Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Kterak Tečák rybařil


  Vydáno dne 22. 08. 2006 (2789 přečtení)


  Dopoledne. Venku pošmourno až zataženo. Je brzké ráno, něco málo před polednem a zpod peřiny vykoukne hlava. Ranní ptáče se začíná protahovat, jedna ruka, druhá, třetí, pak pravá noha, zbývající tři ruce se vyklubaly zároveň s levou spodní končetinkou. Ale, ale ........ Tečák se probudil dnes velmi brzy. V tom bude na sto% nějaký zakopaný punťa.


  Leží a přemítá co s načatým dnem. Sakra, vždyť on by mohl zajít na ryby. No co, voda z polí už začíná opadávat. Letos ty povodně nebyly nic moc. To stačilo jen vzít svou velmi oblíbenou, nepostradatelnou Gemu, pár lahváčů a cigaretky Start a může vyrazit honit po oraništi rybičky. Během pěti minut už vyráží ze dveří, nabírá směr k Kunovskému lesu.

  Cestou míjí tzv. Hawai a zavzpomíná na mladá léta. Tato přírodní scenérie byla svědkem jeho mladického, nespoutaného života kdy alkohol tekl proudem, stovek vykouřených cigaret, zástupy mladých, krásných, sexuchtivých slečen, nekončící večírky ..... ah, ty krásné vzpomínky mu vhání slzičky do očí. Zklidňuje se kouřením tří cigaret zároveň, otvírá správně vychlazeného lahváče, posledního, který vydržel cestu až sem. Třetím douškem splachuje dávné vzpomínky a s povzdechem a lehkým usměvem na rtu se vydává dál na cestu.

  Ejhle, tamhle stojí chata pana Kö, ještě malínký ždibíček a voda se nastěhuje do tohoto útulného stavení. Jen to néééé. Vždyť tady má proběhnout za pár dní další vyhlášená pijatika, původně snad pod zástěrkou něčích narozenin. Snad do té doby voda opadne, nezanechá žádné následky a avizovaná akce bude jako vždy nadmíru úspěšná.

  Krása. Voda začíná ustupovat, stačí jen se brodit bahnem a sbírat ryby. Natáhne tedy své apartní lehce obnošené mantérky a už se jde rochnit. Jenže!!!!!! Povrch, pravda trošku hodně nestabilní a s každým krokem zapadává stále hloběji do toho sajrajtu. Asi pět metrů od suché země zapadne až po nápravy. Tedy u něj to je někam po sedací část zad, normální člověk by zapadl až po krk.

  Aspoň k něčemu jsou dobré tři páry rukou, postupně se snaží vyškrábat se ven. Pochopitelně, že zabředává stále hloub a hloub a hloub a hloub. Už se pomalu loučí se svým mladým, bohatě prožitým životem a v duchu dává sbohem všem svým kamarádům se kterými prožil tolik historek v baru U krachující letecké společnosti. Loučí se se všemi, kteří mu nezaplatili proslopanou útratu, loučí se se všemi kterým on sám i v té nejlepší víře nestihl zaplatit a v tom dostává spásný nápad, když to nejde normálně, toš to vyzkoušáme po zpátečnicku. Láme se v pase, zády ulehá do bahenní koupele a pomaličku, polehoučku (pro něj to není normální jev) se po zádech snaží odpíďalovat ven. Po zhruba hodině se dostane na jakžtakž stabilní povrch, hlasitě si oddechne zapálí zabahněnou startku. Cigaretku vychutnává, další ruce už noří do velmi oblíbené a nepostradatelné Gemy, vytahuje trošku méňe, čí více jeté monterky. Špivavý jak prase, páchnoucí jako chovný rybník před výlovem, seškrabuje schnoucí bahenní tělovou masku. A odjebává se zpátky do civilizace k životu, k dluhům, ke své stodvacetikilové městské víle Amálce a davu svých blízkých neodbytných ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????  Související články:
  Epitaf (23.08.2005)
  Tečákův návrat (22.11.2004)
  Tečákova smrt (29.06.2004)
  Tečákova dobrodružství (20.02.2004)
  Horečka páteční noci (13.01.2004)

  ( Celý článek! | Autor: Tečáková | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook