Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Hooligan na Baníku


  Vydáno dne 18. 10. 2005 (3679 přečtení)


  Ačkoliv jsem se zařekl, že už nikdy s Hampejzem na žádný fotbal nepudu, jelikož je to nuda, postával jsem v sobotu před pátou znovu před stadionem. Co víc, měl jsem šálu 1.FC Slovácko kolem krku a těšil jsem se dovnitř!


  Abych to upřesnil. Na fotbal jsem jít musel, neboť to bylo za trest. Neměl jsem se Hampejzovým jménem vyjadřovat směrem k naší reprezentaci. Teď musím do kotle a fandit. Foťák jsem nechal pro jistotu doma. A proč jsem se těšil? No kvůli klobásce přece. Pomalinku mě opouštěla kocovina z grilování a dostavoval se hlad.

  K mé radosti se ukázal i GuRu řka, že po včerejšku by se stejně na nic jiného nezmohl. Vydali jsme se tedy do místa dění a pošilhávali jsme po stáncích s občerstvením.

  První poločas se nestalo nic zvláštního. Snědl jsem klobásku, která vůbec nebyla tak dobrá, jako minule a vypil několik podmírových piv z kelímku. Baníkovců přijela jenom hrstka, takže velká mela moc nehrozila.

  Ještě k tomu Baníku. Vím, že bych neměl, ale jejich fandění se mi opravdu moc líbí. Ti naši to brali tak nějak liknavě, byla to spíš hra na to, kdo dokáže zakřičet slogan, který pak po něm zopakuje celý dav. Ale Baníkovci byli dokonale zorganizováni a co tam předváděli i v tak malém počtu bylo strhující. Hlavně mistrně zvládnuté a nepochybně fyzicky náročné "Baník pičo" umlčelo i šest tisíc našich. Ano, Hampejzu, jsou to rváči a chuligáni a potřebovali by postřílet, ale tohle fakt umí.

  Mám asi nadpřirozené schopnosti. Po cestě ke stadiónu jsem totiž Hampejzovi sdělil, že to bude 0:0 a to díky tomu, že tam táhne zase mě. Jenomže po skončení prvního poločasu jsem se smiloval a prohlásil, že dnes uvidí jeden gól. Ale za nic na světě mu neřeknu, do jaké branky. Chvíli škemral, ale pak toho nechal.

  Čekal jsem pod tribunou ve frontě na další klobásku a bavil jsem se hádkou zákazníka s prodávajícím:
  Z: Kde ste se tu vzali kurvy pražské?
  P: Šest krát dvacet dva, to máme sto padesát.
  Z: Snad stotřicet dva!?
  P: Hehehe
  Z: Kdo vás sem nasadil? A kde jsou ti naši stánkaři, co uměli točit pivo i počítat?
  P: / ke svému mladému pomocníkovi/ Tomu už nic nedávej.

  Pokračoval jsem ve vystávání a přemýšlel, jak asi obhájím svou prorockou vizi. Najednou se z tribun ozvalo mohutné GÓÓÓÓL! a pak TY PIČÓÓÓ. Měl jsem to v kapse.

  Vrátil jsem se do kotle spokojeně přecpaný, když mi Hampejz začal nadávat: "Kdes byl? Teď se chodí pryč, když je skoro konec druhého poločasu? Tos teda přišel o moc! Bylo tu pár Baníkovců, ale dostali přes tlamu a zase odešli, ale to hlavní, dali jsme gól a ta pizda odpískla ofsajd!!!!" Zatvářil jsem se jako spřízněnec a začal jsem opravdu fandit. Kosa byla už docela slušná, tak jsem to viděl jako jedinou možnost k zahřátí.

  Zezadu, z posledního místa se začal ozývat nějaký fanoušek. Od pohledu to byl debil a když promluvil, koledoval si o facku. Vedle nás stál jeden mladý klučina a tomu pánovi vadilo, že nevidí. Jenomže on slušně nežádal, on rovnou vyhrožoval. Nic nepomohlo, že ho zhruba 20 lidí okřikovalo, že sedí v kotli, kde všichni stojí. Nadále sliboval fyzickou likvidaci mladíka, dokud si tento konečně nesedl. Bylo mi nanic a Hampejzovi to muselo zasadit velmi citelnou ránu. Jinak si nedokážu vysvětlit následující události.

  Závěr utkání byl velmi bojovný, nicméně dát branku se už nepodařilo. Bylo jasně cítit marně vynaloženou energii i křivdu z ofsajdu. Rozhodčí pískla konec a lidé odcházeli. K Hampejzovi, který stále blokoval jednu řadu sedadel přistoupila blonďatá paní za zenitem a zeptala se, jestli by ji mohl pustit.

  Hampejz si okamžitě vzpomněl na hulváta z poslední řady. Popadla ho touha tu neomalenost ještě nějak odčinit. Vůbec nepovažoval za podstatné, kde seděl ten ničema a ve které řadě stojí paní. Postavil se pevně přes celou uličku a rozhodně prohlásil, že by ji pustit nemohl, protože se kamarádí se strašným debilem. Načež se objevil pán, kterého před tím nikdo nikde neviděl a zařval zoufale: "Tos myslel jako mě!?" - a skočil Sandokana po Hampíkovi.

  Okamžitě jsme s GuRuem vystartovali, abychom je od sebe oddělili, ale situace byla příliš komická. Pán měl tak 30 kilo a bojoval jako lev. Hampejz jej vždycky položil a on se postavil a skočil mu zpět do náruče. Paní zavolala ochranku a křičela: "Bijéééé míííí manželáááá!!!"

  A tak byl Hampejz s rukama za zády vyveden ze stadionu. Venku se nám posmíval, že jsme museli stát frontu a on byl venku hned a taky se SMSkou chlubil Lucce, že je už doopravdický hooligan. No budiž mu to přáno.  Související články:
  Výjezd do Walesu (15.11.2007)
  Jak se Pavel Nedvěd loučil v Uherském Hradišti (17.08.2006)
  Sázky na MS (19.06.2006)
  Stručná pravidla fotbalu (31.10.2005)
  Jak se ze mě nestal hooligan (22.03.2005)
  I. Gambrinus liga! La Liga! Serie A Calcio! Premier League! Bundesliga! Primera Division! Ale ta naše zaprděná liga je stejně LIGA! (11.08.2004)
  Výjezd na Baník (05.03.2004)
  Domácí utkání (18.02.2004)
  FOTBAL, FOTBAL, FOTBAL!!! (10.02.2004)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook