Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak život letí o 106


  Vydáno dne 27. 02. 2006 (2252 přečtení)


  Kdysi před dávnými časy, když tu ještě s námi běhali draví ještěři, jel jsem vozem jednou zakázanou cestou.


  Stěhoval jsem vlastně Dušína Pernického (nejedná se o nedávno zesnulého gen. Pernického) z jeho bydliště nad masnou v Míkovicích do nějakého nového úkrytu. Na této cestě číhala past ve formě hromady kamení. Té pasti jsem se na poslední chvíli vyhnul, vůz zastavil a nastražené kameny počal naštvaně rozmetat.
  Nato z blízkého domku (pozorovatelny) vyletěl obyvatel (a zakladač pasti v jedné osobě) a pustil se do mě. Roztrhl mi košili a tužil se k činům ještě hrozivějším, když jsem ho poučil o trestněprávních následcích takového jednání. Tedy násilí zanechal. Pouze dodávám, že ten muž je známý silák.
  Až dodneška jsem nepochopil, že se na něj kvůli tomu nemám mračit, teprve teď mi to došlo. Došlo mi, že celá ta záležitost je hlavně legrační, mám se jí leda smát a také za ni být vděčný, neboť vypovídá o životě jako o pobytu v příboji, ne o hladině bez pohybu.
  Moc se těším, až toho pána zase někdy potkám, hezky ho pozdravím, případně i na celou věc zavedu řeč. Jinými slovy je vždycky nutné odpouštět (beztak často ti ublížení sami natropili dosti a třeba za všecko sami i můžou - v tomto případě jednoznačně!) a věc vidět z té lepší stránky.

  Minulou neděli (19.2.2006) dovršil jeden kontroverzní umělecký činovník, Ing. Dr. Hron, podivuhodnou metu třiceti let. Nebudu komentovat, že slušní lidé se takové věkovitosti nikdy nedožívají, vypovím zde pouze jednu legendu:

  Kdysi před dávnými časy, kdy ještě po našich lesích běhali zubři s vykulenýma očima, jel Drahoš Hron ze Střílek domů. Jel autobusem a pokusil se o malý juvenální podvůdek: jízdenku si zakoupil pouze do první zastávky (jedná se o nehostinné místo ve Chřibských lesích, v takové ostré zatáčce plné odpadků), avšak ve skutečnosti zamýšlel vystoupit až v městě Hradišti. Bystrý řidič ale na této zastávce neopomenul chlapce vyzvat, aby vůz opustil, načež se Drahoš ocitl v situaci dosti nezáviděníhodné a hlavně vůbec ne tam, kam se dostat chtěl. O jeho dalším osudu vím jen tolik, že 29 týdnů (nebo 29 let?) pak bloudil v lesích, během čehož dosáhl osvícení. Stravoval se ve Chřibských hospodách a bavil se lovem žab, vos a sov.

  Je vhodné doplnit, že v situaci, kdy cestujícího zlomyslný řidič vystrnadí z vozu na neplánované zastávce, nepomůže ani láhev octa či kyblík rousňáků nebo padající hvězda. Prostě to tehdy byla mela, ale jak ten čas letí o 106, dnes už jen skvělá legenda.

  Všechno nejlepší k narozeninám, Drahošu!
  (A z nabízených položek ocet - žížaly - kometa si zvol jako dárek dle vlastního uvážení, nechť tvá makabrózní libost dosáhne si ukojení!)  ( Celý článek! | Autor: Lipan | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook