Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Mpebův jev - zpráva z experimentálního měření


  Vydáno dne 16. 01. 2006 (6955 přečtení)


  Dne 14. ledna 2006 byl proveden experiment, jenž měl za úkol rozřešit, zda dříve zmrzne teplá či studená voda a tím sjednotit pomyslné dva tábory vědců. Ti byli natolik pohlceni tímto projevem, že neváhali vsadit si nemalou část svého jmění.


  Vědecké složení:

  Zastánci teplé vody:

  • Akademik ZVL, DrSC
  • Prof Hampejz, CsC
  • Arch. Ing ps /nepřítomen/
  Zastánci studené vody:
  • Doc Ing Lipanov,CsC
  • Mr. Dula, DrSC
  • Prof Kö, DrSC
  • Babinský, drogista
  Přihlížející:
  • JaVa, škm, škmová, lipanová, srátora, blonďák, malůšek, malůšová

  Průběh měření

  ZVL s Hampejzem se rozhodli zkoumat vlastnosti ledu již den předem, když se spolu účastnili hokejového extraligového zápasu Zlín – Znojmo. Nutno zde uvésti, že fandili dobře a Zlín dotáhli k vítězství v prodloužení. Dále probíhala masáž mozkových závitů u šachu a chlazené slivovice následovaná sestavováním nového supervýkonného výpočetního centra.

  Ráno se přemístili do Míkovic, když po cestě nakoupili suroviny, z nichž Hampejz připravil výtečnou krmi pro celou seanci. Dovolil bych si podotknout, že je trochu škoda, že se dal na cestu vědy, neboť jako kuchař by se jistě uživil lépe.

  Vodu jsme nalili do dvou plastových kanystrů, jaké lze pořídit v Polešovicích u Vaďury, když jsme jim předtím uřízli hrdlo. Voda teplá měla 65°C a studená 8°C. Nádoby jsme vynesli na dvorek a čekali jsme. Jelikož vědec potřebuje neustále něco hodnotit, probírala se zatím kvalita slivovice, whisky, borovičky, piva a především nadívaného ZVLova penisu, který Hampejz tak kvalitně upekl.

  Mpebův jev se sice nedostavil, výrazně se však projevil účinek alkoholu na živém organismu.

  Ethanolův jev - zpráva z experimentálního měření

  Hampejz se opil jako první. Neustále se dožadoval, aby byl poražen v šachu, což se mu i obstojně dařilo. Chlastaly i těhotné a kojící paničky, přestože v omezené míře. Sátora to klopil jako bezedná studna, načež spořádal kilo kvašeného zelí. Vypila se slivovica, vypil se Johny Wolker. ZVL vyštrachal utajenou borovičku s horcom, ta byla rychlá. Vypila se basa piv a dopila se každá lahev.

  Hampejz dostal splín z předchozího sázkařského neúspěchu a neustále si něco vyčítal. Pak se ovšem rozhodl, že vše napraví. Připojil se na Expekt a začal za hlasité ZVLovy nelibosti kombinovat a odesílat. Jako příklad bych uvedl toto: Hampejz objevil rubriku Olympiáda. Trochu se zavrtěl na židli a vsadil absolutního vítěze Rusko. Pak mu duch vlastenectví vynadal a vsadil si na Česko. Když po vyslechnutí našeptávače Kö sázel na Kazachstán, ZVL vytrhl kabel ze zdi.

  Babinskému byl představen Internet, zvláště pak server Maňa Říkala. Chvíli na to koukal, načež nalistoval erotickou seznamku, kde setrval až do svého odjezdu.

  Dula se vytratil bez udání důvodů, patrně z pudových pohnutek.

  Mařík ztratil flešku.

  Pilo se.

  Nejdříve odjeli Lipani. Pak Babinský se Sátorou a nakonec Maříci s Köem. Zůstali jsme s Hampejzem, který spravedlivě tuhnul, ospravedlňujíce se, že je rodinný typ.

  Hodlal jsem tedy před spaním dopít předposlení pivo z basy, když se ozvala SMSka s žádostí o audienci. Byli to Malůšci. Přivezli spícího Blonďáka a posadili ho vedle Hampejza. Večírek opět ožil, přestože pití bylo už jen malinko. Malůšek kreslil centrofixem srdíčka Hampejzovy na paty a Evinka klábosila s Janynkou.

  Když se nedostatek pitiva stával nesnesitelným, rozhodli jsme se, že si pořídíme v Tescu další a u té příležitosti si Malůšek zakoupí zlevněné manžestráky. To už byly tak 2 hodiny v noci, když zelenkavá stodvacítka zaparkovala na parkovišti před hypermarketem. Blonďák odkráčel domů a my za nákupem.

  Malůšek vyzkoušel asi troje kalhoty, ale žádné mu dobře nesedly. Obléknul si tedy svoje původní a odebrali jsme se raději do oddělení lihovin. Marek spatřil fernet a samou radostí jej otevřel a napil se. Napil jsem se taky a hodili jsme jej do vozíku. Následoval nekonečný výběr té nejsprávnější basy piv a konečně pokladna. Koho jsme potkali, tomu Malůšek nezapomněl sdělit, že takový noční klub Hradiště už dlouho potřebovalo a že je to tady lepší než na Míru.

  Osudnou chybu udělal jistý pan uklizeč, který nechal bez dozoru zaparkováno své autíčko, co nechává stopu jako slimák. Malůšek okamžitě sednul za volant a vykroužil několik bravurních osmiček. Pán zděšeně přiběhl a nestačil ani odmítnout ferneta, natož nadávat.

  Zajímavá atrakce také byly a jsou houpačky. A co teprve takové, které se houpou samy! Střídali jsme se o sedadlo i o láhev a čas příjemně plynul. Teprve až se zbytek fernetu rozlil po zemi, usoudili jsme, že není dobré JaVu nechávat tak dlouho samotnou.

  Co bylo dál už jenom tuším. Každopádně mám doma plnou basu piv, takže se mi to asi nezdálo.

  Verifikace experimentálního měření z předchozího dne

  Odpoledne v neděli zavolal Mr. Dula, DrSC a nabídl se, že nám připraví večeři. To nás hodně překvapilo a zároveň potěšilo. Ochotně jsme souhlasili a jali se umývat nádobí. Když jsme byli tak v polovině, zvonil už Dula u dveří a v očích mu blýskalo. Byl si jist, že uvaří dobrotu.

  Uvařil nekonečně dobré kuře na řecký způsob, brambory se skořicí a jablka s marmeládou. Je mi to trapné srovnávat, ale musím …. Bylo to ještě lepší než ta Hampejzova rolka.

  Vzhledem k tomu, že jsem uznal prohru ohledně té zatracené vody, byl ochoten experiment opakovat za jiných podmínek. Předně jsme zůstali střízliví, pak jsme nenechali tu horkou propadnout se do sněhu a nádoby jsme naplnili tři – pro přesnější výsledky. V jedné byla studená, v druhé teplá a ve třetí vařící.

  Zmrzly v tomto pořadí: Studená, teplá, vařící.

  Závěr

  Odvezl jsem tedy Dulu domů a od té doby považuju Mpebův jev za vyřešený.

  Fotodokumentaci naleznete v galerii  Související články:
  naser(vírováno)!!! (04.10.2015)
  Konec světa 2012 (13.10.2012)
  Šestý smysl (27.04.2009)
  Evoluce ženatého muže? (22.04.2009)
  Bod G (20.03.2009)
  Skrytá hrozba ženského boomu (18.03.2009)
  Večerní toulky, aneb alkoholem ku zdraví (11.03.2009)
  Metodický předpis vědecké komise Maňi č.001/2006 – THP/WRT-39-17 (12.01.2006)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook