Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak sem čekal na autobus...


  Vydáno dne 18. 01. 2006 (2510 přečtení)


  ... začetl se a co mě z toho tak napadá.


  Tuhle jsem musel z práce k domovu veřejnou dopravou a čekal jsem ve vlakonádražní čekárně na bus, v Brodě už to tak prostě chodí. Měl jsem v plánu čekat ještě dlouhou chvíli a ta chvíle začínala být ještě delší. No a protože jsem jaksi zapomenul, že pojedu busem, neměl jsem u sebe ani dost peněz, respektive jen tak málo, aby to tak tak vyšlo na ten autobus a lístek na trolej ve Zlíně. V bříšku mě kručelo a slintal jsem nad bagetami, jež by bylo kde brát, ale nebylo čím platit. Obejdové a existence se předháněli v nákupu lahváčů a kafe a čokolády z automatu i ze stánku, přál jsem jim to, leč oděn v kravatě a saku, necítil jsem se hoden paktovat se s nimi. Tož co dělat?

  Spásu sem nalezl v pestrobarevném plátku s informačním zpravodajstvím zlínského kraje. Čtivo to bylo natolik výživné, že jsem si je nechal k dočtení ještě na druhý den cestou z práce, to již pohodlně zabořen na zadním sedadle automobilu. Zaujal mne jeden článek. Zaujal mne natolik, že ještě teď nad jeho souvislostma všelijak špekuluju.

  Jako milovník zimy, s gustem a dychtivostí jsem se začetl do článku o kalamitě sněhové, kdy stromy popadaly a proud elektrický ne a ne se dostat ke spotřebičům a jejich majitelům, jež snad byli lačni platit účty za mražáky a jiné věci, neboť si strašně stěžovali, že se jim kazí maso v nich obsažené. Valachy už dávno nejsou krajem chudým, lid tamní má zvěře lesní i domácí, ne-li ciziokrajné dosti (na konci Velkých Karlovic chová kdosi kury obrovské, pštrosy či co!), leč nevěřil jsem doposud, že již obžerství a zbohatlost udusila v tom lidu jejich přirozený zdravý selský rozum a proč nedali to masisko ven, na mráz, kameny nepřikryli, báli-li se medvědů a jiných šelem, či proč z těch pečínek nezrobili si večírek...

  Vzpomněl jsem si se slzou v oku, že na horských chatách jsme dycky do igelitu věci dali a z okna vystrčili, neznaje lepší lednice, obzvlášť, když v těch chatách neznali elektrického proudu. Zdály se mi stesky těch lidí v jejich citacích tuze směšné, když si na výpadek proudu stěžovali argementujíce zeleným masem. Jinak proti nim nic.

  No úplně mě dostalo vyjádření kravky nebeské, toho času a stále snad ještě, tiskové mluvčí Severomoravské energetiky, té firmy, co ten sníh snad podle některých z Němec nakoupila a zde zhovadile rozhazovala, když už zima není prý co bývala. Nevím, nemohu soudit, jsa stále ještě tělem mladý, duchem svěží. Ale vyjádření té severomoravské energomluvčí, že firma nemíní zvyšovat počty havarijních a údržbových čet, že budoucnost je spatřována v call centrech a správce přes internet, to mě pobavilo, udivilo, nadchlo, rozesmálo. Jenže oni myslí vážně! A já su pěkný blb, když žiju a nevím, jak pod masou sněhu popadané dráty do richtiku přes call centrum dáti a jak poruchu v elektrické síti přes internet opraviti, to mě hlava opravdu nebere.

  I přeju slečně, paní?, šťastný a dlouhý život a snad celé firmě, Pán Bůh s vama, nebo estli to myslíja tak vážně, jak to říkají do tisku, tak aj s nama. Elektriky si do budoucna neužijem. Vyvozuju z toho rozličné rozčilené i uklidňující závěry.

  1. Blbost kvete zimě navzdory.
  2. Oslnění moderními technologiemi nás připravuje o zdravý rozum.
  3. Musím tady v tom centru na celoživotní učení dospěláků vymyslit kurzy, semináře a workšopy v duchu zdravého selského rozumu s výukovými tématy: „Jak navařit na ohni“, „Dojení kozy Lízinky bez automatické dojičky“, „Přežití na kotárech v nouzi, aneb nejde-li proud, strč maso do sněhu“, „Když neteče voda, tož sa neumyješ“ a podobné.

  Nejhorší pro rozvoj státu nejsou blbé firmy, ty zkrachujou, ani krávy na pozicích tiskových mluvčí, ty se mohou jít koneckonců dycky pást, ale nevzdělaný lid obecný, na staré zvyky a praktiky zapomínající. Avšak, bude to umět někdo učit?  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook