Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Ivošova jednica


  Vydáno dne 15. 06. 2006 (3265 přečtení)


  Můj milovaný cyklodeníčku, ani sem netušil, že tě budu psát hned na druhý den po výletu s Dulou. Děje se toho teď nejak moc a rychle za sebou. Třeba včera. Byl jsem si u Ivoša vyladit jednicu (druhé kolo nemám, ale my cyklisti to tak říkáme)


  No tak jsem sbalil Peťana Veselého a jeli jsme do Kudlovic. Ještě předtím teda musím přiznat, že jsem netrefil ze Staráku do Zlechova a dojel jsem zase do Staráku, což mě dost nasralo. Takže příště odbočit na polňačku, ZVole!

  Žízeň nás přemohla až v Jalubí, tam mají pěknou hospůdku s Plzničkou. Ruším svůj názor na Jalubí a psa jsem tam taky viděl. Až na ten kopec je to malebná díra.

  Celou cestu jsem Peťanovi vysvětloval, že pojedeme extrémně pomalu, protože mám v sobotu závod a nemůžu si namáhat nohy. Proto i do toho krpálu nad Kudlovicama jsem se držel a nezkoušel kolikátkou ho vyjedu. Najednou jsem v protislunci na horizontu spatřil malou postavu na horském kole provokativně házející bokama ze strany na stranu. IVOŠ!!!

  Zapomněl jsem na chudáka Peťáka a vystartoval. Následovala zběsilá honička po polňačkách ve zhruba 50 km/h rychlosti a nikdo se tentokrát nezabil.

  Na dvorku jsem obdivně prohlížel jeho vypůjčené horské kolo, na kterém pojede ten Juváč. Ivoš nám vysvětloval, jak si včera poprvé v životě zajezdil na horáku, že hledal, kde to má mantinely a že je našel, ukazoval svá mnohá zranění a slastně popíjel pivo. I my jsme popíjeli pivo.

  Konečně se pustil do mého milovaného kolečka, takže po 1000 ujetých kilometrech se špatnýma brzdama to zas flokuje, přehazovačka přehazuje i dolů a osmica je nepatrná. Akorát mám prej v prdeli hlavové složení, ale to nevím co je, tak to mě zas tak moc netrápí. Dále mi věnoval terénní galusky značky TuFo, které mají výbornou adhezi při mínus deseti stupních a poradil mi, že když si tolik neutáhnu boty, nebude mi odumírat noha. To byla rada k nezaplacení. Od té doby mě jízda na kole nebolí.

  Kolo bylo hotové a bylo ho potřeba projet. Ivoš má novou jednicu a taky by se projel. Ale kam? Do Kudlovic? Málo. Do Jalubí? Tam už jsme byli. Peťan prohlásil, že musí domů, protože jako jediný z nás není slaměný a ať ho doprovodíme do Staráku. Dnes ráno mi psal, že vroucně děkoval své ženě, že se na něj nevykašlala a nikam neodjela.

  Dojeli jsme na Kaču. Ivoš se podivil, co vlastně dělá v Hradišti, když je devět a to většinou už spí. On totiž vstává 4:30. Nabídl jsem mu, že dáme jedno a pojedem dom. Hrdinsky odmítl. Lipan seděl s Tomem Foretem na Moravě a lákali nás k sobě. Podlehli jsme.

  O čem jiném bychom se u piva měli bavit, když ne o marathonech a cyklomarathonech…. čas rychle plynul. Pěkná byla scéna,když Lipan prohlásil, že zaplatil a do té doby mlčící Tom řekl: „Ttttak ttto tttii dllllužim šest piv.“ Lipana bolel zub a schylovalo se k nejhoršímu. Místo, abysme odjeli domů, přemístili jsme se do BlueBaru. A tam to nemohlo už dopadnout vůbec žádným způsobem dobře. Ivoš odjížděl o čtvrt na jednu, Tom nevím, asi dřív a my s Lipákem v jednu ještě na benzínku pro bagetku a kofču a tradá dom.

  Celková bilance: 65 km, 1900 kcal, piv nepočítaně  Související články:
  NEVER STOP EXPLORING… (02.12.2013)
  Chřibská 50 prověřila maňadresy (20.04.2009)
  Cyclomarathon (04.08.2008)
  Cyklistický závod v Belgii (04.06.2007)
  Recenze velopláště Maxxis Swampthing (28.11.2006)
  Cesta do Železných Hor (26.06.2006)
  S Dulou na Bunči (14.06.2006)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek | Zdroj: ZVLův blog )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook