak sem se bavil s Matesem pozorováním bab na videu z předních řad a dycky když Mates řval ukaž kozy, sem si sundal tričko… Jednou sme zapogovali, ale okolo stojící usedlí lidi to nelibě nesli, tak sme lupli další pivo a ani je po děkovačce už moc nevyvolávali. Hráli 1 hodinu a 45 minut a dost.

  Mě se nelíbil Pepa. Jeho mediální obraz - pařmen, playboy a (podle jeho slov) věrný chlap, který se rád dívá o Vánocích na pohádky a dárky má koupené a zabalené už od podzimu – nějak nesouhlasil s reálem, no, byl asi unavený, nakonec, poslední koncert, poslední šou…Průvodní fórky semotamo vtipné, jinak průměr. Létal po pódiu, jak kdyby trénoval starty na stovku, asi chtěl obsáhnout celý prostor. Mával hárem jak o život a neustále si mařenu upravoval, no děs. Jediné, co se mi líbilo bylo, když na konci pařil na plošině, která s ním poomalinku vyjížděla asi do 2m. To bylo dobré a celkem jsem mu záviděla.

  Skladba písniček byla očekávatelná, na mládí a čajáky jsem zavzpomínala u Žízně a Ládi
  a Matesovi bylo líto, že nebyly Děvky.

  Na Kabátech jsem potkala bývalou spolužačku ze střední, kterou jsem 2 roky neviděla, neb pobývala v Moskvě. My dvě se vždycky vidíme na takových podobných hurá akcích – na Festivalu ruských filmů ve Veselí, na koncertě Reflexů v Ostrožské, v Sudu… To jsem byla opravdu ráda, že jsem na ten koncert šla!

  Perlička na závěr – druhý den jsme v rádiu slyšeli Malou dámu a byla lepší než naživo…

  Celkové hodnocení:

  Docela sem se na ně těšil, ale nelze je za nic moc pochválit. Dal bych jim 30%, slabý zvuk, oproti studiovým albům nic navíc, dost mě zklamali, ale měli fajn pivo, dobré organizační zajištění a nakonec sme se pobavili, takže 55%. Na české poměry asi fakt šou, jako že ohýnky a světla a velká stage, na druhou stranu, Mates říkal, že jejich koncert Dole v dole ve Zlíně na stadionu bylo v tomto směru lepší. A já mu věřím. Supr byl vlak zadarmo do Zlína, který mě málem ujel, protože sem eště sháněl pivo, ale zmáknul sem to, o čemž prý Lucka vůbec nepochybovala, slabší byla absence taxíků, protože sme chtěli jet po koncertě na Rejdu do Spyťáku na after party. Ale to už bylo o něčem jiném.  Související články:
  ICE-B je bůh! Bůh je mrtev. (22.11.2015)
  Které 3 slavné osobnosti najdete na koncertě Laury? (06.03.2013)
  V sobotu na Chátru (26.02.2010)
  Two mainstreams… 2. díl Metallica (13.09.2007)
  Koncert na řece (08.08.2007)
  Skrým fó mý Ostráva! (07.08.2007)
  Sůtěž (23.02.2007)
  Jak zme byli podpořit Arakain (03.04.2006)
  Jak zme byli podpořit Debustról (10.11.2005)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz a Lucka | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook