Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Stručná pravidla fotbalu


  Vydáno dne 31. 10. 2005 (9702 přečtení)


  Pod vlivem posledního veselého kousku páně Hampejze na stadionu během zápasu Synot vs. Dolní Žleb (nebo něco takového), jsem se rozhodl přiblížit všem Maňasům sport, kterému se tento chrabrý muž věnuje. Ano, je to skutečně sport poměrně všední jménem fotbal neboli kapaná, tedy sport, kterému se věnuje ledasjaká lopata od Břestku až po Rio de Janeiro, ale stejně mám dojem, že málokdo zná jeho pravidla opravdu dokonale. Proto jsem se rozhodl, že vám kapanou, neboli fusec, jak my znalci říkáme, alespoň v krátkosti přiblížím.


  1. základy - úvod
  Kapanou hrají vždy dva až tři teamy mužů nebo žen (možno i smíchaně). V každém teamu je jedenáct hráčů z nichž jeden je brankář a jeden Fin nebo Švéd. Zbylých devět může být jakékoliv národnosti a vyznání, ale doporučuje se, aby se před zápasem vzájemně představili.

  2. základy – cíl hry
  Hlavním cílem hry je dostat svůj míč do své branky. Zde je důležité upozornit na funkci brankáře, který by měl být nejlepším střelcem svého týmu. Každý tým má svůj míč, barevně odlišený od míče soupeře. Míč je potřeba posunovat po hřišti pomocí nohou a prsou. Přísně zakázáno je atakovat míč hlavou. Dotkne-li se hráč míče jinými než povolenými částmi těla, je pomazán vlašským salátem a všichni se mu smějí.

  3. faul
  Každý hráč musí využít každé příležitosti k atakování protihráče. Za kvalitní skolení svého soka získává hráč pro svůj team 1 až 10 bodů. Za 10 bodů pak team obdrží jeden gól. Vyhrát tedy může i team, který sice nedá žádný tzv. gól ze hry, ale vyniká v tzv. faulování. I faulovaný hráč však může získávat body za estetické podání svého pádu. Bodování je rovněž od 1 do 10. Nejvíce hodnocené jsou otočky ve vzduchu (až trojité) a let plavmo s prohnutými zády.

  4. bodování
  Hráči získávají body za tzv. góly (viz výše) – tedy tak, že dostanou svůj míč do své branky nebo za faulování a padání. Další možnost jak získat body, je přehrát malý míček přes síť tak, aby jej hráči soupeře nestačili odehrát zpět do pokutového území domácího týmu. Proto musí mít všichni hráči (kromě Finů, resp. Švédů!) u sebe po celou dobu hry odehrávací rakety. Spadne-li hráči odehrávací raketa na zem, musí odevzdat fant. Nejrůznějšími pošťuchy a náročnou strategií je tedy možné hráče soupeře ze hry tzv. vyfantovat.

  5. průběh hry
  Utkání je rozděleno na třetiny. Ve druhé třetině můžou hráči k oklamání soupeře použít i své magické máslo, které je ale z pochopitelných důvodů přísně zakázáno skrývat pod kabáty. Máslo rovněž nesmí být použito v kombinaci s chilli, které je ale jinak možné kombinovat jak s výpečky, tak s lemurem. Lemur sám o sobě je pak poměrně platnou kartou, kterou však může z talonu vytáhnout jen kapitán teamu (nesmí však být černoch – v tom případě by byl lemurem „potupen“ a celý zápas by předčasně skončil).

  6. konec hry
  Hra končí na konci poslední třetiny, která je ukončena ve chvíli, kdy je dosaženo remízy – tedy ve chvíli, kdy je bodový zisk obou týmů stejný.

  Tak a to je v kostce vše. Věřím, že jsem tímto krátkým příspěvkem pravidla kapané všem náležitě přiblížil. Jsem přesvědčen, že se už Hampejzovi nedivíte, že je ochoten za každého počasí jít fandit svým chlapcům na nehostinné fotbalové stadiony. Takovému sportu je snadné propadnout ...!

  Sportu zdar, Dula.

  Vítězství nebo smrt  Související články:
  Výjezd do Walesu (15.11.2007)
  Jak se Pavel Nedvěd loučil v Uherském Hradišti (17.08.2006)
  Sázky na MS (19.06.2006)
  Hooligan na Baníku (18.10.2005)
  Jak se ze mě nestal hooligan (22.03.2005)
  I. Gambrinus liga! La Liga! Serie A Calcio! Premier League! Bundesliga! Primera Division! Ale ta naše zaprděná liga je stejně LIGA! (11.08.2004)
  Výjezd na Baník (05.03.2004)
  Domácí utkání (18.02.2004)
  FOTBAL, FOTBAL, FOTBAL!!! (10.02.2004)

  ( Celý článek! | Autor: Dula Půlpán | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook