Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  VPAJZLU UHAJZLU


  Vydáno dne 15. 09. 2006 (4220 přečtení)


  CHŘIBY A JEJICH HOSPODY

  Dovolil jsem si pro Vás, milý čtenáři, připravit malý výlet po našich nádherných kopcích, lesích a lukách Chřibů, tentokrát z pohledu žíznivého cyklisty, běžkaře, běžce, prostě sportovce. Sám tímto způsobem trávím volný čas pouze výjimečně, a navíc s notnou dávkou sebezapření, a proto i tento malý průvodce krajem našich předků bude poněkud nezvyklý.


  Hluboké chřibské lesy ukrývají kromě tajemných mýtů, skal, dálnic a trpaslíků taky nezvyklé množství gastronomických zařízení různé úrovně. To je pochopitelně hlavní důvod, proč každý den vyráží spousty lidí do neprobádaných hvozdů na nebezpečné, časově a fyzicky náročné výpravy, které ne vždy mívají šťastný konec. Sportovní kluby, turisti a jiné party pořádají stovky dupajících závodů a túr, které naštěstí končí naprostým vyčerpáním účastníků a posílením ekonomické situace výčepu. Aby tento utěšený stav zůstal i pro naše vnoučata zachován, je třeba tyto tajemné lokály hýčkat a poznávat. V několika dílech tohoto veselého seriálu Vás provedu místy, o kterých možná nevíte.

  Díl I. - U křížku

  Všední den, pozdní léto, před chvílí zapadlo slunce a mladý cyklista se šílenou rychlostí řítí po strmé lesní cestě. Bravurně vybírá zatáčky z kopce, gumy kvílí a zrychlený dech cyklisty se sráží v malé bílé krystalky ledu, které padají do mechu a pomalu tají. Mladý muž rozhání pokojně pasoucí se srny, nezajímá ho štěkání lišek a syčení hadů v nastávající noci. Jeho mysl ovládá už od rána, kdy vyjel z domu, jediná překypující myšlenka – žízeň.

  Cesta nečekaně rychle klesá a náhle prudce odbočuje doleva, je už úplná tma a zatáčka je plná štěrku. Mladý borec zkušeně opisuje ladný oblouk na asfalt a lesem se rozléhá jeho krvácivé nadávání. Sovy a netopýři na to nevěřícně koukají a přejí mu to. Nicméně není třeba ztrácet hlavu, nedaleko se rýsuje malebné stavení, kde najde ztýraný sportovec vytoužené hasidlo.

  Hospoda. Za barem stojí pípa, vedle ní roztomilá dáma: „Dobrý den panáčku, nedal byste si jedno pivko?“
  Cyklista nevěří vlastním uším a napadne ho jestli už není mrtev: „Jooo, dvě piva a borovou.“
  Hospoda je skoro prázdná, obsluha, nějaký děda a mladší dřevorubec, jinak mrtvo.

  Vedle baru na lavici sedí postarší mládenec Vilém, který se právě před několika minutami začal cítit znovu na dvacet. Zpozoruje mladíka a zahájí konverzaci:
  „He he, vitaj, kurva si neak odřítý...., tys spadls, pičo. Kup mě pivo.“
  Cyklista zavrčí a neodpovídá.
  Vilém: „Nebuď piča, pičo šak su kamoš, tak aspoň borovú.“
  Cyklista nevrle namítne, že se vidí poprvé v životě, a jde si lízat rány do rohu. Ani se neusadí když přistoupí Vilém a zkušeným hmatem mu naráz vypije borovou:
  „No, no, dobrá byla, eště neaků babu by to chtělo, zajebať si he he he.“ Vilém předvádí lascivní pohyby, tak jak si je matně pamatuje z poslední jebačky a celá hospoda se chechtá.

  „Kurva doma mám osypanů jabloň jabkama, šak musim dom to jít sklidit, než to na zem popadá, šak stejně je to zhnilé, hyk, bude z teho hovno a né kalvádos, dělám v sadu, víš,a tam je dycky bab, to by sas posrál, na tých jabkách, ony tam chodijů scat na ty hromady, šak poď já ti ukážu tu jabloň, aj esli chseš tak aj tý baby, cha cha cha. Kup ně borovú, nebuď piča....“

  Před hospodou mezitím zastavilo auto a teď z něj vystupují dvě mladé slečny, tak kolem dvaceti. Pomalu stoupají po schodech a objednávají si u baru vedou řeč s obsluhou.

  Vilém: „Pičá, vidiš ty baby, kurva kde se tu vzaly, budem jebať neboco, heh heh hej hej“. Cyklista dopíjí první pivo a snaží se přesednout si. „Kurva vole dem na ně, divej sa jakou majou pěknou řiťku, jek, hej ty maňo ukaž ju, to je řiťka, to by sa zezadu, aj, pocém.“

  Celá hospoda se chechtá. Vilém opět předvádí šukací pohyby, dokonce vystrčil jazyk a mlsně si olizuje vnější část ksichtu. Děvčata se kupodivu nebaví. Stojí u baru snaží se neposlouchat.

  Vilém se gestem Oldřicha Nového snaží přimět jednu se slečen ke kopulaci. Slečna nahlas ječí a mistrně se brání, facky a kopance lítají vzduchem, Vilém dostává solidní příděl. Celá hospoda se chechtá a výborně baví. Vilém se nejdřív svíjí na zemi, pak vstává a pokouší se odejít: „To byla jebačka, dopiči, he he he.“

  Cyklista pozvolna dopije druhé pivo a uhání temnou nocí k domovu.

  Hospoda U křížku:

  Hospoda se jmenuje podle kamenného kříže, kde se taky říká U zabitého. Kříž upomíná , že tu byl roce 1582 zavražděn Jindřich Prakšický ze Zástřizl, vyjeďa si na hon. Vrahem byl jistý Vilém Rym a motiv činu je dodnes naprosto neznámý.

  Hospoda tu byla otevřena v létě 2004. Je zbudována na místě původní rekreační chaty z 50. let, která prý spadla a kterou vlastnil dědeček současného majitele p. Mikuly. Hospoda je zajímavá díky vyvýšené zahrádce s rozhledem na překrásné okolí. Ven na zahrádku si může sednout klidně 40 lidí, dovnitř tak 20.

  Poloha:

  Chřiby, v údolí potoka Dlouhé řeky na Smraďavce. Cyklotrasa 5151

  Otvírací doba:

  léto:
  po: zavřeno
  út: 14 – 21
  st: 14 – 21
  čt: 14 – 21
  pá: 15 – 23
  so: 11 – 23
  ne: 11 – 20
  Zima:
  Jenom přes víkend, na Silvestra a na Štěpána od 10 do 20:00

  Pivo:

  Regent 11. za 15,- Kč
  Tmavý 12. za 18,- Kč

  Jídlo:

  klobása, chleba s cibulou, utopenec a tak.

  Ubytování:

  venku pod širákem

  Foto:


  ( Celý článek! | Autor: | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook