Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Skica z hor


  Vydáno dne 07. 03. 2006 (5172 přečtení)


  „Pojeď na hory, co?“, otázal se mne jednoho zimního dne přítel Babinský, který po několika dnech sestoupil ze svého poustevnického úkrytu v Chřibských hvozdech mezi obyčejný lid. Chvíli jsem si lámal hlavu, zda mám skutečně jet s touto nevypočitatelnou osobou kamsi do neznámých končin, ale po ujištění, že rozhodně nepojedeme jen sami dva, ale že nás budou doprovázet i přinejmenším ještě alespoň dvě fešné krasavice, jsem přeci jen souhlasil. V den odjezdu jsme se u Babinského pomačkané Hondy sešli ještě s Ferou a Markem z Jarošovského sídliště Louky. Děvčat jsem se nedočkal. No co, dalo se to čekat. Nastoupil jsem a v očekávání těch nejděsivějších hrůz jsme se vydali směr Vrátná (SR). Ještě před překročením hranic jsme ale museli odevzdat v útulku pro psy Babinského smradlavého pejska Gastona, aby se tady o něj v době pánovi nepřítomnosti postarali. Gaston se už těšil na jídlo a teplý nocleh, které na pár dní vymění za výprasky a dlouhé půsty, takže rozloučení s ním proběhlo bez problémů.


  Po příjezdu do hotelu Vrátná jsme vyřídili pár formalit a dostali jsme klíče od pokoje, s kterými se Babinský vydal ven z budovy. „Moment“, zvolal jsem na Baba, „snad bydlíme tady, nebo ne?“ „Ale jistě, bydlíme na hotelu Vrátná“, odvětil Bab, „ale abysme ušetřili, objednal jsem nocleh v přístavbě a ne na hlavní budově. Ale žádný strach, je to tam ještě lepší.“ S těmito slovy odemkl dvěře od místnosti, které byly opatřeny cedulí Nouzový východ a vešli jsme do kobky o rozměrech 3,5 x 2,5 m, kde jediným zařízením byly dvě palandy, jeden viklavý stolek, jedna židle a rozpadající se skříň. Stěny byly vyzdobeny řadou nápisů, které pocházely od našich nešťastných předchůdců, trávících v těchto prostorech lyžařské kurzy základních škol. Pro ilustraci několik zápisků uvádím:

  Sme majsteri sveta!!!

  Šukání je božííí. Majka ze 7C, ZŠ Hradec Králové

  Je to tady pěkně odporný a Slovensko je pěkně hnusná země!!!

  Kalla (toto nesrozumitelné slovo zdobilo stěny kobky snad v pěti stech exemplářích, což působilo obzvlášť depresivně)

  Jebat!

  Máme se tady moc dobře a to stejné přejeme Vám, Peťka, Míša, Janička, Vendulka.

  Karel je pičus!

  Abych alespoň na chvíli odlehčil mému splínu, vytáhl jsem fix a na jedno z posledních volných míst na stěně připsal: Hulil jsem tady Drahošovi péro, Roman S., Uherské Hradiště, Mariánské náměstí.

  Vzhledem k tomu, že jakkoliv krátký pobyt v kobce se stával nesnesitelným, bylo rozhodnuto, že se odebereme do restaurace. Překvapilo nás ovšem, že v prostorech restaurace není téměř nikdo, nepočítám-li zaměstnance společnosti Váhostav, spravující zde lanovku. Babinský sliboval defilující poloobnažené blondýny a místo toho jsem se díval do vrásčitých obličejů zpitých dělníků. Při pokusu objednat si slivovici se mi dostalo odpovědi: „len rum lebo borovička, nič iné nieje“. Má nálada klesala k bodu mrazu.

  Během druhého dne jsme se věnovali lyžování, což bylo naštěstí vynikající, zdejší svahy jsou dobře upraveny, takže tato část výletu se povedla, nicméně večer se pak odehrával opět dost neutěšeně. Další den jsme zase jako obvykle vstali hned poté, co vstal Babinský, začal horlivě větrat a všech se ptát, jestli ještě spí. Když byli tedy všichni vzhůru, Babinský si spokojeně sedl na postel, snědl pomeranč, což jej nasytilo na půl dne a vyjeli jsme. Opět jsme lyžovali, na oběd jsme pojedli skvělé klobásky, Babinský pojedl dvě hrušky, poté jsme opět jezdili a jezdili a večer jsme navštívili open-air koncert Zdenky Predné v obci Terchová pod skulptůrou Juraje Jánošíka. Zde si neodpustím poznámku, že zpeváčka Predná je obdařena velmi nepříjemným, sípavým hlasem a jak ona, tak její doprovodná skupina by měla některý ze svých honorářů investovat do nákupu metronomu. Byla to celkem dost nuda, tak se Babinský aspoň pobavil tím, že Markovi ze sídliště Louky vytáhl z bundy šňůrku na utáhnutí límce, na což Marek reagoval slovy: „to tedy není moc vtipné!“. Babinský se zamyslel a odvětil: „no, opravdu to není moc vtipné; teda je to vtip, ale není moc dobrý ...“, a odešel si do stánku koupit punč. Po návratu na chatu si Babinský dal k večeři porci brambor, my ostatní jsme normálně pojedli, něco popili a šli spát.

  A přišel konečně poslední den, dopolední lyžování a polední odjezd. Na zpáteční cestě se už nic zvláštního nestalo, jen Gastonovi se moc nechtělo z teplého útulku zpět k rukám svého pána, který mu na večeři nachystal obrázek uzeného ...

  Ale to lyžování je tam opravdu parádní !!! ... až na ty ceny ...

  Fotogalerie z výpravy je k vidění zde, popřípadě mistrně provedenou prezentaci v PowerPointu si stáhněte zde.  ( Celý článek! | Autor:
  Dula Půlpán | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook