Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Svatokrádež


  Vydáno dne 03. 04. 2007 (2466 přečtení)


  Tak si stójím v nedělu opřítý o blatník mojeho věrného přibližovadla Sazínka, pokuřuju a čekám až sa vyhrabů ostatní občasní turisti, s kerýma sa v poslední době flákáme nedělu co nedělu po nedalekých Chřiboch. Už sem byl aj skoro oproštěný od výdobytků naší doby, toš ale škoda, že jen skoro. Hrábl sem do kapsy zkontrólovat telefón, esli ně negdo nezháňál, gdyš sem ho předtým nechál aj s bundů v autě. Jak na sviňu po mě v tom čase gdosi zatůžíl a tak sem volál na ono neznámé číslo, co že ten otrava chťél.


  Do telefóna se ně představíl sůsed z mořa, tolik oblíbeného letního bečkodromu u Koňova. "Sůsede, měls tu návštěvu," začál. Rozčilením sem málem překůsl startku a poslůchal: "Máš vyražené dveřa od šopy, vypáčenů okenicu, vypáčené dveřa od kadibudky a udírnu vyhozenů na trávě . Měl by ses na to dojet podívat a zabůchat to neakýma deskama, ať ti tam nelezů". Toš sem poděkovál s tým, že sa tam v pondělí stavím a zkontróluju škody. Nedělní turistování si přece nenechám pokazit neaků sviňů, kerů zajímá co mám na bůdě pod zámkem. Přemítál sem, esli sa tam dalo neco ukrast, esti sem tam nechál gořalku, nebo zme ju na podzim schovali za svoje žebra. No snáď teho moc nezebrali, ale ta udírna, ta ně zajímala velice.

  V pondělí po práci sem z mojů zaběhl na město, pravda, máme už dlůho občanky, šak hen od října, toš zme si jich šli vyměnit. Hned jak zme došli dom, hodíl sem na sebe montérky, vzal klůčky od bůdy a fofrem na místo činu, pozišťovat co tam ti pazgřivci nadělali.

  Naskytl sa nám smutný pohled. Do bůdy sa sice nedostali, ale petlica zažila krušné časy. Přežila to a já su jí vděčný. Toš ale ináč to bylo přesně tak, jak sůsed hlásíl. Dveřa od šopy vyražené, plechová okenica zgrčená jak sviňa, dveřa od hajzlbudky visaly na zbytku zámku a né na pantoch a co je nejhorší, budka udírny sa válala v trávě, měja vyražených nekolik desek, rozbitů střechu a rozšlapaný komín. Prostě svatokrádež.

  To, že sa ně každů zimu negdo snaží víc nebo míň úspěšně vlůpat do bůdy, na to už sem si za ty roky zvykl, toš ale že má neaká sviňa potřebu rozdupat budku udírny, to je na mě moc, zvlášť dyš si spomenu, jaké produkovala klobásky a jiné dobroty k bečce.

  Co s tým? Dal sem si závazek, že bůdu opancéřuju, zabezpečím lavórem s kyselinů solnů neopatrně zapomenutým za dveřima a dělostřelecký granát po rusoch, kerý sa válá negde u našich na hůře sa taky bude hodit. Akorát to mosím vyšpekulovat tak, abych sa měl po další návštěvě neakéj nenechavéj svině gde vrátit, dyš tam nastražím šak víte co...  ( Celý článek! | Autor: Chátra | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook