Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  TAN-ŤI PŘICHÁZÍ


  Vydáno dne 20. 07. 2006 (2482 přečtení)


  Konečně je to tady. S rekordními vedry jako každý rok přichází tan-ťi, grosses Sommerloch čili mjortvyj sezon. Krásný letní čas, kdy se na stránkách novin opět budou prohánět pumy, útočit slimáci, objevovat kruhy v obilí a nakonec určitě přijde nějaká ta korupční aféra. Sezon ogórkowy je zkrátka tady, i když pořád nemáme novou vládu a poslanci si nebyli schopni zatím odhlasovat ani oficiální odchod na prázdniny. A nedrsnější dovolená bude letos zřejmě v Libanonu.


  I když možná je to všechno jinak. Někteří novináři tvrdí, že okurková sezona je, jak historie dokazuje, úplný nesmysl. Vždyť v letních měsících začala první světová válka, první lidé přistáli na Měsíci, a co teprv Hirošima a Nagasaki, o svatbě a smrti lady Di nemluvě. Jiní pisálci si zase rok co rok na konci prázdnin stěžují, že "totálně mrtvé léto" zase nebylo - buď přišly povodně nebo (ab) normální hic. Ať je to tak či onak, já mám oharky ráda. Dokonce už jsem si začala dělat pořadí letošních letních mediálních superstar.

  Na prvním místě je jednoznačně chřástal polní. Celosvětově ohrožený pták se za posledních sedm týdnů zjevil téměř ve 30 článcích a naboural kde co. Chřástal, kterému se zalíbilo ve vojenských újezdech, hatí plány technařům i Američanům. Nápad uklidit CzechTek do Hradiště (né toho našeho, ale cvičiště v Doupovských horách) sice vypadal zajímavě, jenže v té době zrovna chřástal vyvádí mladé. A to jsou podle jednoho z ochranářů "malí bezmocní blbečci", kteří bez rodičů, vypuzených hlukem, neudělají ani krok.

  Stížnost kvůli chřástalům dokonce putuje až do Bruselovic. Evropská komis, která nám chce zdražit plenky, ale chřástaly a techno projedná kdo ví kdy. A tak milý chřástal prudí dál. "Vzácný pták proti základně USA," hlásaly ve středu LN na titulní stránce. Chřástalovi prý nevadí, když se kolem něj pálí z děl a z tanků a dovede si na to zvyknout. Ale mohl by se nasrat, jak tam začnou Amerikáni něco kutat a vozit. Chřástal by měl asi nadatlovat nějakou stížnost do Bílého domu. Určitě se pod to podepíšou i datlík (byť tříprstý), jeřábek lesní a kulíšek nejmenší. I když, jak tak znám George, tak ptákům do Boletic vzkáže něco podobného, jako pánům z Hizballáhu, na jejichž adresu před obědem v Petrohradě procedil, že by měli "stop doing this shit".

  Druhou hvězdou začátku okurkové sezony je divočák z Vigantic. O víkendu trochu zakalil v Řitce, všechno se mu to nějak pomotalo, takže si nasadil šprcku na hlavu, tulil se k chlapům a začutal si s melounem... a aféra je na světě. Noviny celý týden neřeší nic jiného, než proč po "úspěšném" mistrovství světa Bary tak řádí, a fotbaloví internacionálové mu přes nejčtenější deníky udělují rady do života. "O dovolené může fotbalista zapařit, ale když ví, že nastupuje do přípravy, musí přece zvolnit. Začít se hýbat, přestat kalit. Deset dní před začátkem minimálně," radí Frýdek. Drulák mudruje, že by Milanovi pomohlo, "kdyby potkal rozumné děvče, které by ho drželo zkrátka". Lojza Hadamczik ho prý pozve na kafe místo na panáka a slibuje, že napoprvé nedá svému "druhému dítěti" pár facek. A MfD pro jistotu přípomíná, kam to dotáhli Best, Gaza, Maradona, Hóooooooonza Berger nebo Šimák. Po třech dnech mediální masáže už nevydržel ani nesesaditelný tréňa Karel, následoval horká třičtvrtěhodinka a po ní omluva. Bary lituje, že takto nemohl být vzorem pro mladé sportovce... Tak nevím, dyť akorát trochu upustil ventil.

  Až propukne okurka naplno, mám v záloze zase jednu šelmu. Dva evidentně dost závislé zdroje před dvěma týdny v hospodě v Brezové tvrdili, že na Mikulčáku zastřelili medvědicu aj s mladým. Poté, co mě ujistili, že se nedívali na zprávy a mrtvého chudáka Bruna v Německu, ale že to fakt udělali kopaničářští myslivci, jsem pro jistotu zavolala do naší krajské redakce, ať to prověří. Asi za hodinu se mně dostalo odpovědi: "Víš co, radši nejdřív najdi tu pumu".  ( Celý článek! | Autor: Maňa Podškúbková | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook