Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Dlouhá bílá stopa


  Vydáno dne 29. 01. 2007 (3542 přečtení)


  Já se upřímně řečeno sám sobě divím, že pořád ještě skáču na ty Köoviny. 15 let a furt dokola. Jako třeba včera, kdy jsem se vydal po stopě. Zde je můj příběh jak se skutečně udál.


  Ivoš volal, že jede napřed a že se tam někde potkáme. Dal jsem mu teda jeden okruh náskok a vyjel směrem Břestek.

  Přijel jsem k vleku. Již od Ivoša jsem věděl, že nemá cenu kupovat si lístek a že rychlejší je jít pěšky. Ivoš je extrémista, ale tentokrát měl bohužel pravdu. Slečna co jela vedle mě mi to nakonec nandala o celý sloupek, ale zase jsem nemusel čekat frontu. No v mikroregionu je včechno mikro, to je v poho.

  Tak kde je ta stopa? Tuhle otázku jsem si později položil mnohokrát. Viděl jsem stopy vyšlapané člověkem, asi Ivošem a vydal jsem se po nich. Bohužel okruh nebyl nijak značený a zhruba po 100 metrech mě čekalo nepříjemné dilema. Do lesa nebo po poli nahoru? Pěknější stopa vedla na pole, bylo rozhodnuto.

  Foukal vítr a já se brodil po kolena prašanem. Už se těším, až tohle skončí, sakra, že by ta stopa vedla tím lesem? Následovala silnice bez sněhu, pak prkno přes stopu, to bude ten start, tady to opravdu začne!

  Celkem bez problémů jsem doskákal k rozcestí pod Barborkou. O nějaké stopě nemohla být zatím ani řeč, ale aspoň to tu bylo udusané.

  Přejel jsem mostek přes potok a dilema se opakovalo. Stopa se opět dělila. No doleva nééé, to je hnus, to bude ta doprava pěkně nahoru. Nevím, jak dlouho jsem se tam plácal. Ale už vím, že to bylo tak 50 metrů vedle jediné solidní stopy, kterou jsem ten den spatřil.

  Vlastně jsem měl 100% neúspěšnost, co se rozhodování týče. Pod Buchlovem jsem měl jet v klídku mírně doleva, ale nějak mě to táhlo doprava. Tentokrát byly stopy úplně stejné.

  Přijel jsem až do lesa. Zde byl náznak dokonce po dvou stopách a vypadalo to, jak kdyby to opravdu loni vytvořila fréza. Škoda, že chyběl sníh. A čím dál do lesa, tím jej ubývalo. Když jsem protnul červenou turistickou, zbývalo tak 100 metrů do hnědé cesty.

  Jak jsem se později dozvěděl, Ivoš vyzul lyže a ten kilák přeběhl. A tam prý byla ta stopa výborná. Já jsem bohužel tolik odvahy neměl.

  Vzhledem k tomu, že Ivoše jsem nepotkal, ačkoliv jsme si mobilem uvávali polohu a byl jsem trochu nasraný, zavelel jsem si "čelem vzad" a šmatlal nazpátek. A vtom mi Keňa zavolal. Nedalo mi to a zdrbal jsem jo, jaká je to piča. Tímto se mu omlouvám, protože jak to už v životě chodí, hned potom jsem tu stopu konečně objevil. Konečně jsem se i trochu projel, bohužel jenom zase pod Barborku, tam jsem se vracel stejnou cestou.

  Když jsem sbíral odvahu ke sjetí sjezdovky, zavolal mi Ivoš. Že prej mi jede naproti, tak jsem mu jel naproti. Vzal jsem to teda lesem, pak doleva, musím uznat, že jsem se konečně trochu projel. I když nad Míkovicama bylo sněhu rozhodně víc, vidět Barborku a Buchlov nad sebou je přece jenom pošušňáníčko.

  Najednou jsem na rovném úseku upadl. To je Ivoš na blízku, má na mě v tomto směru zvláštní vliv. A opravdu, konečně jsme se potkali. Vypadal hrozně, asi to dnes přehnal. No a jelo se dom.

  Ani jsme si moc nepokecali, protože byl neustále o polovinu rychlejší a na kofolu nešel, protože mu byla zima.

  Závěrem bych chtěl shrnout, že kdyby byl sníh (což na Keňovi moc nezáleží), ale kdyby to doprdele aspoň trochu označili, byl by to megazážitek vysoce převyšující zvyklosti našeho mikroregionu.  Související články:
  Běžkařská stopa ve Chřibech (25.01.2007)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook