Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak zme byli podpořit Arakain


  Vydáno dne 03. 04. 2006 (4739 přečtení)


  Ani nevím gdo a gdy mě říkál, že k nám dorazí táto naša hevymetálová legenda z Prahéé, ale v pátek, na pravidelné schůzi našeho sacího týmu v hospodě na křižovatce zme sa definitivně rozhodli, že pojedem zkontrólovat jak sa popere s Brichtovým odkazem v pořadí třetí zpěvák Honza Toužimský a jak do toho bude bušit nový bubeník Lukáš Doksanský.


  Jak bývá dobrým zvykem, když sa děje neco čeho sa chcu zůčastnit, děje sa tak zpravidla na několika místech sůčasně a tak néní divu, že jsem mosél předčasně opustit býválé spolužactvo ze základky, s kerým sem sa onoho večera srážal, za čož se jim samozřejmě omlůvám a doufám, že sem nikomu zas tak moc nechybjél.

  V sobotu večér sem teda oprášíl křivák (kanady sem ale nechal tam gde byly, protože mě žena odmítla vyzůvat, až sa plný dojmů vrátím ráno dom) a negdy kolem půl desáté nás s Atamanem Áda naložil do svojí zánovní Stotřicítky a zamířil na severovýchod. V Březolupách, jak káže tradice, zme eště moseli do hospody, co by to bylo ináč za bigbít. Zas pravda je to, že zme sa tam už tak dlůho nezdržali, abyzme z tých Arakainů neco měli. Hned ve dveřách zme Tichopádkovi vysolili po stosendesáti, dostali zme jakýsi obojek na pracku a mohlo sa jít na věc. Fenomonální Flaa-aa-am zme si samozřejmě nechali ujít a ani druzí předskokani Second End nás tak neak neoslovili, přestože nehráli špatně. Pravda, ono sa špatně mlátí hlavů o zem na neco co člověk nezná. Toš a pak to začlo.

  Na pódiu se nám objevili Arakaini, sice né zrovna tak jak zme je znali z let předešlých. Většinou hráli věci z posledních dvou alb, které zaujaly hlavně mlačí část publika (k tomu se eště dostanu), ale nás starší a pokročilé to neak moc nebralo. Jak šél čas, tak si naštěstí spomněli aj na starší věci, keré spolehlivě dostávaly do varu veškeré publikum, včetně tých starších a pokročilých. Potěšili nás třeba Gilotinů Kamenným Anjelem, Šeherezádů a z pomalých věcí Zapomeň. Co ale působilo víc než neprofesionálně byla pauza způsobená patrně přetrhlů strunů páně Urbana. Naštěstí toto prázdné místo zalepil bubeník svým docela povedeným sólem. Tak od půlky koncertu zme zborově vybekovali „Apage, apage, apage!!!“, což bylo vyslyšeno až jako přídavek a dočkali zme sa Apage satanas, v sále sa rožlo, pozbírali zme ostatní kamarády a mohlo se jet zas dom.

  Gdyš to tak neak zhrnu, zvuk byl dobrý, všechno bylo slyšet tak jak má. Scéna byla klasicky Arakainovská, pódium bylo dobře nasvícené a zadýmené. Lidí ale došlo podivně málo, nebyl problém dostat sa do první brázdy, to tak neak nebývalo na Arakainech zvykem. Mosím smutně konstatovat, že Arakain, jaký zme ho znali s Alešem Brichů je historie a sůčasná tvorba je taj neak určená spíš mladým a ne tak ortodoxním metalistům. To bylo vidět na publiku, které nečekaně mládne a docela sa aj baví a na druhů stranu staršíma a pokročilýma, keří oděni v křiváku kolikrát jen nevěřícně krůtí hlavů, z keréj sa postupně vytrácá gdysi pečlivě udržovaná hříva.

  Arakain

  Arakain

  Arakain

  Arakain

  Arakain  Související články:
  ICE-B je bůh! Bůh je mrtev. (22.11.2015)
  Které 3 slavné osobnosti najdete na koncertě Laury? (06.03.2013)
  V sobotu na Chátru (26.02.2010)
  Two mainstreams… 2. díl Metallica (13.09.2007)
  Koncert na řece (08.08.2007)
  Skrým fó mý Ostráva! (07.08.2007)
  Dva mejnstrýmy (31.07.2007)
  Sůtěž (23.02.2007)
  Jak zme byli podpořit Debustról (10.11.2005)

  ( Celý článek! | Autor: Chátra | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )

   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook