Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Cesta do Železných Hor


  Vydáno dne 26. 06. 2006 (3435 přečtení)


  …skončila o něco dříve. No co, projel jsem se i tak hezky, akorát hlídání děcek, kvůli kterému jsem tam jel, už sem nějak nezvládl. Ale od začátku…


  Budíček byl v 5. Nevstávalo se mi nejlíp, protože večer jsem dal 4 piva s Kikušou a domů se dostal až o půlnoci. Ale co, řekl sem si, su chlap. Však předevčírem sek taky pěkně zakalil s Keňou a nic se mně nestalo, aj do práce sem dojel. Není tedy divu, že se mi až do Zdounek chtělo spat, ale říkal jsem si, že první kopečky mě proberou.

  Ve Zdounkách jsem posnídal a nakoupil sušenek a tatranek a hlavně jsem napsal Ivošovi, který jel ten den závodně 180 km posměšnou SMS, že už mám za sebou 30 km a co on, kde je?

  Do prvních veder ubíhala cesta excelentně. Mírný vánek do zad a docela to odsýpalo, počítal jsem kilometry po pěti. Do Vyškova ani nevím, že bych se výrazně zapotil a divil jsem se, jak některé kopečky, co jsem si pamatoval z minula, se mi podařilo vyjet na těžký převod.

  Ve Vyškově jsem zakoupil bidon a nechal si jej naplnit vodou. V Drnovicích už jsem ani nezastavoval, stadión jsme si prohlíželi s Ivošem posledně a rovnou jsem odbočil do prvního stoupáku v Drahanské vrchovině směrem na Ježkovice. Poprvé ten den jsem přehodil na nejmenší kolečko vpředu a hned mi spadl řetěz. Nohy jsem měl zamčené do šlapátek a zatímco jsme se dívali navzájem do očí s řidičem protijedoucího vozidla, lehl jsem si na silnici.

  Hned zastavila motorka, jestli něco nepotřebuju. Ještě zamčený uprostřed silnice jsem ho poslal pryč, že mi nic není. Jen co odjel, zastavilo auto. Prej esli je všechno v pořádku. To už jsem měl vyzutou jednu botu a povídám, že vše OK, že mi jenom spadnul řetěz. Po prdeli jsem odhopkal do příkopu, kde jsem se zul do ponožek a konečně vstal.

  Po této zkušenosti jsem přehazoval s rozmyslem a snažil jsem se KPZ (kolečko poslední záchrany) používat co nejméně. Nicméně častokrát to bez něj nešlo.

  Další zastávka byla v obci roku 2000 Sloup. Dojedl jsem šunku ze Zdounek a zavolal milé, ať nachystá noviny, pivo a filé, že už su skoro v půlce a že mi to dnes teda opravdu jede. Ta mi sdělila, ať sebou pořádně hodím, že potřebuje hlídat děcka, tak ať jedu, co to dá. Spolknul jsem tedy rohlík a opět osedlal kolo.

  Začalo být příšerné horko. Naštěstí stačilo vyjet už jen jeden kopec a nabízel se sjezd do Rájce – Jestřebí, to je můj nejoblíbenější kopec směrem dolů. Užíval jsem si to a na tacháku bylo přes 100 km a průměrná rychlost 23,5. Maximální jsem udělal ještě při sjezdu do Zdounek a to 70,3.

  Nevím čím to je, ale z Bořitova do Kunštátu mám vždycky krizi ať vyjíždím odkudkoliv. Bylo mi zle, viděl jsem modré skvrny a do lýtek mi začaly škubat takové divné tiky, jako bych měl za chvíli dostat křeč. Vedro bylo už opravdu hrozné. Jel jsem i po rovince tak 15 km/h a před každým kopečkem jsem volal Janě, že na to seru.

  Navíc na konci malebné obce Lysice v ještě malebnější serpentýně se opakovala situace s řetězem. To už jsem byl ale zkušenější a spadl jsem rovnou doprava do příkopy vedle silnice. Zase zastavilo auto a zase proběhl ponižující rozhovor. Ujistil jsem kluky, že mi fakt nic není a chvíli šlapal v lehu na zádech, abych se vyprostil.

  V posledním kopci před Kunštátem mi opět spadl řetěz. Překvapil jsem sám sebe a stihnul vytáhnout jednu nohu. Není to tak zlé, říkal jsem si. Nasadil jsem ho, zacvakl jednu nohu spátky do zámku a šlápnul jsem. V tom okamžiku jsem se zase válel v kopřivách. Nohy vypověděly poslušnost. Prostě jsem spadl z únavy. Následoval dlouhý telefonát s ženou, kdy mi musela najít všechny vlaky do Pardubic, ale stejně to vázlo na dvou věcech. V Kunštátu nemají vlak a já jsem odmítal kamkoliv dojet. Zpíval jsem si „Zapalte Čechy, začněte u Kunštátu“ a seděl na svodidlech.

  Nakonec jsem si usmyslel, že líp se mi bude sedět někde na zahrádce a do toho Kunštátu jsem dojel. Pak mě napadla má oblíbená finta s vepřovým řízkem, kupodivu zabrala a já jsem mohl pokračovat v cestě.

  Za Olešnicí mi zavolal Ivoš. Prej jak to de, že on už dojel ten závod, má těch 180 km za 5,5 hodiny s průměrem 32 km/h. Už ani nevím, co jsem mu řekl. Já jsem měl tak 140 a byl jsem takovém podivném opojení a přitom úplně střízlivý.

  Kvůli zkušenostem z minula jsem trochu změnil trasu. Nejel jsem přes Poličku, ale tu jsem objel jižněji, abych se vyhnul hlavní cestě. Krajina mě překvapila svou krásou i 15%-mi stoupáky/klesáky. Jimramov a Sněžné byly opravdu nádherné místa a dokonce jsem trhl rychlostní rekord na 71,4. Ale pak mi začalo být opravdu zle.

  Křeče do nohou se dostavovaly s železnou pravidelností. Ve Snězném (snad to bylo tím názvem) jsem seděl u kofoly a klepal kosu v 30. stupňovém vedru. Přiznal jsem tedy porážku a zavolal si Janu do Svratky, které byla ještě 11 km přede mnou.

  Není bez zajímavosti, že těsně před Svratkou jsem v příkopě nalezl ležícího starce. Zastavil jsem tedy a zeptal se ho, jestli něco nepotřebuje. Podíval se na mne a řekl, že v pohodě, že jenom odpočívá. To mne utvrdilo v tom, že musím okamžitě slézt z kola, chci – li přežít.

  Ve Svratce jsem se opláchnul v kašně a čekal na záchranu. Ta se mi vysmála, vyfotila mne (naštěstí si zapomněla kartu do foťáku, hehehe) a naložila. Jaké bylo mé zděšení, když jsem po minutě jízdy autem spatřil ceduli okres Chrudim a až do Krouny (Ivošu, to je tam, jak jsme to krouhli) to bylo z mírného kopečka pohodovou alejí. Pochopil jsem, že jsem to vzdal skoro v cíli.

  Tchán, Tchýně, Janin bratranec a teta, její ségra a i ti co koukali z povzdálí se mi po příjezdu důkladně vysmáli. Mně to bylo fuk. Dal jsem si horkou vanu, pořádně se přikryl duchnou a usnul až do rána. Celou noc mi byla zima.

  Bilance: 172 km, průměr 21,1 km/h, 7800 kcal, max 71,4 , čas 11 hod celkově, 8 hod jízdy.

  A co vy. Máte taky na svém kontě podobně nevyvedený husarský kousek?  Související články:
  NEVER STOP EXPLORING… (02.12.2013)
  Chřibská 50 prověřila maňadresy (20.04.2009)
  Cyclomarathon (04.08.2008)
  Cyklistický závod v Belgii (04.06.2007)
  Recenze velopláště Maxxis Swampthing (28.11.2006)
  Ivošova jednica (15.06.2006)
  S Dulou na Bunči (14.06.2006)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 25 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek | Zdroj: ZVLův blog )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook